Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi baja lehet nagyapámnak?

Mi baja lehet nagyapámnak?

Figyelt kérdés

Folyamatosan csak játsza az áldozatot. BÁrmi legyen. Ha hívjuk sosem jön el sehova velünk. vendégségbe se. Aztán pedig megsértődik és nem veszi föl a telefont napokig. Aztán meg mondja, hogy hát ezért, mert engem nem vesztem be a családba. sosem hívtok sehova. Itthon vagyok egyedül. (közben meg folyamatosan hívjuk mindenhova)


Aztán. mindent elfelejt. Egy nap vagy 8x hív minket. Szó szerint! reggel 3x délben 2x este 3x. Van, hogy egy nap 5x megkérdezi, hogy hogy vagyunk.


Mindig a másik a hibás. Ha tegnap anyával beszél telefonon és mondja neki, hogy CSÜTÖRTÖKÖN lesz a kresz vizsgám, drukkoljon nekem, akkor MA KEDDEN felhív, hogy na hogy sikerült a vizsga. Én mondom neki ,hogy nagyapa az csütörtökön lesz. Erre ő: jaaaa. hát akkor engem félre tájékoztattak.


És jön a lebaszás, hogy neki nem mondjuk el az igazat. Véletlen se mondja, hogy áhhh félreértettem, vagy rosszul hittem. Mindig is a másik a hibás.


Na meg a panaszkodás. Semmi se jó neki. A napi 8-10 telefon ból 5-ben elpanaszolja, hogy neki mennyire rossz minden, egyedül van otthon, és még egy kutyája sincs. Aztán másnap a fejébe veszi ,hogy márpedig ő akar egy kutyát! Végigtelefonál mindenkit, hogy szerezzünk neki egy kutyát. amikor meg ott vagyunk a menhelyen, hogy egy gyönyörű németjuhászt elhozzunk, akkor meg persze oda sem jön el és meggondolja magát. Kell kutya, de mégis meggondolja magát. ezt már 4x eljátszotta velünk.


Aztán. nem hisz senkinek. Ebéd közben felhívja anyámat, hogy hogy vagyunk. (mert nem elég, hogy reggel még élünk, lehet, hogy délben már mind meghaltunk) anyám mondja, hogy mind jól vagyunk, élünk minden rendben, ebédelünk. Akkor leteszik. hív engem. Én is ugyanezt mondom. Mondom ,hogy apa is itt van, a nővérem is. És mit csinál? Őket is felhívja bsszameg!!!! Mert nem hiszi el, hogy együtt ebédel a család, ha mi azt mondjuk!


ha hívjuk, hogy jöjjön vendégségbe, akkor mindig elutasítja, aztán meg lebsz minket, hogy nem hívjuk. (ünnepnaptól függetlenül) És mivel folyamatosan csak otthon van és távolról megy a big bortherködés, ezért egy nap (ahogy írtam is) többször telefonál nekünk, hogy hogy vagyunk. Ha reggel még élünk az még nem jelenti azt, hogy délben is élünk.


Halálkomoly hangon kérdezi ,hogy jól vagytok? minden rendben? Apád? jól van? Igen nagyapa ő is jól van. mindenki jól van.


2020. júl. 7. 15:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

És ez még semmi. amikor telefonál hallgatnunk kell a folyamatos negatív szövegeit. Mindig csak szidja a másikat a másiknak. A szomszéd marika nénit anyámnak és nekem. Anyámat és engem pedig a szomszéd marika néninek. (ezt mi tudjuk, ezeket a játszmáit, mert ismerjük marika nénit. anya sokszor beszél vele telefonon.


PLUSZ!! ha valaki nem ér rá, mert dolga van, vagy bármi közbe jött, akkro megsértődik!!! HÁt ez kész. Anya beszél nagyapával telefonon. Megjönnek a vendégek, AHOVA NAGYAPÁT IS MEGHÍVTUK!!!!!! Anya mondja: Apu msot le kell tennem megjöttek a vendégek. Arra nagyapa: hát jó. és kinyomja. semmi szia, semmi heló. csak kinyomja. aztán megsértődik. hogy senki nem foglalkozik vele. És ő is ott lehetett volna, de nem jött el. Ez tegnap történt. Holnap meg majd j9ön újra a lebszás ,hogy nem hívtuk meg. (közben vagy 4x kértük, hogy jöjjön el)



Ezek mellett nagyon rendes és aranyos ember, a humorérzéke nagoyn jó.. de ház mégis ilyen.

