Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor "kell" a szülőket...

Mikor "kell" a szülőket bemutatni egymásnak?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a párommal, 1 éve együtt élünk az én szüleimnél. Tervezzük a különköltözést és a házasságot is jövőre.

Viszont a szülők nem ismerik egymást.

Nekem igazából kicsit furcsa, mert mindkét tesómnál kb. 3-6 hónap után találkoztak a szülők, igaz, az anyukám az egyik nászasszonyát (?) futölag ismerte is.

Van távolság a szülők közt, de minimális, 50 km.

Igazából úgy érezzük, hogy a párom szüleinek édes mindegy, hogy találkoznak-e vagy sem a szűleimmel, egy idejig noszogattam a párom, de ráhagytam a dolgot. Azóta eltelt egy év, nem èrzem hiányát, hogy nem ismerik egymást, de ha "kívülről" nézem, nekem furcsa.


2015. szept. 16. 08:13
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Jujj, ez az "idejig" kicsit erős volt, bocsi. :) Meg a többiért is, azokat félrenyomtam.
2015. szept. 16. 08:15
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Egy közös bogràcsozàst össze lehet hozni, hogyha van igény mindkét részről. De tudok olyat is, ahol az esküvőn találkoztak először. Nyilván a szülőktől függ, hogy meg akarják e ismerni. Engem pl szülőként érdekelne, hogy kinel lakik a gyerekem.
2015. szept. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Öcsém 4 éve van együtt a menyasszonyaval, akinek a szülei sosem tudnak találkozni az enyeimmel. Többször meghívtak őket, de valahogy sosem volt jó a 4 év alatt... Van ilyen.
2015. szept. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Igazából teljesen más a 2 család, az én szüleim nyitottak az új kapcsolatokra, akármilyen rendezvényre szívesen mennek, mèg ha alig ismernek ott valakit, akkor is.

A párom szülei meg egyáltalán nem nyitottak, az apja még morog is egyfolytában, ha valahova menni kell, hogy hülyeség az egész. :)

Még a saját lányánál sem hajlandó eltölteni egy éjszakát, meg 5-6 óra után indulna haza, pedig unoka is van és 150 km a távolság.

2015. szept. 16. 08:27
 5/20 A kérdező kommentje:
És ha bepróbálkoznánk egy összeismertetéssel, hol lenne a legideálisabb? Nálunk vagy náluk? Esetleg valami rendezvényen a városban?
2015. szept. 16. 08:31
 6/20 anonim ***** válasza:

Ha ilyen nehezen mozdul a papa, akkor náluk, egy rövid látogatás erejéig. Ráértek akkor is, ha már kitűztétek az esküvőt, ha ilyenek.

Nálunk volt abból probléma, hogy a szülők túl korán ismerték meg egymást, valahol meg tudom érteni, ha akkor akarnak családi kapcsolatokat építeni, ha egyértelmű, hogy komoly és tartós köztetek a dolog. Nagyjából most jött el az ideje, de ha még most se akarják, ne erőltessétek (bár ez már tényleg furcsa lenne.)

2015. szept. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Tavaly decemberben volt egy próbálkozás, a párom anyukáját hívtuk volna el egy egynapos kirándulásra, de olyan hirtelen rávágta, a ven-e kedve jönni-kérdésre a NINCS-et, hogy csak pislogtunk, pedig biztosra vettük, hogy lenne kedve. :) Azóta mondja a párom, hogy hagyjuk az egészet a francba.


Köszi a válaszokat!

2015. szept. 16. 09:00
 8/20 anonim ***** válasza:
14%

Van olyan ember, akinek probléma elmenni másokhoz, megismerkedni másokkal - és ha eröltetik, akkor csak annál rosszabb lesz a dolog.

Ha a párod szülei nem akarnyak nyitni, akkor ne eröltesd, mert utána nektek is sokkal nehezebb lesz.


Meg nem ártana erlöre tisztázi, hogy az esetleges esküvön ott akarnak-e lenni, ugyanis ha annyira erös fóbiája van, mint a kérdésedböl ami lejön, akkor kizártnak tartom. És ilyen esetben nem arról van szó, hogy "mindegy", hanem hogy nem tudja elviselni az ilyen helyzeteket.

2015. szept. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha lesz valami ünnep, pl. te vagy párod szülinapja, akkor hívjátok át őket, hogy van-e kedvük együtt ünnepelni.

Ha nincs, akkor hagyjátok. Nem kell erőltetni. Majd találkoznak az esküvőn :)

2015. szept. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ismerösöknél van ilyen, a pár már 10 éve házas, és a fiú apja csak most találkozott elöször a másik szülöpárral, de az is igencsak megviselte.


Az apa ugyanis aspergeres, és egyszerüen nem tud új kapcsolatokat nyitni, neki ez annyira negatív, hogy szabályosan dpersszióba esik, ha nem elkerülhetö.

2015. szept. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!