Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktatok köszönni, ha hazaért...

Szoktatok köszönni, ha hazaértek vagy elmentek otthonról?

Figyelt kérdés

Lehet ódivatú vagyok és elrohant fölöttem az idő, de teljesen el vagyok képedve ugyanis:

A barátom gyerekei, amikor hazaérnek nem köszönnek szinte sosem. Ha az apjuk rájuk köszön van, hogy akkor se reagálnak. Az előre köszönés hazajövetelkor ritka, mint a fehér holló. Reggel, ha kijönnek a szobájukból vagy este elmennek lefeküdni, akkor se nyögnek semmit. Volt, hogy reggel 5 centiről köszöntem és mintha ott se lettem volna. Amikor szóvá tettem, akkor a válasz az volt, de hát én köszöntem. (Max. gondolatban, de hallani nem.lehetett.)

Elmenetelkor kicsit gyakrabban van köszönés, de ott se mindig. Nekem ez annyira fura. Rosszul is esik, mert nem ehhez vagyok szokva, még a koliban, a munkahelyen is, ha belépek köszönünk egymásnak hiába mindennapos a találkozás. Itt meg az a tipikus, hogy hazajönnek a gyerekek és besunnyognak a szobájukba, ha meg beköszönsz nekik néznek nagy boci szemekkel, hogy most mi a franc van?

Ellenben, ha valaki szóvá teszi, hogy nem tud köszönni, akkor teljesen felháborodik, hogy de még csak épp levette a cipőjét miért bántják?!

Ezért arra lennék kivancsi, mi a mai divat/szokás? Ki hogyan, miért és mikor köszön otthon?


2018. máj. 16. 14:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%
Mindig- Sőt lefekvéskor és reggel is köszönünk egymásnak. Ez alapvető illemszabály.
2018. máj. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%
Ha elmegyek otthonról, hazajövök valahonnan, akkor köszönünk egymásnak. Máskor nem, pl. reggel felkelés után nincsen ilyen "Jó reggelt" és este lefekvéskor sincsen "Jó éjszakát"..nálunk az valahogyan nem szokás.
2018. máj. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk én, akkor szoktam, ha elmegyek, vagy hazamegyek.

Hatalmas balhé volt apámmal miatta, hogy reggel mikor felkelltem nem üdvözöltem. Meg szájon vert érte 20 éves létemre, meg egy hétig hozzám se szólt, hogy én milyen tiszteletlen taknyos vagyok.

Szerintem hülyeség reggel félkómásan is köszöngetni.

2018. máj. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Apád szájonverte ezért? Igazi állat!

Kérdező: mi szoktunk köszönni kölcsönösen egymásnak, de szerintem te ezt túlpörgöd.

Nehogy odajuss mint az utolsó, hogy szájbaveregetsz valakit emiatt.

2018. máj. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

14-es ne aggodj en maximum a baratomnak jegyzem meg, hogy de érdekes a te gyerekeid nem szeretnek köszönni :-).

Nekem az alap: hazaerek koszonok, esetleg bekiabalok van itthon valaki?, ha leugrom boltba koszonok, szolok, hogy elmentem (nehogy megijedjenek eltuntem), reggel munkabamenet elkoszonok. Reggelente en szoktam koszonni, hogy jo reggelt! (Vki irta uj nap uj talalkozas). Ha elmegyek aludni es latom valakk még pl. tevezik odaszolok jo ejt.

De én otthon ezt tanultam, pusziszkodtunk, es ha valahova lerohantunk (jatszoter), akkor is kellett koszonni.

Az nem tulporges, mert en eddig csak ilyen mintat lattam es most az ellenkezoje meglepett. Azt hittem kiment az otthoni koszongetes a divatbol :-), de a valaszok azert megnyugtatoak, hogy talan mégsem :-).

2018. máj. 16. 16:29
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is most olvasom először,hogy ilyen egyáltalán létezik :D El sem tudom képzelni hogy valaki hazamegy,és nem köszön,úgy hogy elmennek még aznap többször egymás mellett pl :D Mondjuk mi 3 szobás kis lakásban lakunk,fura lenne nem köszönni, azt még el tudom képzelni hogy egy nagy,többszintes családi házban "elkerülik" egymást az emberek :D
2018. máj. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Amikor elmegyünk otthonról, vagy hazaértünk, köszönünk. Reggelente nem, vagy csak ritkán. Általában mindenki csak álmosan les ki a fejéből a családban :D
2018. máj. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!