Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt az unokatestvérem...

Meghalt az unokatestvérem nagyanyja, mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
Az hogy részvétem, számomra sablonos és nem kifejező, úgy sem érzem át a fájdalmát. Valami ötlet?
2016. máj. 30. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, tök mindegy, mit mondasz, nem fog segíteni. nyilváníts részvétet, mondhatod, hogy meghallgatok szívesen, ha szükségét érzi, megkérdezheted, esetleg szüksége van-e valamire, de ennyi.
2016. máj. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi.
2016. máj. 30. 22:04
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Már meghalt, most már mindegy, hogy mit mondasz neki.


Viccet félretéve: szinte tök mindegy. Egy őszinte részvétem nem árthat.

2016. máj. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Jaj már... tök mindegy, hogy sablonos, akkor is ezt illik mondani. De ha ragaszkodsz hozzá, akkor tarts neki gyászbeszédet, vagy ne mondj semmit. Ha ilyen egyéniség vagy, akkor tudd kifejezni magadat, és ne itt keress ötleteket, mert az még sablonosabb, mint a részvétem.
2016. máj. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy reszvetet minimum, egyik baratnomnek is meghalt az anyukaja, es nekem mondta, hogy mennyire sz.arul esett neki, hogy sokan meg annyit se mondtak, hogy reszvetem.


Bar en ilyenkor azt szoktam mondani, hogy "nagyon nagyon sajnalom, ha barmi kell itt vagyok", vagy valami hasonlo.

2016. máj. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%

Én sem szeretem ezt a szót, hogy "Részvétem".

Inkább akkor a "sajnálom", vagy "együttérzek veled".

2016. máj. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!