Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nagyon sokat veszeke...

A szüleim nagyon sokat veszekednek ilyenkor annyira félek, hogy elmegyek otthonról. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sokszor volt már, hogy különköltöztek, majd össze most ismét összeköltöztek. Gyakran a pénz a probléma és ehhez hasonló dolgok. Egyszer a nevelőapukám anyától akart egy ilyen különköltözős helyzetben több milliót kérni tőle ami állítása szerint járt neki. Mivel szép szó al nem ment neki, így erőszakhoz folyamodott. Anyukámat ütötte és megpróbáltam megfojtani hátha attól "megjön az esze". Nagyon féltem így a 3 éves öcsémmel a kezemben kirohantam a házból mert próbált minket is hasonlóan elkapni. Hívtam a rendörséget mert bepánikoltam félve, hogy mivan ha megöli az anyámat. Azóta kb fél év telt el és ismét összeköltöztek. A legelején nem is bírtam találkozni a nevelőapukámmal, keveset voltam itthon és csak akkor ha ő dolgozott hogy biztosan ne találkozzunk. Azóta sikerült annyira megszoknom a helyzetet, hogy elvagyok vele de ha elkezdenek veszekedni egyböl fogom a kulcsom és telefonom és elmegyek. Nagyon pánikolok ilyenkor és szorongok. Nem tudom mit tehetnék. Beszélni már próbaltam velük de nem halgatnak rám mondván hogy csak gyerek vagyok.

16/l



2018. aug. 17. 07:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%
Hagyd... Majd egyszer az anyádat agyonüti.
2018. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

Ha egyszer már volt ilyen, "követelt olyat ami járt neki és erőszakos volt" akkor lehet ilyen mégegyszer, ha összevesznek...

Anyukádat kellene rávenni, hogy lépjen. Tudom van a kibékülés-időszak, a rózsaszín ködfelhő, "nincs is olyan nagy baj" a következő összeveszésig...


Apa nélkül felnőni jobb, mint így élni, örökösen mindig tartfva, féve attól, mikor jön újabb veszekedés, "megint mivel áll elő hogy mi jár neki és hogy lesz erőszakos" ...

2018. aug. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos a kérdező is pont olyan anya lesz aki eltűri, ha agresszív vele a kanja. Ez anyáról lányára száll a rossz minta miatt. Már most látszódik, hogy mennyire védi a nevelőapját, holott tudja, hogy kint lenne a helye, nem náluk! "De amúgy minden rendben, csak veszekednek"
2018. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
96%
Egyszer én is voltam hasonló helyzetben. Öcsém 3 éves volt, én 16. Annyi különbséggel, hogy öcsém anyum új férjétől van, szóval ott ő az öcsém apja. Csendes nyugis napnak indult, én tanultam a szobámban. Hirtelen üvölteni kezdtek, én kirohantam a szobámból, és azt látom, hogy anyám férje belerúgott anyám lábába, és üvölt vele. Anyám vissza stbstb. Odakiabáltam, hogy azonnal hagyjátok abba. Meg se hallották. Felkaptam öcsémet, kulcsomat, és kimentem az ajtón. Anyám a kertben a kapunál ért utol, hogy azonnal menjünk vissza. Ekkor mondtam neki, hogy öcsém ezt nem fogja végignézni, szóval nem megyünk vissza. Kijött öcsém apja, hogy nem viszem sehova a fiát. Mire mondtam neki, hogy rendben nem megyünk sehova, de akkora azonnal hívom a rendőrséget plussz a gyámügyet. Mindössze a határozott fellépésem oldotta meg a helyzetet. Ekkor hirtelen lenyugodtak a kedélyek. Visszamentünk, öcsémet bevittem a szobámba játszani, én meg ki-be mászkáltam, hogy tényleg normálisan beszélik e meg. Onnantól soha nem volt hasonló sem. Náluk hatott, hogy határozottan megmondtam, hogy ez nem egy 3 éves kisfiúra tartozik. Azóta 10 év telt el. Már nem
2018. aug. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
96%

Már nem lakom velük, de minden rendben köztük, öcsém nem panaszkodik, anyukám kiegyensúlyozott!

Bocsánat céletlenül elküldtem az előbb mielőtt befejeztem.

2018. aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Yoda m. ***** válasza:
100%

Gratulálnom kell, kedves #15-ös válaszoló. Ha ez így történt, akkor abban a szituációban Te voltál a FELNŐTT és szüleid a GYEREKEK. Mármint ami a viselkedéseteket, a szituációban betöltött szerepeteket illeti. Lám, ilyen is létezik, amikor a gyerek mentálisan képes felülkerekedni ősein. Én is tapasztaltam már ilyet. Ezért is mondom.

Az is igaz, hogy a lányok inkább anyjuk, fiúk inkább apjuk mintája alapján nevelődnek, ha tetszik, ha nem. (Persze vannak kivételek, amikor fordítva...)

Úgy hogy kedves Kérdező, valóban ne kövesd el ugyanazt a hibát, amit Anyukád már nem is egyszer elkövetett, ti. újra és újra visszafogadja azt, aki Őt semmibe veszi. (talán inkább úgy, mint egy használati eszközt) Azonban, ha Te úgy tapasztalod, hogy az Anyukádnak tetszik, vagy ha nem is tetszik, de nincs jelenleg jobb megoldása... legközelebb akkor is menekülj öcséddel távol, amíg lenyugszanak a kedélyek... ami még mindig jobb, mintha hallgatói (elszenvedői) vagytok "játszmázásaiknak". Mert tudnod kell, erről van szó. Megy a családi színház, dráma, ami egy erőteljes JÁTSZMA, hogy kié legyen az utolsó szó! Hogy ki legyen a Főnök!

Hogy kinek fontosabb az IGAZA megvédése, mint a nyugodt családi béke, a családi összhang.


Az ERŐ legyen Veled!

2018. aug. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%
Ha legközelebb ilyen agresszívan veszekedni kezdenek, értesítsd a rendőrséget azonnal. Beszélj az édesanyáddal négyszemközt és próbáljad meg rábírni arra, hogy költözzenek szét végleg. Akár rávehetsz mindenkit akit ismersz arra, hogy beszéljenek vele, lehetőleg egyszerre. Ha veszekednek hova szoktál menni? Ne csak az utakon bóklásszál, hanem menj rokonokhoz, ismerősökhöz vagy a barátodhoz segítségért.
2018. aug. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!