Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasodni akarok 19 éves...

Jennus21 kérdése:

Házasodni akarok 19 éves vagyok van egy majd 4 eves kapcsolatom már 3 éve együtt élünk vélemény?

Figyelt kérdés

2015. aug. 7. 07:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

több infó? te a lány vagy?

a barátod hány éves? ő dolgozik?

eddig miből éltetek? 16 évesen ugye nem hagytad ott az iskolát?

most tanulsz még?

én úgy gondolom, hogy nem korai ennyi idősen a házasság, ha már dolgozik mindakét fél,vagy legalább az egyik,de ő keres annyit, hogy két emberre is elég.

de ha a szülők pénzéből éltetek eddig is külön akkor szerintem korai. bár nekem 16 évesen nem is engedték volna meg, hogy összeköltözzek a barátommal.

szóval kevés a leírás

2015. aug. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem...

Én nem tenném, 16 évesen sem éltem volna együtt senkivel. Szóval...

2015. aug. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez így egy kicsit karcsú. Ha ennyi infóból kell megmondani, akkor ne. 19 évesen marha fiatal vagy a házassághoz, ezelőtt a kapcsolat előtt sem lehetett senkid, tapasztalatod semmi. Ráér még a dolog.


De jó lenne tudni a körülményeket, ki hány éves, hol laktok kinek a keresetéből mik a tervek milyen a kapcsolat stb.

2015. aug. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Együtt élni valakivel egy dolog. Ahhoz elég a szerelem. A házasság egy másik dolog. A házasság nem a szerelemről szól, az keresztény szemmel nézve szentség, technikai szempontból vizsgálva egy polgárjogi szerződés, amely gazdasági tárgyú. A válások nagy száma elsősorban azzal magyarázható, hogy az emberek összetévesztik az érzelmeket a technikai és gazdasági kérdésekkel. Régen, mikor a házasságok nem szerelmből köttettek, hanem úgy adták össze a fiatalokat, megfelelő megfontolás után, a kapcsolatok sokkal stabilabbak voltak, mert az azonos gazdasági, szellemi színvonalőú, hasonló gondolkodásmódú, állású, státuszú családok hasonló fiataljai sokkal jobban megtalálták a közös hangnemet, mint azok, akik azt hiszik, hogy a szerelem mindenen átsegít, pl. a világnézeti, társadalmi, műveltségi különbözőségeken. Nem segít át.

Három éves kapcsolat jó alap egy házassághoz. Gazdasági alap is van hozzá?

2015. aug. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%

4. azért akiket anno összeadtak, ki tudja hogy csalták egymás háta mögött ,vagy nyíltan a másikat. na meg akkor nem is nagyon lehetett válni, inkább tűrni kellett. ma már szerencsére van lehetőség rá, hogyha mégis egy iszákos asszonyverő barommal jöttél össsze, akkor nem kell mellette lenni életed végéig.

a házasságot jól meg kell gondolni. 4 éves kapcsolatra már lehet alapozni. persze fiatalok lehettek és még változhattok. de ha tényleg úgy érzitek, hogy ez jó döntés, akkor nem kéne, hogy érdekeljen más véleménye.

2015. aug. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Rá ér az még 1-2 év múlva is, most csak papír és gyűrű hiánya.
2015. aug. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%
Házasodj, te döntöd el mit teszel.
2015. aug. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%
Akkor legyszi sorolj mar fel par dolgot ami olyan nagy elony lenne a hazassagban vagy amire annyira szukseged lenne, hogy feltetlenul hazasodnod kell ilyen fiatalon es tapasztalatlanul!
2015. aug. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%
Hát engem nem zavar, ha ti összeházasodtok.
2015. aug. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Inkább a szüleidtől kérdezd, hogy mit szólnak hozzá. Egy idegennek tök mindegy, mit csinálsz.

Tehát felőlem, házasodj ha akarsz.

2015. aug. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!