Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelmes lettem egy roma...

Szerelmes lettem egy roma fiúba, de a szülők nem fogadják el. Mit tegyek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

13 éves (magyar) lány vagyok és van egy velem egy idős roma fiú akivel két hete járok.Szeretjük egymást.Teljesen normális srác,a deszka függőséget leszámítva. :D

Az anyámnak elmondtam,mert úgy is a fülébe jutott volna(több ismerőse látott vele együtt).Ellenzi,azért,mert cigány és,mert úgy gondolja én királynő vagyok hozzá képest.Apámnak egyszerűen nem is mertem elmondani,mert megfenyegetett pár hete,hogy ha megtudja,hogy cigány fiúval járok kitagad a családból.

Anya azt mondta szakítanom kell vele,de nem tettem azt mondtam,hogy már nem is nagyon látom.

Mit tegyek,hogy elfogadják?


2010. ápr. 19. 15:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

szerintem esetedben semmit,ahoz, hogy nagyon komoly kapcsolat legyen belőle,értem erre a házasságot még túl fiatal vagy szerintem.

mondjuk az sem helyes, hogy megmondják a szülők hogy kibe legyél szerelmes,szerintem egyelőre menj a szíved után, egy idő után csak beletörődnek, ha mégis hosszabb lesz ez a kapcsolat

2010. ápr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
41%
Körülbebül ezer alkalommal taglaltuk már ezen az oldalon, hogy miért tartózkodjon egy magyar fiú/lány a cigány fiatallal való kapcsolattól. Újat már nem tudnánk neked mondani. Keress vissza és kérdésedre jól kifejtett válaszokat kapsz.
2010. ápr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon veszélyes a dolog, a fiú környezete miatt. Ha hazudsz a szüleidnek, nem tudnak megvédeni. Ha ők rendesek, idővel a szüleid is elfogadják a helyzetet. Kezdeményezd, hogy ismerkedjenek a szülők, más nem jut eszembe. Ugye 13 évesen semmi komoly kapcsolat nem jár a fejedben? Nagyon óvatos és okos legyél, ezt általában a fiúzásra mondom ebben a korban, egy életre maradandó testi és lelki sebeket szerezhetsz! De ha megfontolt vagy, már amennyire szerelmesen csak tudsz!! -mindenki elégedett, boldog lehet.
2010. ápr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
szia! én is félig roma fiúval járok, nekem ellenezték még azt is h barátkozzak vele, és titokban voltunk mi is egy ideig. 3 hónapig titkolóztam apám előtt, anyum már előbb tudta, de nem nagyon örült neki. Amikor apum megtudta, csak azt mondta h az én életem, ott rontom el ahol akarom. jó én nem 13 voltam, hanem 18:) kellett egy kis idő míg elfogadták, mi kitartottunk egymás mellett, és most már nagyon szeretik, a család is ismeri egymást, ott segítünk egymásnak ahol tudunk. eljegyzés is megvolt már:) úgyhogy kitartónak kell lenni, nekünk a barátaink segítettek h találkozzunk:) úgyhogy tarts ki, nekem barátom apum elé akart állni, és megmondani h szeret, de tesóm előbb mondta el apumnak h nem vagyunk közömbösek egymás iránt. Valahogy be kéne bizonyítani előttük h rendes meg ilyesmi...
2010. ápr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
43%
A szüleiddel teljes mértékben egyetértek! Tisztességesen nevelnek, erre te ilyet teszel. Önbecsülés, tartás, tisztesség - jelentenek neked ezek valamit?
2010. ápr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%
én sem örülnék, ha a gyerekem cigány fiúval/lánnyal járna. a család általában gázos, ha maga a gyerek nem is. és nagyrészük semmirekellő lesz 20 éves korára. meg a keveredés sem jó. nem lesz lassan magyar. de ha annyira szerelmes vagy, úgyis mindegy, ki mit mond. nemigaz?
2010. ápr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%
en meg mindenesetre arra nevelem a gyerekeimet hogy ne parasztot valaszanak maguknak:S:Smert azokkal csak roszul jarnak!
2010. ápr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
53%

Sziasztok!

Azért olvastam bele, mert kíváncsi voltam, hogy nektek mi a véleményetek.

Én is cigány vagyok. Ketten vagyunk testvérek, az apukám és az anyukám is dolgozik, én egyetemre járok, a tesóm gimibe, és kitűnő tanuló.

Bár a szüleim nem keresnek jól apu minimálbéren van, anyu annál is kevesebbet keres, mert nem igazán veszik fel komolyabb állásba őket, mert cigányok.

