Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Betegesen konzervatívnak...

Betegesen konzervatívnak érzem magam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szerintem a szüleimtől jön. Ők gazdagok, apu sikeres üzletember, anyu fogorvos.

Náluk sikeres ember csak az lehet, aki gimnáziumba járt, és egyetemre. Szakközépes végzettségű náluk nem ember.

Ha van barátnőm/viszek haza egy lányt mindig megkérdezik, hogy melyik suliba jár. Ha szakképzős, a szüleim elkönyvelik “prolinak”.

Ugyan ez a barátaimmal is. Szerencsére egy értelmes, jó tarsaságom van, de ha esetleg összebarátkozom valakivel, akinek nem áll tervben orvosnak, ügyvédnek lennie, az már meg sem szólalhat kb. A házban. Szüleim félrehívnak ilyenkor, hogy ezeket a kapcsolatokat le lehetne építeni, és egy szofisztikált társasággal barátkozni. A vacsorázással is ez van. Nem mehetek 9-ig buliba, mert családi vacsora van otthon, ahol anyu süt-főz, mi mosogatunk bátyámmal.

Nem mehetek sehová, és elégge rossz, látni a haverokat már ilyen 7 fele a buliban, mi akkor kezdünk enni. Nem is az evésről szól az egész, hanem az együtt létről, de néha ki lehet bírni, ha nem vagyok ott.

Szerintem ez már beteges.

Én is komolyan veszem az életet, a sportot, a tanulást, de nem fogok valakivel azért nem barátkozni, mert nem “okosak”.

Bátyám is kezdi átvenni a stílusukat, és elég fura. Szabad idejében Széchenyi könyveket olvas, csak szivar és minőségi vörösbor, csak inget hord (19 éves), lenézi ha valakinek nem olyan nagy a szókincse mint neki, egy okoskodó hólyag. Engen nagyon idegesít, szüleim 200 évvel vannak lemaradva a nemesi korszakban, bátyám is valami vitéznek hiszi magát.

17/f



2019. jún. 17. 01:58
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Erdekes iras.
2019. jún. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy ilyen, hanem a családod, és nem konzervatívak, hanem sznobok. Mindig érdekelt, hogy mitől lesz valaki ilyen. Nagyon alacsony sorból törtek föl? Azoknál vettem észre, hogy a szemetet is talpig Armaniban kell levinni :D
2019. jún. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
A monológod melyik szavából kéne azt leszűrni, hogy konzervatív vagy? És mért kéne bármit tenned ezügyben?
2019. jún. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
A családod sznob, nem pedig (csak) konzervatív. Szerintem rendkívül kínos a viselkedésük és ez nem is méltó valódi értelmiségiekhez. Nincs bennük semmi empátia és józan ész. De tök jó, hogy ezt képes voltál felismerni magadon és a családodon, így van lehetőséged változtatni rajta. Szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy a középiskola után egy távolabbi egyetemen tanulsz tovább és kicsit elszakadsz tőlük. A családod világnézetét esetleg azzal lehetne megrengetni, megismernének embereket, akik betudnák bizonyítani önmagukon keresztül, hogy nem szükséges gyűjteni az iskolai papírokat, hogy intelligens, művelt, sikeres és tisztességes ember legyél. Bár a leírásod alapján erősen kétlem, hogy azzal oldanák fel a disszonanciát, hogy felülírják a korábbi nézeteiket, szóval talán kár is próbálkozni.
2019. jún. 17. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Nem lehet meggyőzni őket, főleg nem így. Betonbiztos a világképük és elzárkóznak mindentől, bármit mondhatsz nem fognak megváltozni. Egy valamit tudok elképzelni, ha a társaság amiben mozognak és felnéznek rájuk/egy szinten tartanak magukkal előjönne ezzel, talán lehet hatással rájuk, de ez is egy nagyon erős talán. Az esélyesebb az, hogy ezt a társaságot kerülnék aztán, megvetéssel fűszerezve.


Mit tudsz tenni? Megváltoztatni nem tudod őket. Ha eljön az idő mikor abba a korba lépsz, hogy úgy érzed döntened kell milyen úton haladsz tovább az életedben, és még mindig úgy gondolod hogy elakarsz szakadni tőlük, mert nem értesz egyet velük, akkor szembe kell szállnod a szüleiddel. Mindegy mit mondanak, mit akarnak tőled, azt csinálni, oda menni és azokkal mászkálni, akikkel te akarsz. Azért fogalmaztam úgy, hogyha eljön az idő, mert benne van a pakliban hogy ennek az lesz az eredménye, hogy egy idő után kitagadnak és nem tekintenek a gyereküknek, szóval ezzel a lehetőséggel érdemes számolnod. Aki nem az ő közegükbe illik, azt semmibe nézik, mivel te nem akarsz oda tartozni, egy senkivé fogsz válni számukra.

2019. jún. 17. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!