Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos? (kicsit hosszú lesz)?

Fontos? (kicsit hosszú lesz)?

Figyelt kérdés

Már régebben írtam ide ezzel kapcsolatban kérdést, meg is fogadtam a tanácsokat, de a helyzet változatlan.

A történet a következő.Nagymamámmal, apukámmal, és húgommal lakok még egyenlőre.(édesanyánk meghalt.)Van egy 2 éves 4 hónapos kapcsolatom. Itthon szeretik, és engem is szeretnek az ő szülei, mindig nagyon szívesen látnak ha megyek. Sajnos van köztünk 80 km. Egyszer én megyek, egyszer ő jön, de az utóbbi időben én megyek, a gyomorbetegsége miatt. Most Pénteken is készülnék, 6 napra. És nagymamám teljesen kikelt magából, hogy micsoda? Annyi időre?Nem szégyellem magam? Hiába magyarázom, hogy nem zavarok, szívesen látnak, örülnek ha megyek, ők hívnak mindig, nem hiszi el. Ilyenkor persze önkéntelenül is mérges leszek, kicsit kiabálok is. Tegnap is azt vágta a fejemhez, hogy illemtan órákat kéne vennem, hogy mit illik, és mit nem. De könyörgöm! Ha zavarnék, eszem ágában se lenne ott lenni. Most nem tehetünk arról, hogy messze lakunk egymástól. Összeköltözni egyenlőre nem tudnánk,mert jelenleg új munkahelyet keresek, és neki is még van 1 éve a fősulin.Egyedül meg nem tudnám fizetni (eladó vagyok) az albérletet meg a rezsit..Tegnap már annyira kikészített, hogy sírva mentem ki az udvarra. Azt vágta a fejemhez, hogy majd elmondja apunak, hogy mik a terveim, meg én milyen szemtelen vagyok.Aput fel is hívtam, azt mondta ne foglalkozzak vele, mert beteg(depressziós , stb).De már kikészít néha. Apu ezért se szeret nagyon itthon lenni. Testvérem is most elutazik a jövő héten a másik nagyinkhoz.

De mikor dolgoztam is, akkor is ezt csinálta mamám, mikor egymás után volt 4 szabadnapom, hogy olyan hosszú időre elmegyek?

Hozzáteszem itthon nem is nagyon járok el sehova, csak a barátnőkhöz. Szerinte elég lenne havonta egyszer mennem.

Meggyőzni lehetetlen? 76 éves, én meg 25.

Mit mondjak, vagy csináljak? Már beszélt az anyukájával régebben skypon, és akkor is, hogy nem zavar ez a lány? meg így meg úgy.Mikor mondtam, hogy mennyit segítek ott, akkor is, hogy eltudja képzelni, mint itthon..

már nem szererek itthon lenni, ezek miatt is.Ma, egy szó nem volt erről szerencse, nem hozta szóba,pedig várható volt, hogy bedurcizik...


Köszönöm, hogy elolvastátok!


2010. jún. 30. 14:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
ui:az utazást a saját pénzemből finanszírozom az utobbi időben.
2010. jún. 30. 14:32
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Mond meg neki, hogy: "nem a befőtt teszi el a nagymamát". 25 évesen minek foglalkozol ilyen hülyeségekkel. Gondolom a párod szülei is már komoly kapcsolatot szeretnének a gyereküknek.
2010. jún. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nekem is mondott ilyeneket, mondjuk ő nem lakott velünk stb. de mikor beszólt én megmondtam neki hogy ha érdekelni fog a véleménye akkor majd szólok(szó szerint)egy hónapig nem szólt hozzám,utána meg mintha mi sem történt volna soha többé nem szólt bele mikor mit csinálok. Bár én azóta már férjhez mentem és elköltöztem a városból. 25L szintén
2010. jún. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ilyen idős korban az ember sajnos már nem változik. A legtöbbször már nem is ebben a jelenben élnek, sokkal jobban foglalkoztatja őket a múlt, ami régen történt s régen tényleg lehet nem illet volna.

Lehet az is, hogy fél egyedül hagyod, nem akar elszakadni tőled. (te tudod, hogy csak pár napra mész de ezt ő nem látja be)

Annyit, tehetsz, hogy mikor velve vagy kedvesen kérdezgeted mik történtek régen, néztek együtt fényképeket.... törödj vele.

Amikor pedig a pároddal lennél szólsz neki kedvesen de határozottan. Akkor hagyd csak figyelmen kívűl. (apukád hisz engedi meg elég nagy lehetsz ha már dolgozol akkor pláne nem ő dönti el.)

2010. jún. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Tegnap is azt vágta a fejünkhöz nekem és a tesómnak, hogy nem volt kötelessége felnevelni minket, mikor anyánk meghalt.Már megmondtam neki, ha zavarnék, akkor nem mennék. Nem értem mit kellene szégyellenem, mikor már családtag vagyok. Azt mondta, attól fél terhes leszek. Jézusistenem!

1 nem akarunk még gyereket

2. van eszünk a védekezésre,

szerintem a depresszió már "kikészítette"

neki az is baj ha hideg van, az is ha meleg....

2010. jún. 30. 14:44
 6/14 A kérdező kommentje:

14 43 as. Szoktunk beszélgetni, szinte minden nap, de sokszor nincs is kedve. A bevásárlás az én feladatom, oda is hívom, de, hogy nincs kedve, fáj a lába. Ha beszélgetni szeretnék(akár gányképnézegetéssel egybekötve, néz a rosseb. De így. Unokatesóm masszőr, meg akarta masszírozni, ne mert utálom...Én tisztelem, mert a nagyanyám, de néha kiakaszt.

Jelenleg munkahelyet keresek, ez is baj neki, hogy itthon vagyok.

2010. jún. 30. 14:47
 7/14 A kérdező kommentje:
bocsánat elírtam fénykép nézegetés
2010. jún. 30. 14:47
 8/14 anonim ***** válasza:
ezt nem értem.. mi az, hogy attól FÉL, hogy terhes leszel? az neki miért fájna? másrészt nem is akar dédunokát? az én nagyszüleim nagyon is, pedig én még fiatal vok hozzá.... ez különös. amúgy meg semmi köze nem lenne hozzá, hogy mikor vállalsz babát sztem
2010. jún. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ááá neki minden baja van. Ez is,hogy fél, hogy teherbe esek. mondtam is, persze addig nem akarunk, míg, nincs meg a háttér. Jó ez nem is annyira, egyszer mondta csak,neki m ez a baja, hogy ott hetelek. szerinte
2010. jún. 30. 14:57
 10/14 anonim ***** válasza:
25 éves vagy. ne törődj ilyesmivel. apukád jóban van a pároddal, a családja szeret téged, nagymamád meg indokolatlanul cirkuszol és ezzel pokollá teszi a legszebb napjaidat. ne foglalkozz vele. felnőtt nő vagy. amint teheted úgyis elköltözöl. tartsatok eljegyzést, hátha kicsit megnyugszik. akkor meg hozzá vághatod, hogy a leendő férjed... felnőtt vagy, a te saját döntéseiddel senkihez sem kell alkalmazkodnod. ne mamád döntse el, ki zavar és ki nem...
2010. jún. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!