Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogy oldotta meg a párjával...

Ki hogy oldotta meg a párjával az összeköltözés utáni kezdeti együtt főzés "problémáit"?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk össze párommal, előtte ő egyedül élt, de szüleitől nem messze (kb. 5 perc, szóval náluk kajált naponta), én meg szüleimmel. Most egyetemre kerültem, összeköltöztünk. Mindketten szeretünk főzni, de időnként előkerül, hogy anyu ezt így csinálja, de az ő anyukája meg így... és akkor ilyenkor nézek, hogy most hogyan is készítsem el pl a krumplifőzeléket :)

akinek ismerős a helyzet: hogyan oldották meg? vagy csak kialakult?

én főzök egy bizonyos "stílusban", ami némileg anyuéra hasonlít, de párom anyukája természetesen máshogy főz (alapvetően fűszerezésre, főzési-sütési módszerekre gondolok...). Tudom én, hogy ált. mindenkinek az a legfinomabb, amit az anyukája főz... de ilyenkor mi a teendő? :)


2010. márc. 25. 18:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Az én párom ezt úgy oldotta meg, hogy felhívta anyámat és megkérdezte, hogy hogyan csinálja.

Ennyi a trükk és bejött :)


F

2010. márc. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Én nem szeretnék úgy főzni, mint a párom anyukája. (pláne hogy némelyik főzete nem is jön be nekem)

Úgy szeretnék főzni ahogy mindkettőnknek ízlik. Ezért bevonom a főzésbe. Kostoltatom vele is és megkérdezem szerinted mit tegyek még bele. Eddig bevált. Mindent megeszik amit főzök.

2010. márc. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket, a kóstoltatással én is próbálkozok, meg eszik amúgy mindent, csak időnként előjön, hogy hát anya ezt nem így csinálja... amúgy én sem akarok úgy főzni, mint anyukája, pedig jól főz alapvetően, csak ő még a nagymamám generációja úgy körülbelül (párommal 11 év van köztünk), és hát ennek megfelelően a háztartás-vezetése sem olyan nála, mint amit én hozzánk mondjuk elképzelek :)
2010. márc. 25. 18:42
 4/14 anonim ***** válasza:
Miért nem csináljátok egyszer így, egyszer úgy?
2010. márc. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
mert annyit még nem főztünk, főleg nem ugyanazt :) csak hétvégente szoktunk főzni, munka meg egyetem mellett hétköznap nem, olyankor kaját rendelünk.
2010. márc. 25. 18:54
 6/14 anonim ***** válasza:

párom anyja nagyon fűszeresen főz,egyszer be is göcsöltem tőle,mert jokislány modjára megettem a tulborsozott pörköltjét...

én kevés füszerrel főzök,párom szereti,sőt,néhány kajára még azt is mondja,h jobb mint az anyjáé:D

meg tanitgatom őt is főzni,amit saját maga csinál,az tetszik neki a legjobban (ehető kategória,mig meg nem ismert,egy teát nem tudott főzni,mindent megsinált az anyja)

meg néha főzök füszeresebb kaját,ami csak neki,tudom hogy szereti,kostolgatás nélkül is eltudom találni,olyankor magamnak tudok zöldséges kaját csinálni,mert azt ő nem eszi meg.

majd összeszoktok,eleinte neki is furcsa volt a kevesebb fűszeres kajákat enni,meg én nem csak magyaros kaját csinálok,eleinte ódzkodott a nem átlagos kajáktól,mára megszokta,sőt,szereti őket

22/L

2010. márc. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
én mondtam neki, h én nem az anyukája vagyok:)
2010. márc. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ne aggodalmaskodj, még új nektek ez az "együttélősdi", majd beleszoktok.

Mindent csinálj úgy, ahogy neked/nektek a legjobb, ne foglalkozz senki mással,beleértve az anyósjelöltet is.

A barátod is majd felnő (remélhetőleg) és nem anyuci főztjét fogja hiányolni, vagy hasonlítgani a főztjeid az övéhez.

Sok sikert!

2010. márc. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is közöltem vele hogy én így főzök. Ha meg nem tetszik ,menjen anyucihoz enni. Persze szokta mondani hogy legközelebb fűszeresebben csináljam vagy valami. De amint azt mondja hogy anyu így meg úgy na arra mérges vagyok. Eleve nem várhatja el hogy "versenyezzek" egy 20éves tapasztalattal rendelkező anyukával:D
2010. márc. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem speciális diétám van. Ha olyan pasival kerülök össze aki ezt nem eszi meg, akkor csináljon magának. Eddig ebből nem volt probléma. És én sem tudok mindig főzni, én szeretném, ha a pasi ugyanúgy gondoskodna kajáról mint én.
2010. márc. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!