Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám kezd olyan lenni,...

Anyukám kezd olyan lenni, mint egy nagymama?

Figyelt kérdés

Anyu 48 éves, de már most kezd elnagymamásodni. Ez alatt azt értem, hogy állandóan panaszkodik, hogy ő már öreg ahhoz, hogy fent maradjon 11-ig filmet nézni hétvégén, fáj mindene, a háta a csuklója, lépcsőn már csak erősen kapaszkodva tud lemenni, mert fáj a bokája, a háta is fáj.

Már céltudatosan ezeket a nagymamás ruhákat hordja, ezeket a csúnya egybe ruhák, meg ilyen leselejtezett cuccokat hord (pedig bőven lenne pénzünk új ruhára, nagyon jó módú családban élünk), már csak ilyen klumpa papucsokat hord, mert nem tud lehajolni.

Alig vezet már, mert már “nem lát”, van, hogy nekem kell elvinnem bevásárolni, pedig még csak 2 hónapja van jogsim.

Már beállt nála ez az erősen családcentrikus nagymama viselkedés is, a napja abból áll, hogy felkel, felöltözik, és főz. Ebédet is és vacsorát. Állása nincs, sosem volt, egész életünkben apukám tartott el minket, de szerencsére keres annyira jól (bankárként), hogy nem is volt rá sosem szükség. Szóval még csak mem is mondhatja azt, hogy belefáradt a munkába.

Mindig próbálok neki programot szervezni, elmennék vele sétálni, vagy edzeni, hogy legalább valamit mozogjon, mert borzalmas a testi állapota, de mindig jön a kifogás, hogy az ő teste már nem bírja (fáj ez meg az). Barátnői még vannak, de nagyon ritkán találkoznak, néha átmennek egymáshoz egy kávéra vagy sütizésre, és ennyi.

Nagyon aggasztó, és félek, ha így megy tovább akkor már lehet a következő 10 éven odáig romolhatna áz állapota, hogy meg is halhatna. Komolyan mondom, a 77 éves nagymamám jobb állapotban van, biciklizik, sétál, jár úszni, kártyázik a barátnőivel.

Már ő is megjegyezte, hogy anyu csinálhatna valamit, mert ez nem állapot.


17/f



2019. jún. 19. 13:42
1 2
 1/13 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Apukàddal milyen a kapcsolata? Vhogy őt be kéne vonni ebbe...azért 48 évesen egy nő még bőven lehet szexi is ( màr bocs, nyilvàn 17 éves fiúként nem ez az első gondolatod vele kapcsolatban, nade érted...), Vagy vhogy viccesen mondd neki, h Anyu, a nagymamasàgig még van egy jó 20 éved, ràérsz akkor elkezdeni... De nem tudom, mi a jó megoldàs, sajnos ha benne nincs igény egy lendületesebb, koràbak megfelelő életre és megjelenésre, akkor az úgy elég nehéz lesz.
2019. jún. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 piroska és a farkas ***** válasza:
10 évet akartam írni, nem 20- at 😁
2019. jún. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha ő nem látja be és nem akar változtatni, akkor sajnos nem tudom ti hogyan tudnátok rávenni. Tényleg kezd elnagymamásodni.
2019. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. jún. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
2019. jún. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%

Naaa... én már nagymama korú vagyok bár unokám még nincs, de nem nyavajgok ennyit, és nem öltözöm "nagymamásan", szóval ne általánosítsunk. :)


Nem túlsúlyos véletlenül, mert attól lehetnek a panaszai, főleg a lábfájás. Sajnos nem sok mindent tudtok tenni, ha ő nem akar változtatni az életmódján. Bár az is lehet, hogy depressziós azért hagyja így el magát.

2019. jún. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Apukám is meg szokta jegyezni, hogy azért ennyi idősen még nem kellene...

Apukám napi 12 órát dolgozik bankárként, reggel 7-től, este 7-ig, utána hazajön, lemegy konditerembe, egy órán át kőkeményen izzad, hétvégen kosarazik a barátaival, nagyon fitt. Pedig ő rengeteget dolgozik, utazik munka miatt. (Elmúlt hónapban volt párizsban, londonban, brüsszelben). Anya még fiatalabb is nála 2 évvel.

Szerintem apukámnak nem tűnik fel annyira, mivel keveset látja anyát.

Anyu fizikailag is ezerszer “szarabbul” van mint apu. Amíg apu 50 évesen kinyomja a 120 kilót fekve, addig anyu 48 évesen elfárad és liheg ha már a lépcsőn kell fel-le menni a házunkon belül.

Anyu vidéken nőtt fel, gondolom onnan jön neki.

Apukám meg gazdag családbó származik, mindig is jó élete volt.

2019. jún. 19. 14:09
 8/13 piroska és a farkas ***** válasza:
Az nem lehet, h apukàd esetében képben van egy fiatalabb vki...akiről esetleg tud anyukàd, és kvàzi " minden mindegy mostmàr" hangulatban van? Vagy esetleg az nem megoldható, hogy ilyen külföldi utakra anyukàd elkísérje őt? Vhogy muszàj lenbe lendületet csempészni a hétköznapokba, de ha apukàd edz, helyette néha mondhatnà azt anyukàdnak, h gyere, most egy óràt gyalogolunk.
2019. jún. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2019. jún. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kamukirály vagy kérdező. Tényleg ennyire unatkozol?
2019. jún. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!