Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a legjobb...

Hogyan segíthetnék a legjobb barátnőmnek? Az anyja veri a semmiért mindig

Figyelt kérdés
16 éves a legjobb barátnőm, az anyja őrült. A semmiért veri állandóan, majd szemrebbenés nélkül mondja neki hogy szereti. pár napja annyira megverte, hogy belilult a szeme. Mit lehetne csinálni?:S
2010. márc. 15. 22:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

családvédelem, gyámhatóság

rendőrség

2010. márc. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Forduljatok a Gyámhivatalhoz. Mutassa meg a barátnőd egy orvosnak aki majd látleletet vesz azt vigyétek be. Esetleg az iskolájában is tud segítséget kérni. A mi sulinkban van Gyermekvédelem gondolom nálatok is van. Ők tudnak tanácsot adni.
2010. márc. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen ezt mondtam neki, hogy fel kéne jelenteni, de nem meri...:(
2010. márc. 15. 22:17
 4/14 anonim ***** válasza:
Te is feljelentheted, nemcsak ö.
2010. márc. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
gyermekvédelmi hát én egy kicsit brutális vagyok lehet el törném a kezét.
2010. márc. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ja előző vagyok az ilyen anya nem anya egy fé...reg.
2010. márc. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
hát az:( Szívem szerint belemártanám a kést, de sajnos többet kapnék érte mint egy normálisért.
2010. márc. 15. 22:36
 8/14 anonim válasza:
100%
Bárhogy is, mégis csak az anyja, és segítségre szorul ő is, ahogyan a lánya is. Nagyon sajnálatos az eset... :(
2010. márc. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerintem sajnos elmebeteg a nő. És még van otthon 2 pici gyerek, az egyik 2 hetes. Mi vár rájuk...:(
2010. márc. 15. 23:42
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A barátnődnek nincs senki más rokona???...

Apukája?... Nagyszülei?... Nagynénik, nagybácsik?...

Nekik kellene először szólni és tőlük kellene segítséget kérni.


Azt tudni kell, ha a Gyámhatóságon feljelenti az anyját, akkor rövid úton állami gondozásba veszik a barátnődet is, testvéreit is, előfordulhat, hogy elszakadnak egymástól! Jobb lenne első körben a családban megoldani (elköltözni a nagyszülőkhöz, stb.)...


Lehetne a helyi Nevelési Tanácsadóba is menni, lehetséges, hogy az anyukának segítségre lenne szüksége, mert pl. nem bír a sok gyerekkel és a sok házimunkával egyszerre, hátha ott lenne szociális munkás, aki besegítene az anyukának!


A barátnőd iskolájában az osztályfőnök is biztosan tudna segíteni, minden iskolában foglalkoznak a problémás családok gondjaival is...

2010. márc. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!