2020. júl. 7. 15:35
 2/16 anonim válasza:
83%

Érdemes lenne nagyapádat orvoshoz vinni. Nem rosszból,de idősödik,nyilván többet felejt, neadjisten ha már annyira amennyire leírtad valószínűleg alzheimer kóros. Idős ember már,ne bántsátok. Sok mindent megélt már. Inkább vigyázzatok rá. Ő nem tehet arról hogy ilyen, inkább segítenetek kéne neki. Valószínűnek tartom,hogy alzheimer kóros, de ilyenkor ezt nem úgy kell kezelni hogy BAJA VAN,hanem türelemmel kell hozzá lenni.

Idősödik a papa, ilyen ez. A párom nagyapja rendesen keveri a szart (finoman szólva) a családban, a feleségétől is elvált,annyira elment az esze szeretőt keres az újságban,akit elakar magához hívni, de nem tudnak ellene semmit tenni. Ilyen az idősödő kor. Fogsz még te is hülyülni olyan korban :D

Egyébként ha számotokra nagyon zavaró,beszéljétek meg vele,nem-e akar idős otthonba menni,ahol vigyáznak rá. Ott jól tudják kezelni az idősöket,akik felejtenek,vagy már ők sincsenek tisztában azzal,mit csinálnak.

2020. júl. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Én nem értem hogy ti ezt még hogy bírjátok

Amúgy nemtudom, hogy hány éves de nézd a jó oldalát: bármikor meghalhat :)

De amúgy ezt gondolom azért is csinálja mert már öreg és egyedül van. Hozzatok el a menhelyről neki egy kutyát de úgy hogy ti válasszátok ki és ha akkor is reklamálni fog akkor hagyjátok rá. Nemtudok több segítséget adni.

2020. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
93%

3. válasz,remélem te a saját szüleidről is ezt fogod mondani "nézd a jó oldalát,bármikor meghalhat".

Növessz tököt inkább, sajnálom a szüleidet,ha neadjisten abban a korban valami lesz velük, és neked kellene rájuk vigyázni,biztos semmi jó nem lesz velük.

2020. júl. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Tipikus időskori problémák,demencia.

Ne legyél dühös a nagypapára.

2020. júl. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
8%
a hármas vagyok és nem értem hogy miért pontoztatok le. Nekem nagyon rossz viszonyom van a nagyszüleimmmel mert születésemtől kezdve utálnak (fiú unokát szerettek volna és lány vagyok, meg amikor hozzájuk mentem és teljesen kedves voltam velük akkor is engem szidtak, hogy én miért mentem hozzájuk, stb), és nem ez az egyetlen okom arra, hogy azt írtam, hogy "nézd a jó oldalát,bármikor meghalhat". De amúgy ti csak segíteni akartok neki de ti soha nem éltetek ilyen helyzetbe, hogy egész nap szid egy rokon titeket úgyhogy nem értem az elítéléseteket amúgy.
2020. júl. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Demencia, azaz időskori elbutulás lehet ez sajnos.

Elfelejti a dolgokat, agresszív másokkal (ez úgy látszik szerencsére csak szóban nyilvánul meg).


Próbálj meg ne haragudni rá, mert nem tehet róla, és drukkolj, hogy idős korodban te ne kapj ilyen betegséget. Addig tartsd vele a kapcsolatot, és próbálj meg minnél gyakrabban örömöt okozni neki, mert lehet, hogy hamarosan súlyosbodik a helyzet. (pl. agyvérzés, stb.)

Sajnos ilyen az élet, mindenkinek lesz valami baja öregkorában. Ez nem kellemes.

2020. júl. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
ne szerezzetek neki kutyát, az utcában egy ember demens lett, és folyton elfelejtette, hogy nem adott az állatnak enni-inni, de bárki megkérdezte, azt mondta, igen, evett, és majdnem belehalt a kutya az éhezésbe.
2020. júl. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én egyáltalán nem haragszom rá! Lehet, hogy az írásomból ezt lehet leszűrni, de akkor sem! nagyon nagyon szeretem őt, de semmi se jó neki. És rosszul esik, hogy még azért is minket csesz le.


Ez olyan, mintha felsegítesz egy elesett idős nénit és még ő bsz le azért, mert segítettél neki.

2020. júl. 7. 17:53
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ez olyan, mintha felsegítesz egy elesett idős nénit és még ő bsz le azért, mert segítettél neki."


Ez a demencia lényege. Nagyszülőt ápoltam ezzel egy évig...

2020. júl. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!