Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők miért akarnak házasságot...

A nők miért akarnak házasságot, a férfiak miért nem?

Figyelt kérdés

Először is kihangsúlyozom, hogy nem MINDENKINÉL így van ÉS NEM MINDIG! Csak általánosságban:)

Én ezt nem értem egyszerűen!


Sok nő miért akar házasságot mindenképpen? Úgy érzik, hogy ez biztonságot ad és felvállalják vele a férfiak ezáltal a felelősséget is? Ugye ez érthető!


De miért nem akarják az együttélést sokan? Miért nem vállalják be? Tényleg hátrányos lehet ez egy nőnek?


A férfiaknak miért "nem fontos a papír"? Nem érzik jobban összetartónak a házassági köteléket?

Ez a kijelentés hogy "nem számít a papír" csak kifogás, és valójában még azon filóznak, hogy talán mégse ő az igazi?



Érdekelne a véleményetek, mindenki írhat saját véleményt!

De indokolja meg, hogy pl. miért nem számít vagy miért számít az a papír!

Elsősorban arra a kérdésre válaszoljatok, hogy a nők miért igen, a férfiak miért nem akarják!

(tudom h van kivétel, de engem most ez érdekelne)

köszi!


2010. jún. 15. 19:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
68%

Hát figyi az én szemszögemből fel tudom neked vázolni.

1. nem fogok gyereket szülni, adott esetben hitelt felvenni egy jogilag tisztázatlan helyzetre

2.Ha a párommal valami történne ne adja isten, nem akarom, hogy elzavarjanak a kórházból

3. szintén ha valami történne vele, nem akarom, hogy az alkoholista anyósom és apósom örököljön, amiért én dolgoztam meg.

4. NEm akarom hogy a párom apasási elismerő nyilatkozatot lobogtasson a kórházban, hogy ja persze ha muszáj felvállalom a gyereket

5. Nem tudok egy normális hitelt felvenni.

6 . Nekem nem élettárs, meg pár kell, köszi, párja a zokninak van.

Ennyi.

Jogilag biztonságosabb, érzelmileg persze, hogy nem, de az a nő aki így akar egy férfit magához kötni, meg is érdemli, hogy úgy átverjék, hogy csak úgy csattanjon.

2010. jún. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
84%
Ja és hogy a férfiak miért nem akarják: ők semmit nem akarnak amit nem muszáj. ezt nem muszáj:) a nők kedvéért megteszik.
2010. jún. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
81%

Házas viccek, ismerősek? :) A házasság előnye, hogy ágyba hozzák a reggelit. Hátránya, hogy mindig ugyanaz hozza.

A legtöbb férfi valamiért traumaként éli meg, ha többé már nem barátnője, hanem felesége van. Négyévesen a mumus szó hallatán szorult bennük össze a szar is, felnőttkorban ezt a szót a feleség váltja fel.

Én így látom, de egyszerűen nem tudom megérteni (pedig fiú vagyok). 16 éves vagyok, és van egy olyan álmom, hogy lesz egy feleségem, legalább három-négy gyerekünk, akár több is, és boldogan megleszünk. Lehet, hogy valahol mélyen minden férfi erre vágyik, és amikor azt látja, hogy ez a valóságban nem így működik, akkor csalódik. Ha pedig már a házasságkötés előtt tudja, hogy nem így működik, akkor meg sem akar házasodni.

2010. jún. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon egyet értek az elsővel.


Mindazonáltal ajánlanék Neked egy könyvet. Ha megadod az email címedet, akkor el is küldöm Neked.


Az a címe, hogy Miért hazudnak a férfiak és miért sírnak a nők?

Maga a könyv cím nem olyan találó, de nagyon jól leírja a férfiak és a nők gondolkodása közötti különbségeket.

Arról is ír, hogy a férfiak miért tartanak a kötöttségektől.


Ez az őskorból maradt vissza. Egy nő azt szeretné, ha lenne egy párja, akire az utódgondozás során is számíthat. A férfiak viszont ez alatt akár több nővel is együtt lehettek régen. (Mivel a vadászat miatt sokkal nagyobb volt a férfi halandóság, és bizonyos nőket be kellett fogadni a gyerekeikkel).


Amúgy szerintem a legtöbb férfi, ha valóban szerelmes, akkor elér odáig, hogy szeretne valakihez tartozni.


