Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék ilyen helyzetben...

Mit tudnék ilyen helyzetben tenni? Nagyon bosszantó ahogy a férjem viselkedik, és a kislányunk róla veszi a példát.

Figyelt kérdés
Szitu:Elkészült az ebéd,vagy a vacsora és hívom őket az asztalhoz.Mintha meg de hallanák,nézik tovább a TV-t ,vagy a számítógépet.Szólok nekik,hogy hahó ki fog hűlni minden,de semmi.Amikor elkezdek veszekedni velük akkor nagy nehezen a lányom asztalhoz ül,a férjem még mindíg bele van temetkezve a gépébe.A lányommal el kezdünk enni,és akkor végre a férjem is feleszmél és kimegy kezet mosni és leül enni.Beleeszik a kajába,rámnéz és megkér,hogy dobjam be a mikróba,mert kihűlt.Na akkor üvölteni tudnék a dühtől,de nem akarok a gyerek előtt veszekedni.Nyelek egyett és megmelegìtem.Aztán persze már a lányom is kéri,hogy melegitsem meg neki.Mire mindkettőét megmelegìtettem jöhet az enyém is.Agyamra mennek!Én olyan neveltetést kaptam,hogy ki kell szolgálni a férjet, de ez viszont nagyon idegesìtő.
2016. nov. 2. 09:41
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
27%
Ja és engem is úgy neveltek hogy ki kell szolgálni a családot. A férfinak meg el kell tartani. Ezek közül manapság már egyik sem aktuális sajnos/szerencsére.
2016. nov. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
74%

Nem támogatom a passzív-agresszív kezelését a dolognak, hogy "ha ő így akkor én is így".

Erről beszélni kell és nem szabad annyiban hagyni, mert így csak neheztelünk a másikra és az idővel megmérgezi a kapcsolatot, főleg ha nem egy probléma van.

Nem magunkban kell duzzogni és bosszúálló üzemmódba kapcsolni, KOMMUNIKÁLNI KELL! Az az egész alapja és a gyerek is azt a mintát fogja megtanulni, nem azt hogy egyet nem értés esetén inkább kiszúrunk a másikkal.

2016. nov. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
75%
4es, tudod fozne rad a csontkezu ilyen mentitalitassal. Beke Nobel jarna ezert anyadnak, hogy ezek utan foz rad. Kerdezo: egy jo aramtalanitas mindent megold;-)
2016. nov. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
86%

"Nyelek egyett és megmelegìtem."


LOL.


Ha haziszolgakent viselkedsz akkor miert csodalkozol ha annak is kezelnek.


Azt mondod legkozelebb hogy melegitsd meg magadnak. Egyebkent meg amikor kesz az ebed, akkor szepen szolsz nekik hogy jojjenek terinteni! (nem zabalni) es ha nem jonnek akkor te szepen megebedelsz, ok meg ehenmaradnak.

2016. nov. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
83%

Még amikor gyerekek sem voltak, az én férjem is megcsinálta. Szóltam kétszer, nem jött, ettem, elpakoltam, kész. Jött, hol a kaja, mondtam hogy majd vacsi lesz legközelebb. Igaz, kipakolt mindent, evett, de aztán el is kellett pakolnia, annyi plusz meló volt neki, hogy legközelebb jött elsőre.

A gyerekek is bepróbálkoztak, volt hogy nem jöttek, volt hogy elszaladgáltak az ebéd közepén. Náluk is bevált a -nem jöttél, majd vacsi lesz, így jártál, és ahogy elszalad, megkérem, jöjjön vissza, ha nem jön, akkor a tányérja eltűnik. Volt hogy jött vissza 10 perc múlva (amikor szétszórakozta magát) és evett volna tovább, de már nem tudott miből. Hidd el, amíg így ugrálsz nekik, meg is fogják csinálni, és szétvethet az ideg. Azért legyen valami stabil rend otthon, amit mindenki betart, én se mondom hogy : minjááááárt jövök, amikor a gyerekek esti mesét szeretnének, és nem hagyom abba a mese felénél hogy szaladjak egy kört a ház körül... a gyerekeimnek ezt a példát hoztam fel, hogy megértsék, utána nem volt gond.

2016. nov. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
50%

"Nem támogatom a passzív-agresszív kezelését a dolognak"

Dettó.Ezekkel nagyon jól borsot törsz a másik orra alá de az alapgond nem változik.Megkeseredsz az egészben,veszekedésgenerátornak sem rossz a passzív ellenállás csak megoldásnak pocsk.

Beszólogatás,áram lekapcsolása,mindenféle szabotázsakciók vezetnek egyenesen az elhidegüléshez és a váláshoz,a család szétszakadásához.

Nehogy már két felelős személy ne tudjon egymással ilyesmit megbeszélni.Agyam eldobom az ilyen gyerekes megoldásokon.

2016. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
6%
Hahahah, rohadt jókat tudok röhögni, hogy egyeseknek milyen szánalmas élete van :D :D :D
2016. nov. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
67%
Szólj 10 perccel hamarabb, hogy mindjárt kész az ebéd, és akkor úgy kalkulálnak. Ha ezután sem megy, akkor ülj le és egyél, majd esznek ha akarnak.
2016. nov. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
82%
Tudod mikor melegíteném meg. Neki tán nincs keze?
2016. nov. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
64%
Lehet csak nem ismeri a mikrót. Mutasd be neki és a használatát, majd ülj vissza nyugodtan enni tovább. :)
2016. nov. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!