Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék ilyen helyzetben...

Mit tudnék ilyen helyzetben tenni? Nagyon bosszantó ahogy a férjem viselkedik, és a kislányunk róla veszi a példát.

Figyelt kérdés
Szitu:Elkészült az ebéd,vagy a vacsora és hívom őket az asztalhoz.Mintha meg de hallanák,nézik tovább a TV-t ,vagy a számítógépet.Szólok nekik,hogy hahó ki fog hűlni minden,de semmi.Amikor elkezdek veszekedni velük akkor nagy nehezen a lányom asztalhoz ül,a férjem még mindíg bele van temetkezve a gépébe.A lányommal el kezdünk enni,és akkor végre a férjem is feleszmél és kimegy kezet mosni és leül enni.Beleeszik a kajába,rámnéz és megkér,hogy dobjam be a mikróba,mert kihűlt.Na akkor üvölteni tudnék a dühtől,de nem akarok a gyerek előtt veszekedni.Nyelek egyett és megmelegìtem.Aztán persze már a lányom is kéri,hogy melegitsem meg neki.Mire mindkettőét megmelegìtettem jöhet az enyém is.Agyamra mennek!Én olyan neveltetést kaptam,hogy ki kell szolgálni a férjet, de ez viszont nagyon idegesìtő.
2016. nov. 2. 09:41
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
66%

Az a probléma, ha csak tűröd és érne lat mindent csak azért, mert ott a gyerek, és nem szólsz semmit, akkor hogyan is tudhatnák, hogy neked ez nem tetszik?

Attól, mert van gyerek, attól még meg lehet vitatni a dolgokat. Lehet szépen is, és nem csak kiabálva. Gyerek előtt is lehet veszekedni.

Ha nem mennek enni, akkor nem lennek. Te szépen eszel, és elpakolsz magad után, ha éhesek lesznek, majd kiszolgálják magukat. Ha hideg a kaja, megmelegítik. Evés után meg elpakolnak. Ha nem parkolnak el, akkor ott büdösödik majd egész este és kész.

Az a baj, hogy a férjes ebbe szokik bele, hogy mond valamit és te rögtön ugrasz. A lányod is ezt látja, hogy nem kell neki törnie magát, hiszen van aki kiszolgálja, akkor meg minek? De ha nem teszed szóvá és a saját eszüktől nem fogják fel, hogy nem vagy cseléd, akkor nem is fogják érzékelni, hogy problémád van ezzel. A fejedbe pedig nem látnak bele.

2016. nov. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
65%

Ma 10:25,

ezért nem lehet csodálkozni a válások számán. A párok nem beszélnek egymással, hanem hatalmi játszmának tekintik az egész házasságot. Beszélni nem szabad, mert azzal kiadják a kezükből a labdát. Bosszút állnak és csipkelődnek, a gyerek pedig az arzenál részévé válik.

Mire felfogják hogy ezt felnőtt módon kell megoldani, már túl késő és túl sok a seb, a gyerek pedig a kellős közepén sérül.

Minden egyes függő férfira jut egy passzív-agresszív nő, akik aztán megteremtik egymásnak és a gyerekeiknek a kis személyes poklukat.

2016. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
45%

Ha pedig nem lehet vele beszélni mert belemerül a netezésbe, akkor írj neki levelet.

Vagy beszéljetek akkor, amikor nem netezik.

Ha így sem sikerül, akkor kérd meg a nagyszülőket stb hogy legyenek kicsit a gyerekkel amíg ti megbeszélitek.

2016. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
13%
18, én meg azon, hogy egyeseknek békasegge az IQ-juk. Már ha felfogod, mire gondolok, szánalmas kis kuki.
2016. nov. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 acelsziv ***** válasza:
49%
25: hagyd. Az ő élete valószínűleg mindenkiénél szánalmasabb és már csak a káröröm tartja benne a lelket különben rég a vonat alá ugrott volna.
2016. nov. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
51%
Ebben az esetben én azt tenném, hogy leültetném mind a 2t, amikor épp nem netezik a férjed, és elmondanád, hogy ez zavar téged, és innentől kezdve másképp lesz: aki időre nem megy be, annak nem melegíted meg az ételét, aki meg időre kimegy, az elkezd akkor enni, nem várjátok meg a későt. Első pár alkalommal még szépen bemész a szobába, és felállítod őket. Olyan nincs, hogy akkor is belefeledkezik, amikor te konkrétan személyesen ott kocogtatod a vállát. Ha azt mondja, még két perc, akkor "oké, de akkor hidegen fogod enni". Majd megszokják.
2016. nov. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
39%

