Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, szerintetek is megalázó...

Nők, szerintetek is megalázó amit a bátyám ajánl a feleségének? Ti elfogadnátok válás esetén?

Figyelt kérdés

Négy gyerekük van: 8 éves fiú ikrek, 7 éves kislány, 3 éves kisfiú. most válnak.


A bátyám felajánlotta, hogy fizet asszonytartást, ha a felesége részmunkaidőben megy vissza dolgozni. Ezt aláírja bíróságon, ügyvéd előtt, bárhol. A kislány most megy elsőbe, a kicsi kezdi az ovit, mindkettejükre fokozottan kell majd figyelni most. Meg persze a nagyokra is.


A felesége e helyett visszamegy teljes állásban ügyfélszolgálatra, 10-18 vannak nyitva + zárás, értekezlet, hazautazás: 7-f8 előtt sosem érne haza. Addig a gyerekek nagyszülővel lesznek.


Nem túlzás ez? Megér ennyit a büszkeség?


Tudom, hogy a bátyám is lerokkanhat, elütheti a villamos, elmehet az esze és nem fizet (ez utóbbit én kizárom mondjuk), de akkor még mindig visszamehet 8 órában.


2015. aug. 5. 08:44
1 2 3
 21/29 gumicsizmás bagoly ***** válasza:
61%
Szerintem ne verd bele az orrodat a más dolgába. Ez a bátyád élete. (én is elváltam, túléltük a gyerekekkel együtt)
2015. aug. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem legalább olyan fontos az anyagi biztonság, mint az, hogy ki vigyáz délutánonként a gyerekekre. Ha az apával történne valami, vagy megszűnne a munkahelye, az egész család padlóra kerülne így. Az anya részéről teljesen jogos igény, hogy ő is normális állásba szeretne menni és nem szeretne függni a volt férjétől anyagilag. Nem szabad azt kockáztatni, hogy később esetleg már fel sem venné őt teljes állásba. Ha az apa hajlandó lenne fizetni asszonytartást, akkor talán az is működhetne, hogy fizet pl azért, hogy valaki délutánonként foglalkozzon a gyerekekkel, ha a nagyszülőknek ez később megterhelő lenne, így mindkét szülő tudna rendesen dolgozni.
2015. aug. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
69%
Ha az apa annyira nézi a gyerekek érdekeit, miért is nem költözik utánuk? Ja, hogy a munkája miatt, ami az anya esetében nem fontos, ő köteles ezt háttérbe szorítani? Felejtsük már el ezt a kettős mércét! Az sem világos, miért nem maradhatott 4 gyerekkel az anya a közös lakásban, talán ez lenne az elsődleges, a következő, hogy apa ugyanúgy vegye ki a részét a felügyeletből, és természeresen az anyagi terhekből is. 4 gyerek nevelése nemcsak az anya felelőssége, az asszonytartás sem váltja ezt ki.
2015. aug. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
88%

"Tudom, hogy a bátyám is lerokkanhat, elütheti a villamos, elmehet az esze és nem fizet (ez utóbbit én kizárom mondjuk), de akkor még mindig visszamehet 8 órában."


Elég naiv vagy, ha ezt gondolod. 4 gyermeket egyedül nevelő anya földhözverheti a seggét, ha talál egy jó állásajánlatot, megfelelő fizetéssel. Az ilyesmit nem szabad elszalasztani.


Egyébként én nem tudom mi a gond ezzel, reggel ha csak 10-re megy van ideje bőven elkészülni a gyerekekkel, elvinni őket iskolába. Reggel akár meg is főzhet előre, meg kitakaríthat. Ha hazaér este, elmegy a gyerekekért, addigra a nagyi már tanult vagy játszott velük, semmi más dolga nincs mit nyugodtan leülni velük enni és élvezni a nap hátralévő részét.

2015. aug. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem fogadnám el az exem ajánlatát, és azt se tűrném, ha valaki ebbe beleszólna. Talán anyám tanácsát kikérném, de dönteni én döntenék. Ha a nagyszülők segítenek, az nagyon jó, és igénybe is venném. Nagyon fontos, hogy legyen egy fix, rendszeres és önálló jövedelmem, és most van munkahely kilátásba, akkor most kell megragadni az alkalmat, mert fél év múlva lehet, hogy nem lesz ilyen szerencséje. Ez nem büszkeség kérdése, egyszerűen arról van szó, hogy nem akar függni apukától semmilyen téren. Apuka meg ha olyan jó szülő, bőven kiveheti a részét a gyereknevelésből, ha elég kreatív, mindent meg lehet oldani.
2015. aug. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
26%
Egy 3 éves gyereknek különösen szörnyű lehet, ha elveszíti az apját, és az anyja este megy haza hulla fáradtan. A többi gyerek is kicsi még, a család széthullását nem tudja pótolni a nagyszülő, de sokat javíthat ha nincs más megoldás. Itt lenne egy jónak látszó megoldás, de a sógornőt másként döntött. Ha nem bírja a melót, még kérheti az asszonytartást később is.
2015. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
55%
Mennyit ajánlhatott a bátyjád asszonytartásnak, ha nem fogadta el az ex....
2015. aug. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

" Ezt aláírja bíróságon, ügyvéd előtt, bárhol"


Láttunk már karón varjút..


Szerintem jól teszi az ex,amit tesz .Gondolom pontosan a 4 gyereke miatt teszi ,tehát jogtalan a vádaskodás,hogy nem nézi az érdekeiket .

Ez nem büszkeség,hanem létbiztonság .Egy olyan világban,ahol az elvált apák 10-20 ezer forint gyerektartás kifizetése alól is kézzel lábbal próbálnak kibújni nem gondolom,hogy érthetetlen az ex döntése .


Mellesleg a büszkeség is egy dolog igen,mert ha nem csak a gyerektartás fizeti valaki,hanem konkrétan ő tart el,akkor megvan a joga hozzá,hogy bár nem él velem,nincs köztünk párkapcsolat mégis beleszólhasson az életembe,mennyit dolgozok,mit csinálok,mire költök. Minden egészséges embernek igénye van az anyagi és szellemi függetlenségre.Persze ha egy családról bezsélünk akkor más a helyzet,de ők már nem egy pár.

2015. aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a bátyám is lerokkanhat, elütheti a villamos, elmehet az esze és nem fizet (ez utóbbit én kizárom mondjuk), de akkor még mindig visszamehet 8 órában


Ez nagyon nem így van,legalábbis ebben az országban ahol élünk,nem igazán kapkodnak egy 4 gyerekes,gondolom középkorú édesanya után,hogy minden bokorban talál bármikor magának főállást.

2015. aug. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!