Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ha kiderűlne,...

Mit csinálnátok ha kiderűlne, hogy a párotoknak kb 4 milliós hitele van?

Figyelt kérdés
3-éve vagyunk együtt és nem rég derűlt ki,hát gondolhatjátok.Ja és van egy 8-hó babának.tanácstalan vagyok.Abszolult hónapról hónapra élünk.
2010. márc. 2. 12:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Miből ered a hitel? Az is fontos! Légyszi írd meg.
2010. márc. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%

Nadrágszíj behúz,gyerek bölcsibe,anyu dolgozni,füzetvenni,apu leadni össz fizu ezentúl havonta+heti egy nap kötelező fusi.

3-4-5 év múlva nadrágszíjat kioldani,nagy sóhaj és boldogan élni...

2010. márc. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Ezt hogy a fenébe tudta eltitkolni ? Mikor szerezte ? Ez borzasztó hallod, biztos kiverné nálam a biztit.Ordítanék mint a sakál, elzavarnám a retekbe, aztán lehiggadnék, és gondolkodnék.... lehet, hogy azt választanám, hogy oldja meg egyedül :( nincs joga rárakni egy ekkora terhet, rád meg ártatlan pici babára, évekig nyögjetek egy négy milliós hitelt, mikor így is majdnem nyomorogtok:?????
2010. márc. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyon sokat számít, hogy mikor és mi célból vette fel a párod a hitelt.


Alapjában véve úgy gondolom, hogy nem szabad hagyni hogy a pénz / pénz hiánya megmérgezze a kapcsolatot. Valahogy át kell vészelni ezt az időszakot.


Amúgy iszonyatosan utálom a pénzt, pont emiatt. Nálunk 1éves múlt a baba. Én speciel havi 360 órát dolgozok, de szerencsére a párom megérti... küzdünk, nem hagyjuk hogy tönkremenjen a kapcsolatunk az anyagiak miatt!


26/F

2010. márc. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Még azelőtt szerezte a hitelt, hogy összejöttetek volna? Lehet, hogy az elején félt bevallani, később meg úgy döntött, hogy ez így kényelmes neki, ha nem tudsz róla :S Eddig fizette a részleteket sutyiban?

A kérdésedre válaszolva, nem tudom, mit tennék. Kiakadnék, az biztos, főleg ennyi év után. Lehet, hogy ott is hagynám, első felindultságomban, mert nem tudnék többet megbízni benne, bár nem ez lenne a megoldás. Ülj le vele NAGYON komolyan beszélgetni, hogy mégis hogy képzeli ennek a visszafizetését, mit tud, vagy mit akar tenni, hogy a család ne bomoljon fel emiatt.

2010. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

utolsónak: Nem semmi, az kb 12 óra minden nap, a hétvégéket is beleértve. nem sínyli meg a családod, hogy szinte csak aludni jársz haza?


kérdező: nincs ezzel semmi gond, amennyiben:

1. van rendszeres jövedelme

2. a havi bevétel/kiadás aránya elviselhető

3. nem szórja a pénzt hülyeségekre (pénz, cigi, stb...)

2010. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

hát igen, nem mindegy az sem h "uzsorahitel" v mi, kamat, deviza v forint?.....

erre abszolút neki kell előteremtenie a pénzt, pluszmunkával.....mennyi időre vette fel?mit mond miért nem szólt?

2010. márc. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
12:21/2-es vok, bocs a végén játékgép akart lenni:P
2010. márc. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Én pár éve pontosan így jártam mint te.Igaz nálunk csak 2,5 millió forint hitel volt.Amikor véletlenül megtudtam,először majdnem elájultam.Majd napokig tartó heves sírógörcsöm volt.1 hét alatt vagy 6 kilót fogytam,mert enni sem tudtam az idegtől..

