Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni azzal a...

Mit lehet tenni azzal a nagyszülővel, aki 2hetente látja az unokát, és ilyenkor teljesen kisajátítja magának?

Figyelt kérdés

Nem részletezném a dolgot,mert nagyon nincs szükségem az olyan hozzászólásokra,hogy én milyen szemét vagyok az anyóssal!

Azért azt elárulom,hogy nem csak én látom így,hanem a családban mindenki.Kivéve akiről szó van,és a férjem,mert ő meg az anyja pártján áll!


2010. jún. 15. 15:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Kéthetente jön, gondolom csak pár óra az egész bírd ki. Mi kára származik a babának belőle?
2010. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez normális dolog, hiszen gondolom az unoka miatt megy oda, akkor egyértelmű, hogy vele akar foglalkozni.
2010. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
2 hetente nem bírod ki? Nem lesz attól a gyereknek semmi baja, hadd nagymamázzon. Te pedig legalább nyugodtan foglalkozhatsz magaddal.
2010. jún. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
2 hetente mennyi időre megy? Mert ha csak pár órára akkor érthető,persze ha a babának ennije kell vagy olyan szükséglete van,amihez az anyuka a legideálisabb az más. Nálunk sok baba van a családban, mikor találkozom velük vagy más családtag,akkor a "vendéggel" vannak a legtöbbet,ilyenkor az anyuka is kicsit szabadabban mozoghat,beszélgethet úgy a többiekkel,hogy nem a kicsit kell figylenie egyfolytában. Nem tudom,hogy csaka mi családunk veszi-e ezt természetesnek,de tény,hoyg a gyerekek nyitottak, könnyen barátkoznak és az anyukák is élvezik,hogy szeretik a babájukat. nem téged akarlak bántani,de sok anyuka azt se viseli el,ha más nyúl a gyerekéhez,ami szerintem senkinek se jó.
2010. jún. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Fél12-re érnek ide hozzánk és fél6 fél7 körül mennek el!

És épp ez a gond,hogy kint van vele az udvaron,annyira játszik vele,hogy elfelejti megitatni,vagy legalább megkínálni vele.

Épp a múlthéten volt,hogy ebédet adtam volna a picinek,mikor odahozott neki valami játékot,csalta játszani...Így is olyan kevés adagokat eszik,és ez miatt már nem is ebédelt!

Meg az is most volt,hogy átjött a keresztanyám megnézni a kislányomat (18hónapos),és az anyós nem bírta elviselni,hogy mással van a pici.10perc elteltével fogta magát és addig addig dumált a picinek,míg elment vele...

Szerintem meg ez nem normális dolog!

Mint ahogy az sem,hogy ha a lányom hozzám akar jönni,egyszerűen nem adja oda...

NAGYON DÜHÍT

2010. jún. 15. 15:56
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Ez teljesen normális. Ő a nagyanyja és csak pár óra jut neki 2 hetente.

Ha innia, ennie kell a gyerekednek, akkor menj oda és adj neki.

És különben hagyd őket. Miért kéne a lányodnak ilyenkor hozzád jönni? Hadd legyen a nagyanyjával. Menj el kozmetikushoz, fodrászhoz, kávézni a barátnőiddel vagy csak pihenj le, örülj, hoyg van egy kis időd.

2010. jún. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem sokkal inkább te akarod kisajátítani a kicsit magadnak.
2010. jún. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Menj el otthonról olyankor, használd ki az időt, hogy addig tudsz mással is foglalkozni!!!

Mondd meg neki, hogy mikor van ebédidő, vagy az apjának, hát istenem, ő is nevelt gyereket, csak tudja tán, hogy mit kell vele csinálni!

Nem kell olyan kultuszt csinálni a kölykökből...lehet lepontozni! :S

2010. jún. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem meg kissé függesz ettől a rendtől... te és nem a gyerek... hogy mikor van kaja, meg mikor kell innia.

1. a gyerek (minden embergyerek homo sapiens) kibírja, ha kéthetente van egy nap, mikor nem a percre beállított menetrend szerint kap enni/inni. Ettől ember lesz belőle, ne félj. Ha kell neki, majd bőg érte. De ha otthagynád a kaját/innivalót anyóspajtással meg a picivel, ő is adna neki.

2. szerintem generáljátok egymás viselkedését. Ő annál kisajátítóbb, minél jobban akarod forszírozni, hogy minden játékszabályt betartson, te pedig annál inkább keménykedsz, minél jobban ellenáll. hagyd rá, ő is nevelt gyereket, és természetes, hogy kicsit babázni akar. Csak ő.


Ha hagynál egy kis szabadságot neki, ő is engedne, és beállna a békesség. Vagy egy relatíve békésebb állapot. Tedd le oda nekik az ételt/innivalót és hagyd őket egyedül. A gyerek nem hal éhen egy tál kaja mellett, és nem hal szomjan egy teli üveg mellett, főleg ha a nyagyanyjával van. Túlspilázzátok mindketten.

2010. jún. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

figy...min 1 gyereket (a férjed) felnevelt ugy hogy semmi baja nem lett...

akkor mitől bánna másképp az unokájával?

amugyis...bár nem irod mekkora gyerek,de ha van min 1 éves,akkor ugyis szol ha éhes vagy szomjas...


ha nem érezné jol magát a gyerek,ugyis nyűgösködne,sirna,nem?

hagyd őket,örülj hogy szereti az unokáját...

2010. jún. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!