Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nyáron elég sok időt leszek/vagyok a nagymamámnál, mert kicsit messze lakik. Mos nyáron megkértem, hogy tanítson meg főzni, szívesen vállalta is. Szerintetek ez nem ciki? Csak mert sokszor hallom osztálytársaimtól, hogy ő aztán biztos nem fog főzni/sütni meg összekoszolni magát. Szerintetek ez jó dolog vagy sem (mármint hogy meg akarok tanulni főzni)?

Köszi a válaszokat, minden normálisnak meg a zöld pacsi.

14/L



2014. jún. 19. 19:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy jó dolog, ez egy nagyon hasznos tevékenység, és csak több leszel tőle. Aki meg azt hajtogatja nagy beggyel, ő bezzeg sose... Na hidd el előbb-utóbb ő is ugyanúgy meg fogja tanulni a főzést meg a többi házimunkát, mint te, aki mellesleg még élvezi is. Na akkor ezek alapján gondolj bele, hogy kinek van több esze? Megsúgom a választ: neked!
2014. jún. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó dolog. Engem kiskoromban sokat befogtak a konyhában, mégis mikor kollégista lettem, nemigen tudtam egy tisztességes kaját összeütni. A magam kárán tanultam meg, vagy folyton telefonálgattam, mit, hogyan, miből. Aki most fújol, az is előbb-utóbb rá fog kényszerülni a sütés-főzésre, mert ha lesz családja, nem hiszem, hogy az lesz majd a kényelmes és praktikus megoldás, hogy még mindig a nagyik főznek, főleg, ha nem is laknak együtt. Én díjazom a hozzáállásod.
2014. jún. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól tetted. Hasznos tevékenység, előbb-utóbb úgyis meg kell tanulnod (annak is meg kell, aki cikiz érte) és hidd el sokkal jobb a nagyitól, mint a folyton rohanó, folyton ideges és türelmetlen anyutól.
2014. jún. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Ditta323 ***** válasza:
100%

Szia.

Nem ciki. Én is annyi idősen, mint most te úgy álltam hozzá, mint a barátnőid. Viszont most iszom meg a levét, mert 25 éves fejemmel "tanultam meg" főzni. Azért "" mert még nem tökéletes és van 1-2 étel amiben férjem segít.

2014. jún. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem ciki. Szerintem még a pasiknál is plusz pont ha valaki tud főzni, nincs annál jobb :) Jobb esetben az osztálytársaidnak is megjön majd az esze, persze vannak olyan nők akik felnőtt korukban sem tudnak főzni. Sok sikert! :)
2014. jún. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Ez egy tök jó dolog!! :D
2014. jún. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:

szerintem tök jo dolog

azok meg akik azt mondják h hülyeség azok meg akkor fognak nagyot szopni ha az egyetemen a koleszba nem tudnak maguknak csinálni egy sültkruplit sem

16/L

2014. jún. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha cikinek érzed, akkor nem kell nagydobra verni, ne meséld el nekik.


Viszont nagyon jó ötlet. Engem nem tanítottak meg főzni, az első évek amikor különköltöztem az úgy jellemezhető, hogy Mr. Bean a konyhában. Persze most a baráti társaságokat jól tudom szórakoztatni a történeteimmel és vihogva fetrengünk rajta, de akkoriban elég sok pénzem elment arra, hogy készételeket kellett vennem, mert egy sima levest se tudtam csinálni. Ha főztem, akkor ehetetlen lett. Havi szinten többet költöttem kajára nem beszélve a plusz kilókról, mert sokszor a meki vagy a burger volt a legegyszerűbb és leggyorsabb.


Most már ügyesebb vagyok, de a gyerekeim sokszor kérik a nagyi sütijét, ezt vagy azt, és hiába a recept, nem tudom ugyanolyanra megcsinálni.

2014. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem ciki, ha ráérsz és szívesen csinálod, akkor csináld.

Mondjuk szerintem piedesztálra sem kell emelni. Én az egyetemet kollégiumban kezdtem, jobbára azt ettem, amit hétvégén anyukám csomagolt, vagy elmentem menzára. Amikor összköltöztem a barátommal, akkor kezdtem tanulni, teljesen egyedül. Nyilván volt, amit elrontottam, meg idő kellett, amíg belejöttem, de abszolút nem okozott gondot így sem. :)

2014. jún. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is valahogy így gondoltam. Amúgy csomó felnőttet ismerek, aki ilyen porokkal főz, és esetleg a családját is azzal eteti, de anyum meg mamám nagyon jól tudnak főzni szerintem, szóval inkább megtanulok, mit ilyen sz@rokat eszek.
2014. jún. 19. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!