Hogy tudta titkolni?Egyszerűen.Minden hónapban amikor jöttek a csekk befizetések(villanyszámla,kábel,lakbér,banki hitelek,)mindig mondta,hogy ő megy és fizeti.Mivel már évek óta együtt éltünk,így megbíztam benne,és természetesnek vettem,hogyha már úgyis megy be a központba,be is fizeti a csekkeket.Azt,hogy a kábelt kikapcsolták,megmagyarázta avval,hogy lemondta,mert szar volt a szolgáltatás.Nem gyanakodtam,mert eleve volt róla szó,hogy váltunk..A villanyt mindig rendezte 1-2 hónapos eltéréssel,hogy ne kapcsolják ki.De a banki tartozásokat nem fizette,így a kamatokkal felugrott ilyen szép nagy összegre.Ráadásul,még veszekedni,ordítani sem tudtam vele amikor rájöttem a tartozásra,mert kiment külföldre dolgozni..Így magamra maradtam. Végül is elmondta,hogy azért is vállalta a külföldi munkát,mert ez az 1 lehetőség volt,hogy ne kerüljünk ki az utcára(gyerekkel),és rendezni tudja a tartozást.

Lassan,de megbocsájtottam neki,mert láttam,és éreztem,hogy apad le a tartozás összege.Másfél év alatt mindent visszafizetünk,és hála istennek ma semmi tartozásunk nincs.Ennek már vagy 5 éve.Ma már mindenről tudomásom van,mert ha kell fizetni a számlákat rögtön tudom követni...(banki átutalással fizetünk mindent,ami minden hónapban kötelezően levonnak,pl:villany,gáz,lakbér stb)

De nagyon sokáig lemondtunk mindenről.

-Nem volt mobil telefon számlám.(aki akart hívhatott,de én senkit nem tudtam hívni)

-nem volt internet

-nem volt kábel Tv(csak ami amugy is bejött pár adás)

-állandóan túlóráztam szombat-vasárnap is

-a legolcsóbb étrendet állítottam össze,hogy éhezni ne éhezzünk..

-végleg lemondtam a cigiről(na ezt az egyet sose bántam,hogy így alakult)

-nem voltunk évekig se nyaralni,se szórakozni,szinte sehová nem mentünk

-Új ruhát csak a gyereknek vettünk,hisz ő még növésben volt.Magunknak jó volt a több éves cucc is..

-karácsonyi ajándékozás csak a gyerekeknek,és a család is csak egy üveg bort kapott..

-fodrász kérdés is megoldott lett.Én festettem a saját hajamat,és a testvérem vágta mindig a hajam végét..

SZóval nagyon sok mindenről lemondtunk...

2010. márc. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én pipa lennék nagyon. Nem azért a 4 millióért, hanem azért, mert elhallgatta. Mi is úgy kezdtük közös életünket, hogy törlesztenünk kellett. De abszolút tudtuk egymás anyagi helyzetét. Néha mondjuk dühös voltam, hogy dolgozunk, mint egy gép, és az a sok pénz mind elment a hitel miatt. Egy dolgot megígértem már magamnak még tini koromban. Egyetlen egy dolgot 100%, hogy kihagyok az életemből: a hitel. Tudom, sokszor nincs más megoldás. Szerencsés vagyok, hogy nem kell ehhez folyamodnom most már. Ezt gyorsan lekopogtam.

Neked azt tanácsolom, amit te is tudsz: Le kell ülni és meg kell beszélni. El kell tervezni, hogy hogy legyen. A pénz nem ér annyit, hogy rámenjen a kapcsolatotok, először tuti leordítod a fejét, és ezt ő meg is érti, igazad van. Aztán próbáljatok meg most már minden kártyát kiteríteni, megkeresni a legjobb módszert, hogy kifizessétek az adósságot. Állj mellé, és mind a ketten jobban fogjátok érezni magatokat, könnyebb, és persze az egyetlen megoldás az, ha normálisan álltok egymáshoz, ha nem akarjátok elveszíteni egymást. Van elég gondotok, nem kell, hogy öljétek egymást. A gyerek miatt is. Ne ő szívjon. Próbáljon meg a párod dolgozni hétvégente is, minden ajtón be kell zörgetni, minden boltba, hátha valakinek kell egy kisegítő. Találjatok középutat. Az se jó, ha évekig senkinek semmi, mert kell a pénz a hitelre. Belefásulhattok, és mindez megint csak veszekedéshez vezet.

2010. márc. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!