Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen hogyan álljak a...

18 évesen hogyan álljak a saját lábamra iskola mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos családi problémáim vannak. Édesanyám kidobott otthonról a férje miatt, édesapám pedig új családbot alapított és "muszájból" fogadott be engem. Természetesen ez kihat a kapcsolatunkra is. Nem veszekszünk, de nagyon sokszor bánt lelkileg ő is és a párja is, holott mindenben a segítségükre vagyok (akár a háztartásban, akár anyagilag...).

17 éves vagyok jelenleg, jövőre 18 leszek és szeretném elkezdeni az életemet. Tehát elköltözni, munkát vállalni és nem függeni senkitől (legalábbis nem olyanoktól, akiknek teher vagyok). A probléma az, hogy amikor betöltöm a 18-at még mindig lesz egy év vissza a középiskolából. Annyit pedig nem szeretnék még elviselni (2 év).

Egyébként kitűnő tanuló vagyok, több nyelven beszélek és talpraesett is vagyok, tehát a magamhoz való eszem megvan. Viszont ez egy olyan dolog, amit nem árt alaposabban átgondolni, mert nem szeretném megpecsételni a jövőmet.



2016. júl. 24. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Én is pont ezen dolgoztam, hogy mi lenne ha.. valami ilyesmi történne velem. Először is elmennék keresni diákmelót, olyat, amilyet suli mellett is lehet végezni. (A "fordító" 800-900 forintos órabérű is lehet, a programozó 1000-1100 -at kap óránként.) Pesten rengeteg helyen lehet melót találni, diákoknak is. Ezután elmész albérletbe, valami olcsó helyre, és talán sikerül talpraállnod.
2016. júl. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nem dolgoztam, hanem gondolkodtam
2016. júl. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kisvárosban lakom, idén nyáron nem tudtam dolgozni, mert sok műtétem van (a legközelebbi holnapután és lesz még augusztusban 2). Viszont nagyon rajta vagyok a dolgon, hogy iskola mellett tudjak dolgozni, és akkor és akkor egy év alatt talán annyit össze tudok szedni, hogy iskolát váltsak és elmenjek kollégiumba ideiglenesen.
2016. júl. 24. 14:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nehéz helyzet. Sajnos a diákmunkánál én se tudok jobbat tanácsolni, minden más a tanulás rovására menne. Illetve esetleg korrepetálást vállalhatnál, annak is elég jó az órabére.

Ha nem indiszkrét a kérdés, megkérdezhetem, hogy édesanyád miért tett ilyet veled? Nincs esély a békülésre? Illetve nagyszülők, rokonok nincsenek, akik a fennmaradó időben tudnának segíteni?

2016. júl. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Édesanyám életében nem dolgozott és összeállt egy olyan férfivel, aki vallási fanatikus (volt). Mára már a férje. A férje nem tudott engem elviselni, nagyon sokszor megvert. Anyám viszont nem hagyta el, mert nagyon jó keresete van és eltartja, na meg szült neki 2 gyereket. Nagyon kellemetlen számomra ez a dolog. Az meg a másik, hogy Németországban több, mint egy millió forint a havi jövedelmük és 2 év alatt egyszer sem volt hajlandó elküldeni azt a havi 20.000Ft gyermektartást, amit a bíróság megítélt a javamra.

Nagyszüleim (édesanyám felől) mindketten rokkantak. Ők eléggé passzívak velem, mióta édesapámhoz költöztem, holott anyukámmal sem túl jó a viszonyuk. Ha mondhatom ezt, eléggé sznobok, mert hát van mire...

Másik nagymamám egy egy szobás garzonlakásban lakik, így nem igazán tudna még engem is bevállalni. Vagyis biztosan nagyon szívesen tenné, de nem akarnék neki plusz lenni. Van elég gondja.

2016. júl. 24. 15:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen értelmes fiatal vagy, mégis ilyen családot dobott neked a sors.

Annyit tudsz tenni,hogy vállalsz korrepetálást és esetleg a nyelvtudásodra is építhetsz.Van sok diákmunka, ahol feltétel a több nyelv beszélése.Ezek általában telefonos help-desk munkák.Egész jól fizetnek, szóval nem annyit, mintha egy gyárban kéne robotolnod.

Arra kell figyelned,hogy olyat vállalj el, amit tudsz suli mellett csinálni. Szóval hétvége mehet, meg 1-1 délután. (órarendhez igazodva, amikor másnap könnyű nap lesz, akkor előtte levő nap délután menj dolgozni) nehéz lesz, de megoldható. a jegyeidre figyelj oda, mert az év végi jegyeidet nem tudod később javítani.

viszont az érettségit ha elrontod,azt le tudod tenni egy fél évvel később újra is. arra annyira ne stresszelj rá. a jegyeid legyenek jók, az is fontos a pontszámításnál felvételinél. és törekedj a jó érettségire ,de mondom, ha nagyon nem megy(ami érthető munka mellett), akkor leteszed később.

sok sikert hozzá!

ha egyetemistákkal bérelsz közösen szobát,akkor 25-30ból megúszod vidéken, rezsivel együtt. mivel nem egyetemre jársz még,nem kell egyetem közeli albérlet, nem annyira drága. egy egyszerű szoba is megteszi. + a bérleted, kajád. 60-70ből szűkösen kijöhetsz. nem tudom milyen juttatásokat kapsz még ennyi idősen,de azt is intézd el,hogy te kapd meg, ne a semmire kellő szüleid vegyék fel utánad. családi pótlék vagy ilyesmire gondolok. és hátha tudnak egyéb szociális juttatást adni,ha bemész az önkormányzathoz,hátha tudnak segíteni.

2016. júl. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos gyógyíthatatlan beteg is vagyok, így a gyógyszereimet is meg kell oldanom valahogy, de talán abban tudnak segíteni a családtagjaim.

A munka lesz itt a legnagyobb probléma, ugyanis itt, egy kisvárosban biztosan nem találok, na meg nem is szívesen maradnék így itt, hogy a "családom" a közelben lakik. Nagyon értelmét sem látom a dolognak.

2016. júl. 24. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!