Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Csak nekem esik rosszul az,...

Csak nekem esik rosszul az, ha a nagyszüleitek egy (viszonylag) nehéz és piacképes BSC (alapképzéses) (informatikai) diploma elvégzése után azt mondaná nektek, hogy menjél el mesterképzésre (msc-re) és szerezz végre egy rendes diplomát is?

Figyelt kérdés

dec. 31. 03:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%
A rokonok szükségleteit nem kell kielégíteni, 10-es! És nem kell valamire jutni velük. De speciel ebben az esetben én velük értek egyet, hogy ha a képességed megvan, akkor a jövőd szempontjából érdemes a magasabb képzettséget megszerezni, sose lehet tudni, kivel kell konkurálnod a munkaerőpiacon, ez is lehet egy szempont. Régen 3 évre csak az óvónőnek adtak diplomát.
dec. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
96%

MSC kellhet bizonyos munkakörökben, ha valaki nem csak egy fejlesztő akar lenni, hanem többre vágyik.(vezetői pozíciók akár)

Én is az IT-ben vagyok szóval ezt biztosan tudom állítani neked.

Más kérdés, hogy ez saját döntés és senki nem avatkozhat bele.

dec. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
91%
Én is megkaptam a home office állásom miatt apóstól hogy "rendes munkahelyem" mikor lesz. Fogalmuk sincs semmiről csak nagyon bele akarnak szólni.
dec. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
75%
Mindenki maga tudja, hogy milyen képzésettségi szintet akar megütni. Főleg az informatika területén szerintem teljesen felesleges ez a "de még x papírt szerezd meg mert különben nem vagy igazi szakember". Ez pont egy olyan terület, amit a végtelenségig lehetne tanulni, még ezt a nyelvet megtanulom, még ezt a programot kitanulom, még megtanulok robotokat programozni, pfú most bejött az AI akkor azt is megtanulom használni, még ezt még azt még amazt. Itt nincs plafon, élete végéig képezheti magát az ember, és ha valaki érez magában affinitást akkor tegye is. De ha valaki úgy érzi, hogy neki elég az alap szintű diploma, akkor elég. Kész. Ha a nagyszülők kényszeresen nyomatják, hogy de márpedig igenis csinálja azt amit nekik megfelel, akkor nem a kérdező képzettségével van baj, hanem a nagyszülők kontrollmániájával. Garantálom, ha elvégezné a mesterképzést, utána jönne hogy mennyit keres, mikor lesz párja, mikor jön a gyerek, miért úgy nevelik a gyereket mikor a nagyszülők korában még így kellett, stb. Az ilyen embereknek nem lehet megfelelni, az élet egyetlen területén sem.
dec. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

#14: Jól látod, de ha meg lenne a mesterképzés, akkor apámtól kapnám meg, hogy mikor lesz meg a phd, mert őszerinte az alá nem kéne adni a dolgokat. :-)

A mennyit keres és a mikor lesz párom kérdés már most megvan... :D

dec. 31. 13:17
 16/29 A kérdező kommentje:
#12: Tisztában vagyok vele, én úgy kalkulálok, hogy legkorábban 3-5 éves távon láthatom a hasznát neki, de nem olyan irányban tervezek menni, ahová kell, max. egy esetleges vezetői pozi esetén lehet érdekes nekem.
dec. 31. 13:28
 17/29 anonim ***** válasza:
78%

Semmi közük hozzá, és 10-es, dehogynem diploma a Bsc.


Vagy akkor én nem vagyok diplomás - oké :D

dec. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
85%

Azok, akik jönnek a régi rendszerrel, mintha megfeledkeznének két dologról:

1. Régen is volt főiskolai diploma, ami képzési időben kb. megfelelt a jelenlegi alapképzésnek.

2. A bolognai rendszer bevezetése a képzési programok átgondolásával is jár. Sok esetben az alapokat bőven átadják alapképzésen, mesterképzésen jobb esetben speciálisabb témák jönnek elő, illetve a doktori képzésre készítenek fel. Rosszabb esetben kamuzás van ezerrel, alapszakos tárgyakat vesznek elő újra.

dec. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:
100%

Nekem keresztanyám, aki gyógyszerész jön ezzel mindig. Etk-s képzésen vagyok jelenleg,ami majd Bsc diplomat ad, - - - ami nem diploma csak főiskolai bizonyítvány----, és erre szokta azt mondani, ha rendesen diplomát szeretnék akkor minimum egy Msc-t is végezzek el, mert ez a bsc kb semmit sem ér... Meg jön, hogy a rendes diplomás szakok: mérnök, jogász, orvos, gyógyszerész stb mennyivel jobb mint ez, és ezek igazi diplomák...


Fárasztó számomra is és nem érdekel ki mit mond :D

jan. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsère nekem nincs ilyen problèmám, mert a Bsc után már rögtön mindenki büszke volt rám (biológus Bsc egyèbkènt), de persze azzal nem lehet túl sokat kezdeni, szóval most Msc-zek.


Viszont az informatika valóban olyan, hogy maga a gyakorlat többet èr, ès szerintem a cègek is így gondolják, mint egy papír. (Nyilván az is bizonyít valamit, de bizonyos helyekre előbb vesznek fel pár èv munkatapasztalattal ès nèhány jó mintamunkával, mint egy friss diplomával ès nulla tapasztalattal.)


Persze attól is függ, hogy pontosan milyen területen szeretnèl dolgozni, de az Msc-t kèsőbb is megcsinálhatod, nincs abban semmi baj, ha Bsc után elmèsz dolgozni mondjuk, ès kipróbálod, megnèzed hogy tetszik.


Amúgy meg a lènyeg, hogy szeresd amit csinálsz, Msc diplomával vagy anèlkül, ès ha úgy ítèled meg, hogy nincs szüksèged arra, hogy boldogulj, akkor ne a családod elvárásai miatt fogj bele mèg kèt èv tanulásba. (De mint mondtam, attól, hogy nem rögtön Bsc után kezded mèg bármikor megcsinálhatod kèsőbb is, nem olyan, hogy most vagy soha, ès elszalasztod èleted lehetősègèt)

jan. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!