Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni a párom 4...

Mit lehet csinálni a párom 4 éves gyerekével, aki kiállhatatlan és úgy csinál mintha a csicskája lennék?

Figyelt kérdés
A párom tudja hogy milyen a gyerek és mondogatja neki hogy legyen illedelmesebb, ne feleseljen és próbál dícsérni engem előtte. A gyerek mégsem változik.
2015. aug. 29. 15:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
Szeretni?
2015. aug. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ. Tudod próbáltam szeretni és normálisan közeledtem hozzá. De a gyerek akkor is így viselkedik. Ha meg akarom simogatni elhúzódik.
2015. aug. 29. 15:20
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Kar vt kiirni a kerdest is :s jo valaszt erre ugysem lehet irni, azonkivul csak lehurrogast fogsz kapni, h milyen szemetlada vagy...azt nehezen birja sokak agya felfogni, hogy egy gyerek lehet utalatos is.
2015. aug. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
20%
nem vagy az anyja, es ezt o is tudja...
2015. aug. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Na igen.. jó tanácsot nem fogsz kapni, mert sokaknak eszébe sem jut, hogy egy 4 éves gyerek is lehet gonosz. A sógorom kisfia 4-5 évesen annyira gonosz volt a sógorom második feleségével, hogy csak lestünk a meglepetéstől. Pedig a sógornő végtelen türelmes volt vele, sosem bántotta, de még a hangját sem emelte fel. De végig gonosz volt. Amikor kérdeztük tőle miért csinálja, a válasza egyszerű volt: nem szeretem, csúnya nő. Akárki akármit mondott, ő csak azt hajtogatta amit az édesanyjától hallott. A kisfiú már lassan 14 éves de még most is gonosz ha nem gonoszabb... Szóval tanácsot nem lehet adni. Legfeljebb megtehetitek azt, hogy beszéltek a gyerek anyukájával, hogy próbáljon meg ő s beszélni a gyerek fejével, hátha ez segít. De ha az anyja szid téged akkor a gyerek sosem fog változni. Egyébként a sógornőm úgy oldotta meg, hogy eljött az a pont a rengeteg próbálkozás után, hogy nem foglalkozott vele. Bármit akart, bármit kért az ujját nem mozdította meg érte.
2015. aug. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
Egy 4 éves még bőven nevelhető,és ha érzi a kitartó közeledésed,megszerethet. Kamasznál már más. Szóval türelem.Sikert!
2015. aug. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Hát az apjának kellene megnevelnie ezt a gyereket,te max csak annyit tehetsz,hogy toleráns vagy vele,és amíg lehet jóindulatú.
2015. aug. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

Ó, ezzel unokahúgom is próbálkozott, mire azonnal helyretettem, hogy nem vagyok a szolgája. Nem voltam vele finom, keményen megmondtam neki, hogy mihez tartsa magát.

Azóta még párszor kísérletezik, de elismétlem neki, és kezdi felfogni.


Mit tehetsz? NEM csinálod meg, amíg nem KÉR rá, normális hangnemben.

Feleselésre nem reagálsz, kimész a szobából, ignorálod őt, pfázzon a falnak, ha annyira akar.


Amúgy a gyerek tök érzelmi káoszban van, apja, anyja külön, most jött egy új anya, akit, úgy érzi, ki kell túrnia. Fél, dühös rátok, csak épp ő nem tudja máshogy kifejezni, az érzéseit (szókincs hiánya, tapasztalaté, stb.)


Pszichológus?

2015. aug. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
9%
Ti tuti nem neveltek gyereket. Nincs gonosz gyerek,csak rosszul nevelő szülő.
2015. aug. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt s csatát nektek kell lejàtszani a gyerekkel. Nekem is tisztázni kellett a nevelt lányommal az erőviszonyokat, nem volt egyszerű, de megoldottam. Ne hagyd magad.
2015. aug. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!