Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha az anyukám...

Mit tegyek, ha az anyukám felkért kezesnek?

Figyelt kérdés

Még csak 20 évesek vagyunk a párommal, sőt ő még most tanul, én meg csak fél éve dolgozom minimálbérért.

Mindketten ellenezzük ezt a kezes dolgot, de nem akarjuk nagyon megbántani anyukámat.

Tervezzük hogy mi is házat veszünk amihez hitel kell.

(Ez a későbbi hitelfelvételünkben lehet hogy akadályozna).

Ez a kezesség 20 évre szólna és mi nem szeretnénk ennyi idősen ekkora felelősséget vállalni.

Mit tegyek hogy ne bántsam meg anyukámat?


2008. szept. 5. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki mindazt, amit itt leírtál. Meg kell, hogy értse az indokaidat. Ráadásul a mai világban tényleg nincs anyagi biztonság, bármikor elvesztheti a munkáját, történhet vele bármi, már rég nem arról van szó, mint régebben, hogy az esetek többségében csak névleges csekélység volt a kezesség, tutira ki tudta fizetni a hitelt az, aki felvette, hanem ma már tényleg esély van arra, hogy a kezesen hajtják be a végén a hitel összegét.
2008. szept. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

sajnos én is hasonló dologba csöppentem nemrég, csak nekem még durvább: a saját nevemben kellett volna egy házat vásárolnom nekik, amit ők fizettek volna. én pedig 23 éves vagyok. nem mentem bele, nagyon szépen elmagyaráztam nekik a dolgokat (nem bántódtak meg) :

1. én tisztába vagyok vele, hogy nem tudták volna fizetni

2. nem adtak volna a ennyi hitelt 0 (azaz nulla) forint kezdővel a fizetésemre, pedig nem minimálon voltam bejelentve

3. egy hónappal az "ötlet" után teherbeestem, sőt, ki is rúgtak! - ez most tök komoly! gondolj bele, mi lett volna ha belemegyek! hajaj...

sajnos tényleg bármikor megtörténhet egy ilyen -pl hogy elveszti az ember a melóját- és akkor máris bajban vagy!

2008. szept. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagypapám annak idején, még a nyolcvanas évek végén kezességet vállalt a fia és annak a felesége által felvett hitelre. 1997 -ben még vígan levonták a nyugdíjából, amikor az addigra réges-régen elvált volt menye nem tudta fizetni a törlesztőrészletet.
2008. szept. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát közöltem vele, hogy nem szeretnénk vállalni ezt a nagy felelősséget. Persze nem tetszett neki, és nem értette meg.

Cinikusan csak annyit mondott rá, hogy köszi a segítséget.

Persze én mondtam hogy ne köszönje, mert nincs mit, és ezért ne haragudjon ránk, de hát beszélhet neki az ember.

Azt mondja mást nem tud felkérni, így nem tudja megvenni a házat, legalábbis most nem, majd csak pár hónap múlva ha minden jól megy.

Tehát most haragszik rám. És én érzem emiatt rosszul magam, hogy nem segítettem rajta, mert ő közben lelkileg terrorizál.

2008. szept. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez lakáshitel lett volna?Mert mondjuk személyi kölcsönnél van egy biztositási díj ami az ilyen váratlan eseményekre szól, a szerződő halála vagy 51%os rokantsága esetén átválalja a biztosito a törlesztést.Vagy ha tartosan munkanélküli lesz valaki akkor a biztosito fizeti a részletet 1évig de legfeljebb 2évet összesen.HA hitel kell, be kell menni egy bankba és olyan kondiciót állítanak össze hogy jó legyen.Meg létezik lakáslizing is 0ft önerővel.Rengeteg lehetőség van és a bankok egymás alá tesznek, kapkodják el az ügyfeleket, ki kell használni, én is kifogom.Olyan hogy kezes már a multé, csak a hagyományos hiteleknél van.20%önerőnél még munkáltatói igazolás sem kell.Nézzek körül a drága kedves édesanyád és ne rád legyen mrges mikor egy sziveséget kért ami anyagi vonzatú.Ilyen sziveségnél nem illik pofázni ha az illető úgy dönt nem szeretne ebben részt válalni.

Egyébként ha igy áll a dolgokhoz hogy huzza a száját akkor ugyis te szivtad volna meg.

2008. szept. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, a 2-vel előzőt (4.-et) én írtam.
2008. szept. 7. 11:20
 7/10 anonim válasza:
100%
Látom kicsit régebbi már a kérdés és a válaszok is, de végigolvasva mégis annyit mondanék Neked, kedves kérdező, hogy nagyon jól tetted, hogy nem mentél bele ebbe a kezességbe!! És ne legyen emiatt lelkiismeret-furdalásod. Gondolom nem könnyű elviselni az ún. "lelki terrort", de ahogy írtad, ha pár hónap múlva valamilyen más módon mégiscsak meg fogja tudni oldani anyukád a házvásárlást, akkor majd talán irányodba is megbékél....
2008. szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az új házban nem lát szívesen minket... Ezt is kijelentette...
2008. szept. 11. 20:30
 9/10 anonim ***** válasza:
nagyon durván tojd le. ne bànkódj emiatt. nagyon jól döntöttél. nekem is volt ilyenbe részem az apámmal. ilyet tanulatlan és önző emberek kérnek a saját gyerekeiktől. nàlam is iszonyatos volt a nyomás és érzelmi zsarolás. de kitartottam és hálát adok hogy kibírtam. akinek meg nem telik valamire akkor nem telik és kész. Isten hozott, Valódi Világ.
2013. febr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett vele azóta?
2014. márc. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!