Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kezdő anyaként miért zavar,...

Kezdő anyaként miért zavar, ha a párom szülei mindenbe bele akarnak szólni a gyereknevelést illetően? A picibabám 10 napos, és mióta megszületett folyton jön a hívás, és a tanácsok. Nem tudom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy ideig még elnéztem, hogy a szülés óta folyamatosan hívnak, érdeklődnek a párom szülei ami érthető hiszen egyszem fiúk apa lett, és kíváncsiak az unokájukra, de azt gondolom, hogy szülők nélkül is el tudjuk látni a babát, mindenféle okoskodás meg minden nélkül. Külföldön élünk, talán ez is közrejátszhat az aggodalmaskodásnak. A párommal nem beszéltem még erről a témáról, hiszen a szüleiről van szó, és nem szeretném felbolygatni a családi kötelékeket, csak már tényleg kezd idegesíteni.

Az én szüleim teljesen jól kezelik a szitut, max 3 naponta hívnak, hogy minden oké-e, nem viszik túlzásba, ettől még tudom, hogy ugyanúgy számíthatunk rájuk bármi van.


10 napos baba, fiatal anyukája


2013. dec. 19. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
ne vedd fel a telefont.
2013. dec. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Pedig meg kell beszélnetek, mert egyszer robbanni fogsz.
2013. dec. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kommunikáció. Beszéld meg a pároddal, mondd el, hogy ez téged zavar. Valószínűleg csak segíteni szeretnének a távolból, mivel gondolom nem akkor látják amikor akarják a kicsit. Kérd meg a párod, hogy beszéljen velük, kultúrált emberek között ezt meg lehet beszélni.
2013. dec. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Olaszországban élek, férjem olasz. Gondolhatod, még az 1200 km-re lévő nagynéni is bele akart szólni a gyereknevelésbe...

Ne hagyd magad mert később rosszabb lesz, hiába a távolság ha megcsörren a telefon a gyomrod összeszorul egy idő után. Szólj a férjednek hogy ez neked sok, legyen szives leàllitani őket. Ha nem történik semmi, mond meg te nekik hogy köszönöm az érdeklődést de elég 3 naponta hivni, azon kívül ha tanácsokra lesz szükséged majd te jelentkezel.

2013. dec. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Meg lehet nekik szépen mondani hogy, a babának is meg van a napi programja és neked is, nem tudsz percenként a telefonhoz rohangálni és szépen megéred őket hogy 3-4 naponta hívjanak ahogy anyud is teszi és hétvégenként lehetne skypeon is hívni őket hogy lássák is a kicsit. Ezt mind tisztelettel és szeretettel elmondod nekik és nem lesz harag, persze jobb ha először inkább a párod szól nekik.
2013. dec. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Mindenképp beszélj erről kedvesen a pároddal és anyósékkal, mert el fog mérgesedni a dolog. Ugyanakkor biztosítsd őket arról, hogy minden rendben, ha tanács kell, szólsz és rendszeres program legyen az, hogy neten (egy héten max egyszer, lehetőleg ugyanakkor) megmutatod, hogy az unoka még egyben van és nem vesztetted el. :)
2013. dec. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a pároddal! Az ő szülei, neki kéne velük beszélni! Egyébként én irigyellek, örülj neki, hogy csak hívnak, nálunk folyton itt is vannak és úgy szólnak bele mindenbe. Ez sokkal rosszabb, mert így ha megmondom, hogy én nem úgy szeretném ők megcsinálják akkor is! (itt most pl a hozzátáplálásra gondoltam, ha valamit én még nem akarok adni,pl tehéntejet csak 1 éves kora után,ők ha elfordulok már kínálják is tejjel "szegénykét", mert hát biztos arra van szüksége) Szóval egyik füleden be a másikon ki! Ha messze vannak addig jó! :)
2013. dec. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Legújabban kitalálták, hogy mivel idén karácsonyra nem utazunk haza, hogy majd ők kijönnek hozzánk karácsony harmadnapján. Most mondjam azt, hogy kösz de inkább ne? Még nagyon pici a baba, mi is szokjuk egymást, nem tenne túl jót ha egyből ráugranának a még ismeretlen nagyszülők.
2013. dec. 19. 14:15
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha így érzel, igen, mondd, hogy ne jöjjenek. De legyél kedves és ajánld fel nekik a húsvétot. Akkor már repülni is jobb lesz. Nem olyan vicces havazás miatt a reptéren aludni.
2013. dec. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%
ja de ha igy állsz hozzá azok a nagyszülők ismeretlenek is maradnak.Nem lesz semmi baja annak a gyereknek,minél elöbb meg szokja ismeri az arcokat.Nagyon úgy jön le ,nem is bírod a párod szüleit.örülj neki szeretni látogatni akarják.Az csak a gyereknek is jó lesz ha tudja mi az mama,papa. Már az büntetés nekik külföldön éltek,távol az egy szem unokától.Nehogy bele halj mert foglalkozni akarnak a picivel.Azért felneveltek neked egy férjet..
2013. dec. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!