Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek ez tényleg normáli...

Szerintetek ez tényleg normális dolog?

Figyelt kérdés
Anyám novemberben halt meg kórházban. Igaz mi keveset jártunk haza, de a nyakláncát és az eljegyzési gyűrűjét is a bátyám lányára hagyta. Ők kicsit többet jártak haza, meg unokahúgom többször elment főzni anyámnak mikor apám dolgozott, meg segítettek takarítani meg nem tudom. Unokahúgom 19 éves, a bátyámnak csak egy gyereke van. Nekem meg van egy 11 éves fiam és egy 8 éves lányom. Ránk semmit nem “hagyott”. Csak az ő tulajdona volt a régi lakás (ahol felnőttünk és ahol most apám él) 2/3-a, így a jog szerint a lakás 1/3-a az enyém, másik bátyámé és a 3. apánké, de semmit nem hagyott ránk. Ma voltunk ott megünnepelni a karácsonyt, és unokahúgomon ott volt anyám nyaklánca. Hogy őszinte legyek, dühömben majdnem kitéptem a nyakából…

jan. 28. 20:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jogod hozzá.

Ő törődött vele. Anyád így döntött.

Szégyellheted magad.

jan. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Az.
jan. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Szánalmas vagy...Haza nem jártál/törödni nem te törődtél vele,de örökség már kéne...hányinger népség
jan. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
98%
Én megörököltem egy pár ékszert úgy hogy még vérszerinti rokona sem voltam az illetőnek. Senki sem sajnálta. Te se tedd. Valamiért így látta jónak.
jan. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

“ Igaz mi keveset jártunk haza”

“ Ők kicsit többet jártak haza, meg unokahúgom többször elment főzni anyámnak mikor apám dolgozott, meg segítettek takarítani meg nem tudom.”

Ezek alapján teljesen normális dolog, h unokahúgodra hagyta az ékszereket. Örülhetsz neki, h a házrészedet nem adta nekik.

“ Hogy őszinte legyek, dühömben majdnem kitéptem a nyakából…”

Talán nézz magadba és legyél magadra dühös, amiért nem foglalkoztál anyukáddal.

jan. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Apám után egy pecsétgyűrűt örököltem -azt is csak azért mert azonos a monogramom-, a többiről lemondtam.

Anyám részéről semmit.

Meg tudtam teremteni magunknak a saját életünket így is.

jan. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%

Mennyit érhet az a nyaklánc hogy így ki vagy? Pár tízezer forintot sajnálsz?

Megkaptad a ház rád eső részét. Mit akarsz még?

Nem jogos a felháborodásod. Jogod nincs letépni. Életében mèg a házát is elajándékozhatta volna, ahhoz sem lett volna közöd.

Nem értem mitől vagy mi.

jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is kaptam egy generációt átugorva értékes ékszert, porcelánt, mert az én szülőm maximum eladná, mi meg mindig segítettünk a mamának és ő így akarta. Még élete végén odaadta, így nem is volt az örökség része, tehát nem kellett ezen vitatkozni. De utóbb kedves szülőm kereste, hogy hol van ez, az, mert vigyázni kell rá, értékes és kirabolhatják érte az öregeket. Mikor megtudta, hogy már rég nincs náluk, akkor jött a kérdezőhöz hasonló reakció, de ne volt képe elkérni.
jan. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Megérdemelted, hogy ennyit kapj.
jan. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
97%
Azt kaptad amit érdemeltél, ne te legyél még felháborodva. Az meg miért számít, hogy neked hány gyereked van, ha magadnak akartad a "hagyatékot"?
jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!