Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Más is érzett már így?

Más is érzett már így?

Figyelt kérdés
Meghalt tegnap nagy papám, viszont semmit nem érzek. Sajnálom persze, de kb ennyi. Nem igazán tartottuk a kapcsolatot, évente ha 1-2x beszéltünk. Én sosem voltam kedvenc unoka. Most anyum, tesóim tiszta letargiába vannak, amit meg is értek. Van aki kb ugyan annyit találkozott tatával mint én, és még ő is kívan.Más is érzett már így... Így sehogy?

2021. júl. 14. 07:06
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Részvétem.

Mivel nem volt köztetek érzelmi szál, kapocs, nincs mi hiányozzon. Én is így voltam a mamámmal. Kiskoromban sokat voltam nála, de csak rossz és fájdalmas emlékeim vannak, szinte megkönnyebbültem, amikor meghalt. Furcsa dolgok ezek, de szerintem nem kötelező valakit szeretni azért, csak mert a rokonunk.

2021. júl. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonymousreview60 ***** válasza:
91%
Ha ennyire távoli volt a kapcsolat, akkor természetes, hogy így érzel, és ez nem is erkölcstelen. Lehet, hogy később lesz egy gyászreakció, de nem valószínű.
2021. júl. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Hidd el, hogy a többiek is csak megjátsszák.
2021. júl. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Részvétem.


Szerintem normális, ha nem volt vele sok kapcsolatod.

Amikor édesapám anyukája meghalt én sem voltam szomorú, mert nagyon kevés emlékem van róla + Alzheimer-kort diagnosztizaltak nála, így nagyon fel sem ismert.

2021. júl. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Nálam is ez volt kb. ez a normális ilyen laza kapcsolatnál. Én inkább az adott szülőmet sajnáltam, mert látszott, hogy neki ez jóval többet jelentett.
2021. júl. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Én anno még örültem is neki. Nem azért, mert egy pszichopata állat vagyok, hanem mert Tata 10 éve meg akart halni folyamatosan (akkor vesztette el a feleségét, utána már nem volt öröme az életben).

Teljesen normális nálad, hogy nem hat meg annyira, nem volt vele szoros kapcsolatod.

2021. júl. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Hat igy nem csoda ha alig beszéltetek.
2021. júl. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Igen. Egyáltalán nem kötődtem érzelmileg egyik nagyszülőmhöz sem. Keveset találkoztam velük, és akkor sem történt semmi olyasmi, mint ami miatt mások szeretni szokták a saját nagyszüleiket. Nálunk nem volt sem "hű, de finomat sütött-főzött a mama", sem "mennyi klassz dolgot lehet tanulni a papától". Úgyhogy teljesen megértelek.
2021. júl. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Én apámmal voltam így. Semmi kapcsolat. Írt fbn ünnepekkor se ennyi. Sokszor inkább csak azért sírok, mert őt legalabb szerette vki. Miért nem én mentem el helyette mert engem nem.
2021. júl. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
0%
Fiú vagy? Ebben az esetben teljesen természetes. Evolúciós örökségünk, a fiatalkori "érzéketlenség". Ndem is olyan régen még vadászattal tartottuk el a családot, és alapítottunk újat, a vad elejtéséhez pedig nem galambszív kellett.
2021. júl. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!