Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek azért, hogy a...

Mit tehetek azért, hogy a gyerekem velem maradhasson?

Figyelt kérdés

Született egy kisfiam 6 hónapos most, az apjától szeretnék elválni de szeretném ha a kicsi velem maradhatna amig lezajlódik a válás.

Sajnos rájöttem, hogy ez igy mégsem az igazi, a gyermek születését követően nagyon elromlott a házasságunk. Próbáltuk helyrehozni de az csak ideig óráig hatásos sajnos.



2016. aug. 17. 06:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd
2016. aug. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
6 honapos gyerek olyan kicsi, hogy mindenkeppen az anya mellett van a helye, igy nem kerdes, hogy nalad maradhat addig, mig zajlik a valas ( persze apukanak biztositsd a lathatasi idot addig is). Viszont ha mar 6 honap utan feladjatok, akkor vagy meg sem tettetek mindent, vagy mar elotte is voltak gondok. De kerdem en: minek szultel es mentel hozza valakihez, akivel mar elotte is volt baj?
2016. aug. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

5 éve házasok vagyunk.

A baba elött mesébeillő házasságunk volt a kicsi után változott meg minden. Nem tudom miért és hogyan de minden rosszra fordult. Mintha nem is mi lennénk.

2016. aug. 17. 07:26
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

fél éve szültél ....

én még dolgoznék azért a kapcsolatért van h sokkal több idő kell hozzá

és ha nem megy akkor szaksegítség

pl családállítás

önismereti tréning


gondold át a gyerek születése előtt te hogyan viszonyultál a párodhoz vajon most is így van ez?

az párod milyen apaként ?

te nő vagy még vagy már csak anyaként gondolsz magadra?

2016. aug. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem opkosabb lenne válás helyett elöször családterápiára menni, mert ha korábban jó volt a házasságotok, akkor van esély arra, hogy rendbe lehessen hozni.
2016. aug. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem is családterápia. De az sem árt, ha nem töltesz minden percet a picivel. Nem kell azonnal felvenni, ha sír eg picit, nem kell elkényeztetni, mert az is tönkre teheti a házasságot, és a picinek sem jó, ha elkényeztetik.
2016. aug. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekvállalás a legtöbb kapcsolatot megviseli.Ha ti előtte 5 éve házasok voltatok és minden jó volt,akkor nem kéne most feladni 6 hónap után..

Nem egyszerű az élet egy kisbabával, aláírom.De én tényleg úgy érzem,hogy nem próbáltatok meg mindent.

De lehet csak én vagyok így,hogy nem a válás jut eszembe minden gondnál. De rajtatok áll.Ha szerintetek ez a megoldás,akkor váljatok el.

Szerintem meggondolatlanság.

Egyébként a baba nálad maradna, az elején biztosan.Később van esélye az apának is,de amíg kicsi baba addig kb 0.

2016. aug. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 H_Vivien ***** válasza:
100%

Egy 6 hónapos baba mindenképpen az anyával marad, hacsak nem veszélyezteted a pici életét, vagy nincsenek meg azok az életkörülmények, melyek megfelelők a babának. Nagyon komoly okok kellenek ahhoz, hogy egy gyerek ne az anyával maradjon. Kivéve persze, ha lemondasz róla vagy a gyerek dönt úgy, hogy az apával akar lenni, de ezt csak 8 éves kora után teheti meg. Szóval egyértelmű, hogy válás esetén nálad marad a gyerek.

De 6 hónap alatt valóban ennyire tönkremehet egy kapcsolat, hogy nincs visszaút? Csak azért kérdezem, mert én, amikor terhes lettem, a terhesség első 3 hónapja katasztrófa volt. Ugyanígy voltam én is. Mesébeillő kapcsolatom volt a párommal akkor már 3 éve, szó szerint tökéletes volt minden. Terveztük a babát, terhes lettem és minden megváltozott. Az, hogy még mindig együtt vagyunk és mostmár házasok vagyunk csak a férjemnek köszönhető. Lehet, hogy durván hangzik, de az első 3 hónapot végig veszekedtük, sőt... El akartam vetetni a babát. És komolyan gondoltam. Én, aki a terhesség előtt sosem voltam egy idegbeteg nő, sosem veszekedtünk, mindennapossá váltak ezek a dologk. Nemhogy nap nem telt el veszekedés nélkül, egy óra sem. A férjem küzdött, hogy nem vetethetem el a gyereket, én hajthatatlan voltam, küzdött azèrt, hogy túllépjünk ezen az időszakon, én pedig nem is akartam, csak hisztiztem mindenért. Eltelt 3 hónap és minden rendeződött, beálltak a hormonjaim és minden visdzatért a régi kerékvágásba. Visszagondolva a viselkedésemre, hálás vagyok a férjemnek, hogy mindenben mellettem volt. Persze megszültem a fiúnk, most 2 éves, az életem, mindennél jobban imádom, de az a 3 hónap iszonyú volt. Sajnos a hormonváltozás annyira megviselt, hogy teljesen kifordultam önmagamból.

Ezzel csak annyit akartam mondani, minden bantás nélkül, hogyha fél éve romlott meg a kapcsolat, az még helyrehozható szerintem és lehet, hogy csak meg kellene nézni mitől volt a változás. Szültél, nyilván Te vagy otthon a picivel, ketten vagytok csak egész nap? Van segítséged? Nem ismerem a körülményeket, hogy előtte milyen életet éltél, nem lehet, hogy csak a bezártság és a monitonitás miatt van ez? Minden olyan, mint régen? Tudom, hogy ez hülye kérdés, mert van egy baba, nem olyan, de közted és a férjed között, segít neked a babában, a házimunkában, van intimitás? Fèrfiként tekintesz rá most is? Nő vagy anya mellett? Nem Benned keresem a hibát, de ha első baba, szülés után nem könnyű. Csak kérdezgetek, mert fél év alatt, ha a férjed nem tett semmit, ne hozzatok elhamarkodott döntést. Ülj le egyedül és gondold át, hogy Te hogyan viselkedsz a kapcsolatban. Tudom, hogy nehéz, mert én is nehezen láttam be annó, hogy én csináltam a vitákat, de tudom milyen ez, ott és akkor véresen komolyan gondoltam a hisztiket. De belattam, hogy én vagyok a hibás és szerencsére helyre tudtuk hozni.

Persze, ha nem megy mindenkinek jobb a válás,a baba pici, nagyon még nem fogja fel a válás dolgot, de, ha van még esély meg kell próbálni.

2016. aug. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6%
Egy újabb nő aki hitt a mesében.
2016. aug. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is menjetek családterápiára. Lehet, hogy sokat éjszakázol a pici miatt, fáradt vagy, rossza hangulatod, nem tudsz kikapcsolódni és mindez rányomja a bélyegét a lelkiállapotodra, így feketében látsz mindent.

Ha 5 évig boldogok voltatok, jó esély van arra, hogy ezután is boldogok lesztek, csak át kell jutni ezen a nehéz időszakon.

2016. aug. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!