Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi baja lehet nagyapámnak?

Mi baja lehet nagyapámnak?

Figyelt kérdés

Folyamatosan csak játsza az áldozatot. BÁrmi legyen. Ha hívjuk sosem jön el sehova velünk. vendégségbe se. Aztán pedig megsértődik és nem veszi föl a telefont napokig. Aztán meg mondja, hogy hát ezért, mert engem nem vesztem be a családba. sosem hívtok sehova. Itthon vagyok egyedül. (közben meg folyamatosan hívjuk mindenhova)


Aztán. mindent elfelejt. Egy nap vagy 8x hív minket. Szó szerint! reggel 3x délben 2x este 3x. Van, hogy egy nap 5x megkérdezi, hogy hogy vagyunk.


Mindig a másik a hibás. Ha tegnap anyával beszél telefonon és mondja neki, hogy CSÜTÖRTÖKÖN lesz a kresz vizsgám, drukkoljon nekem, akkor MA KEDDEN felhív, hogy na hogy sikerült a vizsga. Én mondom neki ,hogy nagyapa az csütörtökön lesz. Erre ő: jaaaa. hát akkor engem félre tájékoztattak.


És jön a lebaszás, hogy neki nem mondjuk el az igazat. Véletlen se mondja, hogy áhhh félreértettem, vagy rosszul hittem. Mindig is a másik a hibás.


Na meg a panaszkodás. Semmi se jó neki. A napi 8-10 telefon ból 5-ben elpanaszolja, hogy neki mennyire rossz minden, egyedül van otthon, és még egy kutyája sincs. Aztán másnap a fejébe veszi ,hogy márpedig ő akar egy kutyát! Végigtelefonál mindenkit, hogy szerezzünk neki egy kutyát. amikor meg ott vagyunk a menhelyen, hogy egy gyönyörű németjuhászt elhozzunk, akkor meg persze oda sem jön el és meggondolja magát. Kell kutya, de mégis meggondolja magát. ezt már 4x eljátszotta velünk.


Aztán. nem hisz senkinek. Ebéd közben felhívja anyámat, hogy hogy vagyunk. (mert nem elég, hogy reggel még élünk, lehet, hogy délben már mind meghaltunk) anyám mondja, hogy mind jól vagyunk, élünk minden rendben, ebédelünk. Akkor leteszik. hív engem. Én is ugyanezt mondom. Mondom ,hogy apa is itt van, a nővérem is. És mit csinál? Őket is felhívja bsszameg!!!! Mert nem hiszi el, hogy együtt ebédel a család, ha mi azt mondjuk!


ha hívjuk, hogy jöjjön vendégségbe, akkor mindig elutasítja, aztán meg lebsz minket, hogy nem hívjuk. (ünnepnaptól függetlenül) És mivel folyamatosan csak otthon van és távolról megy a big bortherködés, ezért egy nap (ahogy írtam is) többször telefonál nekünk, hogy hogy vagyunk. Ha reggel még élünk az még nem jelenti azt, hogy délben is élünk.


Halálkomoly hangon kérdezi ,hogy jól vagytok? minden rendben? Apád? jól van? Igen nagyapa ő is jól van. mindenki jól van.


2020. júl. 7. 15:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Demens nagymama elküldött bevásárolni, lediktálta, mit vegyek. Hazajövök, kipakolok, elkezd kiabálni, hogy be akarom csapni, ez nem csirkehús, ez pulyka. De hát rajta van az árcédulán, hogy csirkemell, az ára mellett. Igen, mert a boltossal együtt be akarom csapni. És ordít, és dobja ki a húst, hogy SZART hozol nekem, SZART!
2020. júl. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szegény valószínűleg masszívan demens.. képzeld el szegénynek milyen rossz lehet ha egy-egy tisztább pillanatában mondjuk próbálja felidézni aznap mit csinált, és sehogy se jut eszébe, mintha ott se lett volna a saját életében. Sajnos nem sok mindent tudtok vele kezdeni, figyeljetek rá, hogy ne legyen magára veszélyes (úgy hagyja a gázt, télen nyitva ajtót - ablakot, nem zárja a lakást estére). Szegény valószínűleg jobban már nem lesz, vegyél egy nagy levegőt és válaszolj neki ezredszer is. Ki tudja, ő mit és hányszor magyarázott el neked mikor kicsi voltál:)
2020. júl. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A demensek rövid távú memóriája nem működik, kedves Kérdező. 5 perc múlva nem emlékszik, hogy már megkérdezte apukát, hogy van, a sok telefonhívás közben egyik korábbi hívásra sem emlékszik, mindegyik hívásról úgy gondolja, az a napi első hívása. Ismerős is volt ilyen állapotban, a gondozó rokona elment 2 órára elintézni valamit, 5 percenként felhívta, és nem hitte el, hogy pár perccel előtte már beszéltek. Törlődik a korúbban történt dolog, el sem hiszi, ha mondják neki, hogy már csinálta.
2020. júl. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Tipikus időskori demencia tunetek. Nagyon nehéz, és kifejezetten az ember minden türelmere szükség van az ilyen hozzátartozók irányába. Lassan el kell kezdeni jobban figyelni rá, mert sok gondot okozhat, pl nem veszi be a gyógyszereit, vagy többször beveszi, nem főzi meg rendesen az ételt, veszélybe sodorja magát. Végül már teljes gondozást igényel, mert nem tudja magát ellátni, de ez lehet akár egy év vagy akár 10ev múlva is, a lényeg hogy figyelni kell rá és sokszor keresni, ránézni.
2020. júl. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ezek a demencia tünetei. Legyetek vele türelmesek és vigyétek el egy orvoshoz
2020. júl. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

De mostnem csak a felejtésről van szó!!! Egyáltalán nem! Az csak egy nagyon kis része.


Nem felejti, el, hogy felhívott, DIREKT hív. ezért írtam ,hogy ha reggel még élünk nem garancia arra, hogy délben is élni fogunk.

Meg az, hogy nem hisz nekünk. ebédnél ha azt mondom, hogy mindenki itt van akkor végigtelefonál mindenkit (ebéd közben), hogy ott vagyunk-e

2020. júl. 8. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!