Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, szerintetek is megalázó...

Nők, szerintetek is megalázó amit a bátyám ajánl a feleségének? Ti elfogadnátok válás esetén?

Figyelt kérdés

Négy gyerekük van: 8 éves fiú ikrek, 7 éves kislány, 3 éves kisfiú. most válnak.


A bátyám felajánlotta, hogy fizet asszonytartást, ha a felesége részmunkaidőben megy vissza dolgozni. Ezt aláírja bíróságon, ügyvéd előtt, bárhol. A kislány most megy elsőbe, a kicsi kezdi az ovit, mindkettejükre fokozottan kell majd figyelni most. Meg persze a nagyokra is.


A felesége e helyett visszamegy teljes állásban ügyfélszolgálatra, 10-18 vannak nyitva + zárás, értekezlet, hazautazás: 7-f8 előtt sosem érne haza. Addig a gyerekek nagyszülővel lesznek.


Nem túlzás ez? Megér ennyit a büszkeség?


Tudom, hogy a bátyám is lerokkanhat, elütheti a villamos, elmehet az esze és nem fizet (ez utóbbit én kizárom mondjuk), de akkor még mindig visszamehet 8 órában.


2015. aug. 5. 08:44
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
78%
Azért nem hiszem, hogy a havi 25.000 ft-os főállású anyaságitól meggondolja magát. Jól teszi hogy nem akar függeni senkitől, én is ezt tenném, nekem is 4 kisgyerekem van, és nekem is van ikerpárom. Én szeptembertől megyek vissza dolgozni, kicsik meg bölcsibe.
2015. aug. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
95%

Esetleg az asszonytartás (kiesett bér kompenzálása) ÉS magánnyugdíjpénztári számlára való befizetés lehetne megoldás.

Tény, hogy 4 órában nehéz karriert építeni.

2015. aug. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
31%
Alapból nem pártolom azt, hogy válás után csak az anya nevelje a gyerekeket, az apa meg elintézheti pénzzel, meg hétvégi láthatással. Közösen vállalták a gyereket, válás után is neveljék közös felügyelettel. Így nincs szükség gyerektartásra, asszonytartásra meg főleg, mindkét szülő tud teljes állásban dolgozni, persze a nagyszülők segítségére így is biztosan szükség lesz.
2015. aug. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
84%
Az is a gyerekek érdeke, hogy az anyjuk dolgozzon. Én nem értem, ez miért baj? Nem, nem megalázó, hogy válaszoljak a kérdésre, megköszönném, de nem fogadnám el. A gyerekek meg fogják szokni, hogy az anyjuk ekkor jár haza, ha ügyfélszolgálat, valószínűleg a hétvégék szabadok lesznek.
2015. aug. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
89%
Neki abszolút nem jó ez az egész úgy ssz*r ahogy van, de nincs más választása, a gyerekek biztonság a a legfontosabb, egyedül maradt 4 gyerekkel és ő rajta van az összes teher, az hogy apuka x összeget hazad WTF?! Szóval nem tudom a hátteret és nem akarok gonoszkodni, mert alaptalan lehet semmi információval, de hogy válás után is a kedves apuka ossza a feltételeket, mikor a nőre hárul minden nagy feladat. Ez olyan kiszolgáltatott és bizonytalan. A nőnek a biztosra kell törekedni, és a jobbik rossz mellett döntött.
2015. aug. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
56%
Az is igaz, hogy így gyerekeknek sem apjuk, sem anyjuk nem lesz. A pénzt azért nem minden egy gyerek szempontjából. A nagyszülők nem a olyanok, mint a szülők.
2015. aug. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
38%
A gyerekek nagyon megsínylik ezt... Most megy elsőbe az egyik, az amúgy is nagyon nehéz. Szörnyű, miért kell szétmenni 4 gyerek után? Szegény emberek.
2015. aug. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
37%
Teljesen igazad van.
2015. aug. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
75%

De mi más reális hosszútávú lehetőség van számára, mint a munka...

Az igazságot mindenki tudja és a dolog ennyiben is marad.

2015. aug. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
62%

Pont így nőttem fel, nagyanyám "nevelt" míg anyám dolgozott egész nap és mikor hazajött hulla fáradtan, már nem tudott velem foglalkozni...

Csakhogy kamaszkoromban nagyanyámat kikészítettem idegileg azzal, hogy nekem ne mondja meg mit csináljak, mert nem az anyám, anyám meg nem tudott velem foglalkozni... Ebből lett, hogy rossz társaságba kerültem ès mindent kipròbáltam amit elém tett az élet... Nincs semmi végzettségem, van büntetett előéletem... Visszagondolva sokkal jobb lett volna, ha a szüleim tudnak velem foglalkozni, ahelyett, hogy folyamatosan dolgoznak, hogy minden felesleges dolgot megvehessenek nekem... Meg hogy heti háromszor kinyizhassak 2500ft-t... (Fűre)

2015. aug. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!