Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Az egyik unoka mindig sok...

Az egyik unoka mindig sok ajándékot kap a másik mindig keveset, nem szeretek a családi eseményekre menni. Mire lehet számítani egy 3. unokánál?

Figyelt kérdés

Páromék 4-en testvérek,egy lány és ők hárman fiúk. A legidősebb fiúnak más volt az anyja (meghalt),a többieké közös. Az apjuk meghalt. A legidősebb fiúnak van egy 10 éves fia, a lánytesónak egy 9 éves lánya. A fiú, a "mostohaunoka" minden húsvétkor,szülinapkor,karácsonykor kap 1-2 dolgot, a lány 8-10-et. Az egy dolog, hogy a lány családja gazdagabb de nem értem,miért nem lehet az anyósnál (nála van az egyik nap a nagy összejövetel mindig) csak a tőle kapott ajándékokat kiosztani,felnőtt emberek miért nem nézik,milyen fájdalmas ez a kissrácnak. A másik, hogy a drága mama is látványosan kivételez az édes unokájával,több dolgot vásárol neki. A saját gyerekei között is látható ki a kedvenc, a legkisebb fiú, a párom öccse, az anyós egyedülneki vett egy házat csak úgy. Attól tartok, ha nekünk és nekik is lesz majd gyerek, a miénk ugyanúgy jár, mint az idősebb tesó fia, ezt nem akarnám. Gondoltam már arra, hogy legközelebb vegyünk a srác szülinapjára valami értékesebb dolgot, a kislánynak meg csak egy csokikát, de nem akarok plusz feszültséget kelteni. Megoldás lehetne esetleg az is, hogy költözzünk távolabb a mamától,hogy ne kelljen tovább nézni ezt? Néha látom a páromon, hogy ha nem is mondja, de bántja ahogy az öccsével kivételez a nő. Nekem a szülők más országban élnek,de 2 unokatestvérem van viszonylag közel,akikkel számíthatunk egymásra.

Érdekelne olyanok története,ahol hasonlóan kivételezett a nagymama egyik-másik unokával,hogy milyen megoldás született,vagy hogy lehetett enyhíteni a dolgon,hogy az elhanyagolt unoka ne sérüljön nagyon lelkileg.



máj. 7. 22:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Hát, akárhogy is lehet pörögni ezen, de nem fogja megszeretni azt a gyereket sehogy se. 🤷🏼‍♀️
máj. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem mindenki jobban szeretné a saját unokáját mint a mostohaunokáját, örülj hogy legalább vesz neki valamit.
máj. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
A feszkó keltése már megvolt a nagyi részéról, nem ti idéznétek elő a megkülönböztető vásárlásotokkal. Meg lehetne próbálnotok, de nem valószínű, hogy ettől észbe kapnak. Én bevállalnám, mert ha szóvá merik tenni, végre elmondhatnám,hogy milyen káros a kissrácnak, amit csinálnak. Másrészt a szülők helyében tuti nem járnék oda, ahol megnyomorítják lelkileg a gyerekemet. Nem kell házhoz menni a pofonért.
máj. 8. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
16%
Üsd ki
máj. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

A férjednek nincs szája, hogy szójon az anyjának?

Amúgy meg olyanba ütöd az orrod, amihez semmi közöd, ráadásul már előre pörögsz egy egyelőre nem létező dolgon.

máj. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
25%
Feleslegesen kattogsz rajta, a te párodnak is ő az anyja. Valószínűleg a ti gyereketek is azt kapja mint a kislány. Ha emiatt beszólsz az anyósodnak az lehet a leendő gyerekeden csapódik le majd az ajándékok terén.
máj. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

"Szerintem mindenki jobban szeretné a saját unokáját mint a mostohaunokáját, örülj hogy legalább vesz neki valamit"


Anyosomnak két fia van. Az idősebbnek 3 fia, nálunk nekem van egy lányom, akinek nem a férjem fia. Ugyanúgy vannak kezelve a gyerekek -vagyis voltak gyerekként is, és most felnőttként is, mert mind 20 felett van már. Anyósomat, ha valaki kerdezi, mindig azt mondja, négy unokája van.


Kerdezo,

Mindig, mindenkinek van kedvence. Vannak, aki ezt el tudja titkolni, van aki meg nem tudja, vagy nem akarja. Az én nagyanyámnak a harmadik unoka volt a kedvrnce a négyből - mind lányok vagyunk amúgy, tehát nem nemi kérdés volt. Mindig mindenben egyformán kaptunk, nem volt megkülönböztetés, csupán nem volt olyan találkozás, amikor ő ne került volna szóba, hogy milyen okos, ügyes, szép, akármi

máj. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy a lany gyerek gyereke kb mindig nagyobb figyelmet kap, hiszen eleve az anyának is szorosabb a kapcsolata a lányával.
máj. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos nem nehet elvárni, hogy bárki is ugyan annyit tegyen, mind érzelmileg, mind anyagilag egy nem vérszerinti rokonba.

Én nem vinném oda a mostohaunokát a szülők helyében.

Az, hogy kivételez az öcsikével bizony aggasztó, mert úgy tűnik ő a kedvenc.

Ez alja dolog a többi édes gyerekével szemben.

Ha meglesz a csodaöcsi gyereke és vele is kivételezni fog a banya, akkor én oda többet nem vinném a gyerekemet. Ennyi.

A mostoha unokával neked nincs dolgod.

Védje meg az anyja, meg az apja. Amúgy jó bunkók, hogy hagyják ennek kitenni a gyereküket.

máj. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
Bocs, de én ezt nem értem. Más volt az anyja, de az apja az adott nagyszülő fia volt? Akkor miért mostoha az unoka? De nem is ez a legfontosabb, a szülőknek kötelessége lenne nem megengedni, hogy a gyerekükkel így viselkedjenek. Így nő fel, azt szívja magába, hogy ő kevesebbet ér mint mások. Hiába akarják azt hinni, hogy ennek nem marad nyoma a gyerekben. Marad és mindenképp megnehezíti a majdani életét is, nem csak a gyerekkorát. Én szólnék a szülők helyében és ha nem változik semmi nem vinném oda többet a gyereket.
máj. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!