Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megértetni vele,...

Hogy lehet megértetni vele, hogy pici gyerekkel nem kéne így beszélni?

Figyelt kérdés
Páromnak ma megjegyeztem, hogy szerintem durván beszél a fiunkhoz. Ez általában mindennapos dolog, és kezd felőrölni idegileg. Sokszor már csak azért kötöm le a csemetét valamivel, vagy viszem át a másik szobába, hogy ne "zavarja" az apját, mert nem bírom hallgatni, ahogy beszél vele. Megpróbáltam elmagyarázni neki, hogy még kicsi, türelmesebben kell vele bánni. Szerinte nem beszél vele durván. A reakció az volt, hogy nem fog gügyörészni neki, és hogy akkor inkább nem is szól hozzá. Azóta nem szólt a gyerekhez aki 15 hónapos. Mit tegyek, hogy megértse, nem az a baj, hogy rászól, hanem az ahogyan, és ahogyan amúgy is beszél vele?
2010. jún. 23. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mit jelent a durván? Káromkodik? Vagy flegma, gúnyos, esetleg rosszindulatú?
2010. jún. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

Ezt mondd neki,amit ide is leírtál:"nem az a baj,hogy rászólsz,hanem amit és ahogy mondassz neki.."

És mondd el neki,hogy ne gügyörésszen neki..csak picit normálisabban,kedvesebben..

..bár a férfiak erőssége nem a gyengédség..:S

2010. jún. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Káromkodik egész nap, a fiunk is csak ezt hallja. Tök mindegy mihez nyúl hozzá a gyerek, azt nem lehet neki, de olyan stílusban, hogy "húzzál el innen", meg "nem kell szétb.szni mindent", nehéz konkrét példát írni. A hangnem az ami szintén nem tetszik.
2010. jún. 23. 21:31
 4/12 anonim ***** válasza:

és veled is igy beszél??

én biztos nem hagynám h igy beszéljen a gyerekemmel..

2010. jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Ha ilyen a féjed,akkor valószínűleg eddig is ilyen stílusban beszélt veled. Erre gondolhattál volna,mielőtt vállalod a gyereket. Ha ez a stílusa,akkor hiába szólsz neki,felnőtt embert nem tudsz megváltoztatni. Tudomásul kell venned,hogy ő ilyen.
2010. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%

:S Ezt te hogy bírod elviselni? Ne haragudj, de nagyon bunkó és érzéketlen férfi lehet. Habár lehet, hogy tévedek. De mi az, hogy nem fog neki gügyögni? Az ő gyermeke?

Én leülnék vele megbeszélni, de ha az értelmi szintje meghaladja ezt akkor lehet jobb lenne elgondolkodni, hogy megéri e vele lenni, szereti e ő azt a babát, vagy téged.

2010. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
A lexikális tudása argo szavakban merül ki az már régen rossz. S persze ehhez társul egy mogorva emberre jellemző hangsúly, testbeszéd. Gondolom veled sem kommunikál másképpen. Érdekes ember lehet. Tanács? Ilyen típusú embert messzire kerülni, más nem jut eszembe. Sajnálom hogy ezt kell megélned. :(
2010. jún. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%

Ezt tényleg az előtt kellett volna eldöntened, hogy hozzámentél. Sajnos nem tudsz mit csinálni vele ,valószínűleg ő is ugyanezt tanulta a szüleitől és ilyen lesz az ő gyereke is.

Tényleg nagyon sajnálom a helyzeted, de nem hiszem, hogy ebben felnőtt korában változni fog bárki.

2010. jún. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
21:36-os! Soha nem beszélt velem ilyen hangnemben, velem mindig kedves, nem is tűrtem volna soha, én sem vagyok az a típus. Ugyanazt mondtam neki, amit ide leírtam, konkrét példákkal, hogy miket mondott a nap folyamán, és hogy ez nem stílus egy ilyen kicsivel. Nem kérdezte, hogy akkor mit mondjon, hogyan mondja, nem tudtam vele leülni beszélni erről, elvonult és innentől nem szólt a gyerekhez.
2010. jún. 23. 21:43
 10/12 A kérdező kommentje:
Többi választ is közben olvasom. Hangsúlyozom, még csak tiszteletlenül sem beszélt velem soha. Szeret minket, mindkettőnket, legalábbis azt mondja, én kezdek kételkedni. A legnagyobb gond, hogy szerinte ezzel semmi baj, tehát NEM tudok mit megbeszélni vele.
2010. jún. 23. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!