Én szólok 10 perccel hamarabb,hogy legyen idő befejezni és előszedbi tányert evőeszközt is. Mert ha én megcsinálom a kaját akkor a férjemé az asztal lerámolása és megterítése,ami kb 2 perc,de közben ráhangolódik a kajára.

Kaja közben nincs telefon,ha eszünk akkor csöröghet,majd visszahivjuk.

Szoktatás kérdése.

2016. nov. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
44%

"szóval a nők kussoljanak be "


igen bezzeg mikor kétpofára tömöd az általuk készített ételt akkor jók a nők mi? hímsoviniszta kis szarjankó.

2016. nov. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
35%

Ha üvölteni tudnál, akkor már nagyon régengyűlik benned a feszültség... Mivel már van egy nem is olyan picike lányod, nyilván együtt éltek egy ideje... Sokkal korábban meg kellett volna beszélni a dolgokat. Vagy mindenki csinál, amit akar, az is opció lehet.

Én sem értem, miért melegítesz, neki is van keze. Én nem is tálalok, a párom megtalálja az ételt, de ha nincs étel, még csinál is magának. Ezt azért nem játszom meg, amikor 8 óra melóból hazaesik, én pedig itthon vagyok, de hétvégén speciel ő főz, nagy kaland. Nos, ez nem várható el akárkitől, de a melegítés annál inkább.


Az érthető, hogy ha hirtelen szólsz és nyakig benne van valamiben, azt még be akarja fejezni. Nem mindent lehet s érdemes csak úgy abbahagyni, ez OK. De ha a neten lóg, értetlenül és minden másra magasról téve, akkor ez egy külön téma, amit meg lehet próbálni megbeszélni, persze úgyis az adott emberen múlik, hogy mit tesz, azért egy csöpp ráhatása lehet a másiknak, főleg, ha nem vészes még a függőség.


Úgyhogy mondd el, hogy neked a nyugodt, közös családi ebéd fontos, s szólj kicsit előtte vagy akár sokkal előtte, főzéskor azért van fogalmad, hogy kb. mikor készül el.


Amúgy érdekes ez a kihűlés, ha mi rendes adagot főzünk, akkor 6 óra múlva sem hideg az étel, úgy kell direkt kihűteni vízzel, hogy berakhassam a hűtőbe. Persze van étel, ami nem így működik, bár még a palacsinta is sokat kibír (s ehető langyosan is). 1-2 ételem van, ami frissen, melegen jó, de ha a családtagok nem jönnek, majd eszik hidegen, én tudok egyedül is enni (habár szeretem a közös étkezést. Ez a munkából frissen hazaesett párommal működik, máskor nem, mert fekve szeret enni, mint a rómaiak, az esik neki jól. Ez van, nyilván nem kényszerítem ülve evésre, ez az ő személyes dolga.)


Ha nem is üvöltesz, a kapcsolatotokra tuti kihat az elfojtott feszültség és a gyerek is megérzi, a te egészséged pedig rá is mehet extrém esetben. Meg kell oldanod, ez így nagyon rossz.

2016. nov. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
79%
Ha kész a kaja, szólsz 1x, nagyon max 2x. Ha semmi reakció, akkor majd eszik hidegen, ennyi. Ne is melegítsd meg neki, talán a férjenek nincs 2 keze, hogy megmelegítse magának?? Pofám leszakad komolyan. Egyáltalán nem dolgod "kiszolgálni" a férjed, mert nem vagy cseléd. Közösen, egymás közt felosztva kéne elvégezni az otthoni dolgokat, nem a te kizárólagos feladatod pl a főzés sem. Neki sem tartana tovább, mint neked.
2016. nov. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!