Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Változzunk vagy változtassunk?...

Változzunk vagy változtassunk? Szerintetek van jogunk megváltoztatni a másik viselkedését?

Figyelt kérdés

Például, ha valaki vakarássza a hátsó felét, vagy csámcsog, minket zavar és rászólunk, hogy "hej, mán dikk!" vagy valami humorosabb piszkálódással, hogy "a vályú 50 km-rel arrébb van", stb... az szerintetek nem önzőség? Vajon mennyire van jogunk ahhoz, hogy az ilyen dolgokról leszoktassuk (leendő) párunkat? Vagy kérjük, hogy változzon,csakis a mi kedvünkért? Jogos, ha azt mondja ilyenkor, hogy hát tudtad, hogy ilyen vagyok, ilyen szokásokkal...


És mit lehet azzal a szitúval kezdeni, hogy ha a párunk x hónap / év múlva, kezd el "rászokni" az ilyen viselkedésre? Vagyis nem is rászokni, hanem igazán elereszti magát, és elkezdi kimutatni a valódi énjét?


2010. ápr. 28. 10:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolatban szerintem mindkét fél változik (normális esetben), amíg úgymond összecsiszolódnak. Nincs is ezzel semmi gond, amíg nem egyoldalú a dolog. Ha csak az egyik fél akarja mindenáron megváltoztatni a másikat, aki közben köteles elnézni az egyik fél hibáit, na az a kellemetlen. Mindenkinek vannak hibái, senki sem tökéletes a párja szemében sem. Tehát alapvetően három lehetőség van:

1. Megpróbálom megváltoztatni a párom, szembesítem a hibáival és kérem, hogy mellőzze ezeket a szokásokat. Ezzel együtt viszont elfogadom, hogy ő is felróhatja a hibáimat és nem rendezek hisztirohamot ha ez megtörténik, hanem én is megpróbálok változni a kedvéért.

2. Elfogadjuk egymást úgy ahogy vagyunk és megpróbálunk túllépni ezeken a kérdéseken.

3. Nem tudjuk elfogadni a párunk hibáit és nem akarjuk felismerni a saját hiányosságainkat. Ez esetben a külön válás lesz a megfelelő döntés.

2010. ápr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!