Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nővéremmel együtt örököltem...

Ha nővéremmel együtt örököltem egy jelzáloghitellel terhelt lakást (nagyjából a lakás értékének a fele van még hátra a fizetnivalóból), és az egyikőnk nem fizeti a hitel saját részét, akkor azt a másikon követelhetik? Folyt köv.

Figyelt kérdés
És ha a nővérem visszautasítja az örökséget, a (kiskorú)gyerekein hogy követelik a havi törlesztőrészletet?
2015. jún. 19. 16:26
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
De nem akar majd lemondani, esze ágába sincs :) ! Viszont fizetni majd nem akarja.....
2015. jún. 19. 18:08
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
ezt mindenképpen ügyvédtől kell megkérdezni. különben meg ha a nővéred lemondja, kerítesz egy albérlőt, és a bérleti díjból fizeted a törlesztőrészletet, vagy egy részét.
2015. jún. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 vfrtom ***** válasza:
100%
Mindenféleképp ügyvéd. Ilyen esetben szerintem ki lehet zárni az örökségböl. Nem akarja fizetni a terhet a házon , de a ház majd kellene neki? Adjátok el, fizessétek ki a bankot , a pénzt meg elosztani.Szerintem ez lenne a legegyszerübb.
2015. jún. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
köszi, persze, hogy ez lenne a legegyszerűbb, de nem fog belemenni. Sőt azt fogja mondani, hogy fizeti, de a valóságban nem fogja. Én nyilván nem tudom bizonyítani, hogy nem fogja fizetni, csak ismerem. De emiatt nem hiszem, hogy ki lehetne zárni, hisz az én szavam az ő szavával áll szemben. Igen, ügyvédet fogok kérdezni, köszönöm.
2015. jún. 19. 18:28
 25/26 anonim ***** válasza:
23%
esetleg megveheted az ő részét.
2015. jún. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
17%

"Kedves ügyvéd, ha valóban az lennél, akkor tudnád, hogy kiskorú esetében a gyamhivatal dönt. Sem örökölni, sem orokseged vissza utasítani nem tud a kiskorú az engedelyuk nélkül. Nem ügyvéd vagyok ugyan, ellenben tapasztalatból írom."


Én ügyvéd vagyok tényleg, te pedig baromságokat beszélsz, és még büszkén hirdeted is.


Lemondani pedig csak az örökhagyó életében lehet. Az örökség megnyílása után VISSZAUTASÍTÁSnak hívják, más joghatásokkal.

2015. jún. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!