Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Teljes "önmegtartó...

Mit tegyek? Teljes "önmegtartóztatás" vagy költekezés?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mit tegyek. Keresek havonta x ezer forintot. Alapvetően elegendő a megélhetésre.

Pár hónap múlva megszűnik az olcsó albérlet, így vagy haza költözöm, és naponta 5 óra ingázással bejárok dolgozni, vagy keresek egy drágább albérletet.


Szeretnék egy saját lakást, de amennyit félre tudok tenni, az nevetségesen alacsony. Spórolni természetesen spórolok, pl. magamnak főzöm az ételt, nem költöm el csak a szükséges dolgokra. Így pl. nem iszom mást, csak csapi vizet, nem rendelek ételt, nem veszek készt ételt, nem veszek édességet, egyéb drága, szükségtelen holmikat.

Nyaralni nem járok el, szórakozni sem. Így a kiadásaimat le tudom csökkenteni. De vajon megéri? 5-10 múlva jönne össze egy akkora összeg, amivel tudnék venni egy kb. 30m2-es lakást, hitelre (20-30%-os önrésszel), 20 év futamidő stb. 10 év múlva 38 éves leszek, és 10 évig remeteként éltem, nem csináltam semmit, csak dolgoztam, és a legszükségesebb dolgokat vettem meg.

És talán lesz egy jelzálogos, apró lyukam, más egyéb meg nem. :D


Van ennek értelme?


Vagy tehetném azt, hogy normálisan élet, keresek egy hobbit, szórakozok, veszek kicsivel jobb és több dolgokat, de úgy meg nem lesz semmi megtakarításom, a lakást meg hitelre sem.


2018. júl. 1. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Van egy aranyközépút

Ha 10 évig remeteként éltél egy olcsó albérletben és most mégsincs annyi megtakarításod, hogy intézz magadnak egy normális kis házat, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz

2018. júl. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem olcsó albérletben éltem, hanem kollégiumban, egyetemre jártam, fillérekből éltem, és közben küzdöttem egy betegséggel, a végzettséget egy éve szereztem meg, és azóta van rendes keresetem.


De köszönöm a negatív megítélést.

2018. júl. 1. 15:14
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

"Pár hónap múlva megszűnik az olcsó albérlet"


Albérletet írtál, nem kollégiumot, így érthető ah első hozzászólása.


Nem költöznék haza, önálló életet élnék, inkább össze hoznám a derékszíjat. Ha egyetemi végzettséged van, akkor remélhetőleg valami olyan, aminek értelme is van és nem filléreket keresel vele

2018. júl. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg van az arany középút: összeköltözöl barátoddal/barátnőddel, és akkor 2 fizetésből már könnyebb az albérletet finanszírozni.
2018. júl. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem feltétlenül kerül a szórakozás pénzbe. Vagy legalábbis nem olyan sokba. Nyaralás pl simán lehet ismerősnél, főleg amíg egyedül vagy. Gyerekekkel már nem mennék máshoz, de egyedül simán leugrottam 1-1 hétvégére barátokhoz vidékre. Így szállás, kaja ingyen van, egy kis ajándék kell, meg az utazási költség, plusz minimális költőpénz egy pizzára vagy belépőre.


Filmezéshez sem kell mindig moziba menni, otthon is össze lehet jönni haverokkal és mondjuk mindenki hoz egy tálca sütit/zacskó ropit/üveg kólát/doboz sört alapon ellenni.


Ki lehet ülni a Duna mellé beszélgetni, vagy arra kialakított helyen sütögetni. Bkv hajó tök poén és sokkal olcsóbb, mint egy rendes sétahajó. Ha van esetleg szép kártyát, millió helyre bejutsz gyakorlatilag ingyen.


Iszonyú sok olyan hobbi van, amihez nem kell pénz.


Remeteként nem lehet hosszú távon élni, mert teljesen besavanyodsz. Viszont van az arany középút, amivel jut is, marad is, élsz is és alakítod a jövődet is. Sok sikert!

2018. júl. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Lakáskasszát már rég kötnöd kellett volna.
2018. júl. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Tényleg nem bántani akarlak, de akkor 27 éves korodig egyetemre jártál nappalin?
2018. júl. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Miért is nulla a válaszom? Csak mert nem most kéne gondolkodnia? Mert havi tíz belefért volna, de még a szüleinek is? Mert szerintem jóval hamarabb kellett volna gondolkodni, mint most vakarózni?
2018. júl. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

#8, én nem pontozok, és már nem is nulla - de tök értelmetlen a válaszod.

Nekem tavaly kellett volna észrevennem egy stop táblát.

Tudom.

Utolag minenki okos.

De megszámolnám, hány tininek van lakáskasszája. Nem volna nagy munka

2018. júl. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!