Azért normálisan élünk. Rendezett a házunk. Otthon vannak libáink, és konyhakertünk is(most a koliból írok).

Mindig tiszta ruhába jártunk és ápoltak voltunk.

Sokszor találkoztam előítélettel velem szemben. Nekem is volt olyan, hogy eltiltották tőlem a barátomat. Mert megszóltak, megszólnak a bőrszínem miatt. Bár olyan is akadt, aki szeretett.

Egy rokonomat csak azért nem vették fel dolgozni, mert cigány.


De sokszor tehetetlenül érzem magam, mert úgy gondolom, hogy mi mindent megtettünk, ami lehetséges. És arról nem tehetek, hogy cigánynak születtem.

Csak azt mondjátok meg hogy mi a bűnöm, meg hogy min kéne változtatnom, hogy a többségi társadalom befogadjon?

A nemzetiségemen nem tudok.


Sokszor elkeseredek, és félek hogy baj érhet, hogy magyar gárda ruhás emberek bántani fognak.


Azon gondolkodom, hogy külföldre megyek, de nem szeretnék, mert az meg olyan bizonytalan, itt meg nálunk mindenki segíti egymást a családban, és így megélünk valahogy.


Egyébként én magyarnak érzem magam.


Ha végülis a külföld mellett döntök, ott magyarként fogok bemutatkozni.


Egyébként két házra tőlünk lakik egy magyar család, akinek 8 gyereke van. Az apa alkoholista, lopják a fát, és egyikük se dolgozik, segélyből élnek.

2010. ápr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
36%

17:24 A cigányok legalább 90 százaléka mocskos senkiházi. Lehet mondani, hogy a magyarok között is vannak ilyenek, de az arány sokkal másabb.

A magyarok nagy részének életét megkeseríti a cigánybűnözés!

Szóval inkább a saját fajtáddal foglalkozz és velük próbáld megoldani a problémáid. Amúgy pedig nem magyar vagy, hanem magyar állampolgár. Külföldön sok helyen ezért néznek le minket, mert azonosítanak a cigányokkal.

Sok munkahelyen a cigány jelentkezők előnyben vannak, hiába nem értenek az adott munkához.

2010. ápr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó, de magyar az anyanyelvem, nem beszélem a cigány nyelvet, és a magyar hagyományokat őrzöm. Ezért nem tudok azonosulni a cigány identitással. Mert a cigányságról alig tudok valamit.

Viszont én is kimegyek március 15-én. Nekem is az a nemzeti ünnepem, mert az én szabadságomért is harcoltak akkor.

A nagyapám muzsikus cigány volt, és magyar dalokat játszott.


Tudom, hogy sok a cigányok között, az olyan, aki nem úgy viselkedik, ahogy azt én is elvárnám.

Viszont azt nem értem, ha csak 10%-is normális azt miért kell lenézni a többi miatt. Egyébként nem csak 10% normális. A szegényebbek közt is vannak rendesek is, csak nehéz kitörni.


Az bűn ha cigány vagyok?

És még egyszer kérdezem, hogy hogy bizonyítsa még a családom, hogy nem semmirekellő. ( a szűk környezetbe mondjuk elfogadnak minket, de az iskolában már vannak problémák).Középsuliba sokat piszkáltak.

Először az egyetemen is, de mostmár ott elfogadtak.

Viszont van akki annak ellenére is lenéz minket, hogy tudja, hogy rendes emberek vagyunk. Sokat sírtam is a piszkálódások miatt, és most is kevés az önbizalmam, az egyetemre is csak az egyik tanárom nagy unszolására mertem jelentkezni. Pedig ott is jó tanuló vagyok.

Most is sokszor sírhatnékom van, ha bántják a cigányságot.

Pl most is a torkomat fojtogatja.

Azért is érzem, hogy muszáj hogy írjak.


Azzal egyébként én se értek egyet, hogy valaki plusz pontot kapjon a felvételin mert cigány.

Ha nem odavaló úgyis kiesik. Előtte kéne lekovácsolni a hátrányokat.

Egyébként általános iskolába én is szegregált iskolába jártam, és nehéz volt kitörni onnan. És igen mi is kútról hordtuk a vizet, még 6 éve. Sokat küzdöttünk, míg egy kissé sikerült kitörni.

Le lehet nézni e miatt minket.

De annak ellenére, hogy nem volt fürdőszobánk, meg kevés volt a pénzünk is ápoltak tiszták voltunk. Normálisan ettünk. És mindannyian sokat dolgoztunk.


Én csak azt kérem, hogy ne ítéljetek elsőre.

2010. ápr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!