Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérhetném a saját...

Hogyan kérhetném a saját nevemre a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, de még egy évig jár a családi pótlék, mert tanulok. Sajnos rossz a kapcsolatom anyámmal, nem szeret nekem pénzt adni, pedig a suliba sokszor kell... Amit utánam kap, azt teljes egészében elteszi és nekem nem ad egy vasat sem belőle. Ha valahogy el tudnám intézni, hogy én kaphassam meg a saját nevemre, az nagyon sokat segítene.
2008. szept. 4. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a városotokban a MÁK-hoz (Magyar Államkincstár) és kérd, hogy neked utalják, mert már nagykorú vagy. Vidd magaddal az irataidat, meg valamit, ami igazolja, hogy nappali tagozatos diák vagy.
2008. szept. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Megpróbálhatod a kincstárnál, de a családi pótlékotaz állam a gyermek étkezéséhez és ruházatához adja ilyen formában..emellett gondolom kapsz enni és ruhát , szerintem simán kerülsz 12000 ft-ba, de ahogy gondolod..sulis költekezésre biztosan nem fogod megkapni, majd az anyukádat is behívják.
2008. szept. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Enni természetesen kapok, de ruhát egyáltalán nem. Már sokszor szégyellek kimenni az utcára, annyira szégyellem... De nekem nagyon fontos lenne mert tényleg a sulihoz kell. Naponta 50 km-t utazok a suliba és kell valami kaját vennem mert hajnalban indulok és csak este érek haza...
2008. szept. 4. 20:51
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Bocs, de nem tartom valószínűnek, hogy az anyukád azért nem ad pénzt, mert nem akar, hanem inkább azért, mert egyszerűen nincs miből. Szerinted mire elég 12e Ft? Semmire. Én sem kaptam soha semmit a szüleimtől, max. évente 1, azaz egy nadrágot, később amikor a nővérem már férjhez ment, akkor az ő levetett ruháit hordtam. Mert csak ennyire telt. Ciki volt, de kibírtam. És volt még ennél rosszabb is. Ha te cikinek érzed azt, hogy nincsenek jó ruháid, akkor vedd a fáradtságot, és menj el dolgozni, elvégre már 20 éves vagy, és mások is dolgoznak az iskola mellett.

Amúgy meg a családi pótlékot nem fogják a te nevedre írni, mivel nem te vagy a jogosult rá, hanem a gyámod. Te csak az a személy vagy, aki után igényelhetik. Ha nem hiszed, akkor itt megnézheted: [link]

2. fejezet 7.§

2008. szept. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom, hogy a többség így látja, nem egy elkényeztetett kis liba vagyok csak egy egyszerű lány...

Anyukámnak pedig van pénze, ugyanis kb. 20 macskát tart és őrájuk megy el a pénz. Én nagyon utálom a macskákat de nem tehetek ellene semmit mert ha egy rossz szót is szólok, akkor fenyegetőzik hogy kidob az utcára...

A munkáról annyit hogy olyan suliba járok, amelyhez tartozik gyakorlat is és ez pont úgy van beosztva, hogy ha éppen nem a suliban vagyok, akkor gyakorlaton, tehát minden időmet kitölti. De szeretnék én is dolgozni, ne gondoljátok, hogy nem.

2008. szept. 5. 10:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem érdeklődj a hozzátok tartozó családsegítőktől, hogy mit lehet ilyenkor tenned.
2008. szept. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2008. szept. 6. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!