Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Titeket keresnek a nagyszüleitek?

Titeket keresnek a nagyszüleitek?

Figyelt kérdés

Én 23 éves vagyok és mindkét nagymamám 80-on felül van, jól vannak egészségileg.


Csak akkor beszélünk, ha én felhívom őket, ők sosem keresnek, hogy érdeklődjenek. Ez normálisnak mondható? Titeket keresnek?


2016. máj. 3. 09:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Hát, ha nyolcvanon felüliek, akkor igen, normálisnak mondható. Amíg gyerek vagy, addig elvárható, hogy ők is keressenek, ha jó a viszony, de sok esetben akkor is a szülők viszik helybe a gyerekeket a nagyikhoz. Ennyi idősen az is ajándék, hogy egyáltalán még élnek, természetes, hogy telefonon és személyesen is neked kell felkeresned őket. Nekem már nem élnek a nagyszüleim. Az apai ágról nem is ismertem őket, halvány emlékeim vannak, kicsi voltam, mikor elhunyt mindekettő. Anyai nagyszüleim aktív részesei voltak az életemnek. Kiskoromban nagyanyám hordott óvodába, nyaranta rengeteget voltam náluk, volt, hogy hónapokra odavackoltam, no meg a vasárnapi ebédek. Év közben is sokat vitt nagyapám kirándulni, vidámparkba, mindenhova. Én hamar elköltöztem otthonról és utána már én kerestem őket mindig. Telefonon és hazalátogatásaim alkalmával személyesen is. Nem rémlik, hogy valaha is felhívtak volna, nem azért mert nem érdekelte őket hogy vagyok. Mindig üdvözlőlapot küldtek születés és névnapokra, náluk az volt a megszokott, nem a telefon. Nagyapám már régebben, naganyám nemrégiben halt meg. Hiányoznak.
2016. máj. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem teljesen normális, ha ennyi idősek.

Lehet, hogy ők annyira nem szeretnek telefonálni. Ezért nem kezdeményeznek telefonálást.

Nekem az a fura, hogy neked felnőttként ez nehezedre esik vagy furának tartod, hogy te keresed felnőtt nőként a 80-on felüli nagyikat.

2016. máj. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeresen merülnek fel szinte ugyanilyen kérdések, szinte ugyanilyen korú kérdezőktől. :DDD

Újra leírom: én ebben a tapintat jelét látom. A nagyszülők szívesen hallanak rólatok, de nem szeretnének megzavarni napi teendőitekben. Nem tudhatják, milyen az életritmusotok, meddig dolgoztok, munkahelyen mennyire tudtok magánéleti beszélgetést folytatni, este mennyire éltek társasági életet, buliztok, moziba mentek, randiztok stb.

Szerintem így helyes, ahogyan ők teszik. Épp az volna baj, ha mondjuk akkor hívnának egy kis csevegés végett, amikor randevú végén forró csókkal válsz el kedvesedtől, vagy épp egyikőtök lakásán már egyre közelebb vagytok a beteljesüléshez, amikor nagymama telefonál, hogy "Szervusz kisunokám, hogy vagy, hogyan telik az estéd?" Te meg belesikoltanál a telefonba, hogy: "Aaaaaah, de jól!" :DDDD

2016. máj. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nálunk ez oda-vissza működik.
2016. máj. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, normális.
2016. máj. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
En keresem oket!:) mindig beelozom.
2016. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%

Eggyik mamám lese szar,amikor kicsik voltunk se érdekeltük. Énse keresem már őt.

A másik mamámnál minden hétvégén ott voltunk,szünetekbe is. Laktam náluk. Sajnos mamám meghalt 2éve karácsonykór. De papámat rendszeressen látogatjuk a lányommal. Van h napokat ott vagyunk. Meg őis néha jön,meg gyakran hív.

N25

2016. máj. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Nekem sem esik jól,de sajnos igen, ez szokás az öregeknél. Ez valami öregkori büszkeség lehet:úgy gondolják valószínűleg, hogy nehogymár még ők telefonálgassanak, hisz ők már tettek le valamit az asztalra, a fiatal ugráljon. Persze ez nem tudatos, és nem is bunkóságból írtam, csak nem tudtam érthetőbben megfogalmazni. Ha lehet, ne ugorjatok a torkomnak, semmi szükségem rá.
2016. máj. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolsoval egyetertek, es sztem megis erdemlik h korbeugraljuk oket, szerintem mi is hasonloak leszunk.persze vannak akik ugy varjak el h nem erdemlik meg..De ja egyetertek veled..
2016. máj. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Persze, az nagyszüleim is nagyon aranyosak. De csak úgy nem hívnának fel soha, hogy mi van velem, max szülinapomon. Ma van a névnapom, de még nem hívtak :( Kicsit szomorú vagyok emiatt is.

De amúgy mindig érdeklődnek Anyukámtól, de na, azért jó lenne, ha maguktól is hívnának.

2016. máj. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!