Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit mondanál a nagymamádnak,...

Mit mondanál a nagymamádnak, ha tudnád, hogy pár napon belül meg fog halni? Hogy lehet "elköszönni"?

Figyelt kérdés

Már nagyon gyenge szegény. Sokmindenkit elvesztettem már, és félek, hogy most újra megtörténik. Régóta rákos, és már alig tud beszélni, mosolyogni is, az orvosok azt mondják, néhány napja lehet hátra :'(

Mit lehet ilyen helyzetben mondani? Csak odabújtam hozzá, megfogtam a kezét és semmit nem tudtam mondani. Teljesen magánál van, értelmesen tud gondolkodni. Mindketten szeretnénk hinni benne hogy még találkozhatunk egyszer.



2021. dec. 16. 15:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
10. Ne haragudj, de ennek mi köze a kérdéshez? Teljesen mindegy, melyik ágról van, ha szoros a kapcsolat.
2021. dec. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A volt szomszéd nénit hívtam a nyáron.

Csak annyit tudott hörögni, hogy haldoklok b+, szia.


Hirtelen vágyam csak rá, hogy szeretlek, S már le is tette a hívást.

Örülök, hogy kimondtam.


Legyél ott.

A közös emlékek, sztorik jó téma!

De néha a csend is.


Ilyen búcsúra nincsenek szavak.

2021. dec. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egyik nagymamámmal se közeli a kapcsolatom (az egyik pl 6 éves koron óta lesz4r) így nem mondanék semmit.


Hogyan lehet elköszönni,

Légy vele és mondd el neki hogy szereted és mindig emlékezni fogsz rá.

2021. dec. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem direkt a bucsuzást azért nem kell éreztetni, csak minél többet vele elnni.
2021. dec. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Pont azt teszed amít kel

A nagyanyám felnevelt.

Olyan volt mint ha anya lett volna

Ő nem rákos volt de sok más baja volt

Utoljára mikor láttam nosztalgiáztunk a gyerekkoromról.Úgy tünt mintha jobban lenne.Lehet miattam tartotta magát

A sors úgy akarta közben elmondtam mindent köszönök hálás vagyok hogy ők magukhoz vették és a szép gyerekkoromért

Elköszöntem töle utoljára utánam nyúlt és visszahúzott magához megöleltt megpuszilt ennek már több mint 40éve és emlékszem rá mintha ma lett volna.

Mint megtudtam egy és fél óra múlva meghalt.

2021. dec. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2021. dec. 18. 11:17
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Legyél mellette! Öleld meg, fog a kezét! És látom, hogy ezt is tetted. Ilyenkor semmi nem ér többet annál, mint hogy érzi: nincs egyedül és szeretik.

Ha nem jönnek a szavak, nem kell erőltetni. Egy mosolyban, egy érintésben minden benne van és ezt ő is tudja! 🙏


És akár hiszel benne, akár nem: "utána" is fog jelentkezni.

2022. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!