Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a "kétlakisá...

Mi a véleményetek a "kétlakiságról"? Van itt olyan, aki velem együtt szintén nem bírja? (bővebben lent, bocs, ha kicsit hosszú. )

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, a szüleim kb. 10 éves koromban vettek egy parasztházat egy szomszédos faluban. Egyébként városi panelban lakunk. Minden nyáron kiköltöztünk, amit én elég rosszul éltem meg, nem találkozhattam a barátaimmal, nem jöhettek át hozzám soha. Volt, hogy teljes nyarakat töltöttem egyedül, bezárva oda, mert nem engedtek sehová. A ruháim és egyéb dolgaim mindig két házban voltak, ami kellett volna, persze pont a másikban, olyankor könyörögnöm kellett, hogy elhozzák nekem (kulcsot nem kaptam soha, a költözködéskor be kellett és be kell majd most is szolgáltatni). Nem értettem, és nem értem most sem, miért nem elég egy otthon! Tudom, a szüleimnek ez a luxus, nem járnak szórakozni, moziba, barátokhoz, sehová. De engem kísért ez a ház. Nagyon nehezemre esett mindig elmondani bárkinek is, hogy két házunk van, valahogy szégyelltem. Ez még most is így van. Nincsen sok pénzünk, akkor sem volt olyan sok (vagyis nincsenek róla pontos fogalmaim). Mindenesetre szüleim elég olcsón jutottak a házhoz. Sokszor zavart az, hogy mindig azt hallottam itthon, hogy nincsen pénzünk, de közben felesleges dolgokra adtak ki nem kevés összegeket. Azt sem éreztem soha igazságosnak, hogy nekünk van két házunk, másoknak pedig egy sem. Sőt, én másik városban tanulok, albérletben laktam, testvérem másik városban dolgozik és él, szintén albérletben. De a lényeg a ház. Mindig nehezemre esik elmondani a létezését, mintha szégyen lenne, pedig tudom, hogy nem az, és lehetne ezt normálisan kezelni. Van még valaki ilyen helyzetben? Esetleg pszichológusok segítségét is várnám, hogyan tudnék megszabadulni ettől az érzéstől? Már most kiver a víz, ha arra gondolok, hogy közeledik a nyár, és újra kezdődik ez az egész, és "be kell vallanom" a barátomnak a falusi házunk létezését...
2010. márc. 3. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:

22 évesen nem engedik meg, hogy ott maradj a lakásban egyedül?

Kérdezted már őket, hogy maradhatsz-e? Már nem vagy kislány.

2010. márc. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt írod,hogy 22 éves vagy.Azt gondolom,már nem kényszeríthetnek arra a szüleid,hogy a nyarat velük töltsed.A szülőkkel le kéne ülnöd ,és elmondani nekik a problémádat a házzal kapcsolatban.Persze ezt úgy kéne előadnod,hogy őket ne bántsad meg vele,mert nyilván nagyon ragaszkodnak hozzá.Szívesen segítenék Neked mint pszichológus,de amiket leírtál nagyon kevés.Nehéz pár sorban kezelni a problémákat.Biztos vagyok benne,hogy van rá megoldás,de ahhoz tényleg többet kéne tudnom a családi életről,a szüleid koráról,neveltetésedről stb.

2010. márc. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálkoztam már, hogy hagyjanak egyedül, de nem ők akarják (holott évekig csak hétvégeken voltam otthon, mivel albérletben laktam). Tudják, hogy én nem rajongok a költözködésért, kisebb koromban kifejezetten hisztiztem és sírtam, később próbáltam megmagyarázni nekik, de nem akarnak két helyen rezsit fizetni, habár én ki tudnám fizetni a fogyasztásomat. A helyzethez hozzátartozik, hogy van egy betegségem, ami speciális étkezést igényel (amit el tudok magamnak készíteni), és szerencsére tünetmentes vagyok. Szüleim közel a 60-hoz, a szocializmus szülöttei, nem értik, mi a gondom, hiszen nekik ez az örömük. Régen kifejezetten viharos volt a kapcsolatunk (elég lázadó voltam, ők pedig konzervatívak), de ez kb. 4 éve rendeződött. Idén végzek a főiskolán, nem szeretnék hajnalban kelni, hogy beérjek dolgozni, és a barátommal is szeretnék minél többet együtt lenni.
2010. márc. 3. 19:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ha annyira nem tetszik,akkor költözz el,azt irod dolgozol,tanulsz...

elég nagy vagy,önállósodhatsz...

22/L

2010. márc. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha idén végzel a főiskolán,talán el tudsz helyezkedni dolgozni és akkor tényleg meg kell, hogy értsék Te már felnőtt nő vagy és szeretnéd élni a saját kis életed.még akkor is ha az ő lakásukban teszed ezt,persze ha náluk maradsz,akkor a feltételeiket el kell fogadni.pl.rezsi fizetés,az étkezésedet Te állod,stb.ha sehogyan nem tudod őket meggyőzni,akkor meg kell próbálnod ismét az albérletet.A konzervatív szülőkkel nagyon nehéz boldogulni,hiszen ebben a rohanó életben át kellene nekik is állni a tempóra.Ami persze nagyon nehéz a számukra,és főleg Neked elviselni őket,hiszen Te fiatal vagy, másképp látod az életet.talán a pszichológusra nekik lenne szükségük,na nem azért,mert valami gond van velük,hanem hátha egy idegen embertől hallják a mai életforma elsajátítását,jobban megértenék.Szerintem jót tenne egy beszélgetés nekik.Bár a pakliban az is benne van,hogy féltenek Téged,és úgy éreznek biztonságban,ha velük vagy.Azt kell megérteniük,hogy engedjék el a kezed.Te pedig ne szégyelld a barátod előtt a vidéki házat,mert az egy érték,mind anyagilag,mind érzelmi kötődésileg a szülőknek.Ők abba fektették a pénzüket,és biztos nem azért mert Neked rosszat akartak tenni.ha ők ott jól érzik magukat,akkor menjenek,Te pedig maradjál,és álljad a lakás nyári költségeit.
2010. márc. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell a két házat szégyellni. Nem a vadkommunizmusban élünk, ahol azt aki megdolgozott valamiért, már vitték is kitelepíteni. Ne azt mondd egyébként a barátaidnak, hogy két lakásunk van, hanem azt, hogy a szüleimnek két lakása van. Mindjárt másként hangzik.

Furcsa a szüleid hozzáállása. Én 20 évesen férjhez mentem, nem kértem engedélyt utána tőlük semmihez. Nem is igényelték, mert felnőttem. Ők ezt nálad nem érzékelik valami miatt.

2010. márc. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!