Mostanában nagyon sok nő is van, akinek nem számít a "papír". Én ezt a XXI. század divatjának tartom. Pénzügyileg is jobban megéri olykor így élni. Nekem érzelmileg lenne azonban fontos az, hogy a párom, a férjem legyen.


L/21


(Írj privátba, ha kell a könyv)

2010. jún. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
93%

Ez külön azért érdekes, mert a nők szivnak általában többet a házasságban.


Amúgy kicsi korban alakítják ezt ki, amikor kislányoknak nyomatják, hogy milyen szépek lesznek mennyasszonyként és ilyen jellegű érdeklődésük esetén reagálnak nekik pozitívan.


Főleg régebben, ha megkérdeztél volna ovisokat, mik szeretnének lenni, kisfiúk soha vagy nagyon ritkán mondták volna hogy férjek, míg kislányok előjöttek volna a mennyasszonnyal, ezeket beléjük nevelték.

2010. jún. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 A kérdező kommentje:

Első válaszoló nagyon tetszett a véleményed, hasonlít az enyémhez:)



16F:

"Házas viccek, ismerősek? :) A házasság előnye, hogy ágyba hozzák a reggelit. Hátránya, hogy mindig ugyanaz hozza."


Akkor ezek szerint a nőnek semmennyire nincs előnye a házasságból, kivéve, ha a férj hozza az ágyba a reggelit?


mert ha a férfaknak ennyire sz*r, akkor a nőnek még sz*rabb...nem?

(Bár én soha sem vinnék férfinak ágyba reggelit, csak azután, miután először és magától ő hoz nekem:D)

2010. jún. 15. 19:35
 7/76 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem valahol ez csupán egy gondolatra vezethető vissza:


"Ha egy nőnek több pasija is volt az életben azt egyszerűen rihe-rongynak tartják, míg ha egy pasinak több csaja volt, az Don Juan ..."


Míg az előző esetben ez szégyen (ergo ezért akarnak a nők hamarabb házasodni), az utolsóban pedig büszkeség (vagyis ezért nem akarnak házasodni), szerintem alapvetően erre vezethető vissza, de egyet értek az 1.-vel, teljesen igaza van...

2010. jún. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 A kérdező kommentje:

19:24

21 éves lány, érdekelne a könyv:D

julcsika100@freemail.hu az emailom:D

2010. jún. 15. 19:43
 9/76 anonim ***** válasza:
72%

Én ezt egy gagyi amerikai filmben hallottam, de azóta is az agyamban van, és nem boldogít.

A férfiba az van kódolva, hogy minél több utódott nemzzen, vagyis minél többet szexeljen és fokozhatjuk az eredményt, ha minél több nővel csinálja.

A nőbe meg az, hogy egyet megtartson magának, aki eltartja, ha gyerekük születik.

Vagyis ugyanaz, amit az egyik előttem szóló írt le.

Ezért nem akarják lekötni magukat a férfiak, és ezért akarják leköttetni maguk a nők.

Egyszerűen másra vagyunk beprogramozva, és ezért nem működünk túl jól együtt :s

És ez a csodás mondás is a filmben volt:

A hűség nem érzés, hanem választás.

Csak épp a férfiaknak nagyobb erő ellen kell küzdeniük mint a nőknek, azért is kevésbé sikeresek ebben a küzdelemben.

(És ez egy nagy-nagy általánosítás volt)

2010. jún. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
89%

Első, bárki bármit ír/mond, Te írtad meg a tutit. Ugyanebben hiszek én is. Apasági nyilatkozat... nekem pl. ciki lett volna hogy még azzal is ismerje el a párom az apaságot.Továbbá már az is milyen szó hogy "élettárs"? Van szép magyar szavunk: házasság, férj, feleség.Nekem például jólesik kimondani, hogy a "férjem":)


Mellesleg régi városi legenda az már, hogy a férfiak félnek a házasságtól. A mai világban már a nők is félnek. Egyre többen. Óvatosak, inkább karrier meg "kiélem" magamat.

A kifogás, hogy "nem számít a papír" inkább közönyösséget, egyfajta kényelmességet mutat, nekem is jó-neked is jó így alapon.Nem kell a fáradságos válási procedúra,- világos a helyzet.

2010. jún. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!