Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagypapámmal egyre nehezebb,...

Nagypapámmal egyre nehezebb, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Soha nem volt egyszerű természet, de most így 80 felé lassan lehetetlen bírni vele... Szót érteni már nem tudunk, csak veszekszik folyton. Anyámékat érzelmileg zsarolja, hogy mennyire elhanyagolják őt (pedig heti 3x mennek hozzá) és hogy ha meghal akkor az a lelkükön fog száradni meg hasonlók... Többször volt már hogy hajnalban telefonált hogy rosszul van meg fog halni azonnal vigyük az ügyeletre, a kocsiban végig haldoklik a kórházig ott persze kiderül hogy semmi baja. Máskor azt játssza hogy kihúzza a telefonját, anyámék nem érik el, persze rohannak hogy valami baj történt, de ugye semmi... És ezt direkt csinálja. Egyedül lakik a négyszobás házban a hatalmas kerttel, amit persze elvár hogy mi tartsunk rendben. Én egy ideje Pesten élek ők innen 250 kilométerre, szóval nem nagyon tudok besegíteni, örülök ha kéthetente hazajutok, meg amúgy sem szerettem soha, de már nem bírom nézni hogy a szüleim tönkremennek ebben. Otthonba nem hajlandó menni, azt mondja akkor úgyis megöli magát, és azért is mi leszünk a hibásak... Szellemileg renben van, az orvosa szerint legalábbis, szerintem egyszerűen rosszindulatú. Gondolom más is volt már hasonló helyzetben, nagyon kérem akinek van ötlete írjon, mert kikészülünk mindannyian.

2016. júl. 29. 21:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha egy kicsit indulatosra és magyartalanra sikeredett a szöveg, de már nagyon elegem van a dologból.
2016. júl. 29. 21:53
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja és alig egy éve költöztem el otthonról, addig engem is mindig szapult hogy milyen egy elfajzott vagyok stb pedig soha egy rossz szavam nem volt...
2016. júl. 29. 21:56
 3/10 gömbicica ***** válasza:
87%

amikor az ember időel "feleslegessé" válik, az borzalmas érzés.

Majd meglátja mindenki ahogy telnek az évtizedek :( :(


adjatok neki valami feladatot, amit kora, egészségi állapota megenged.


nincs a településen valami klub? vagy az utcában maga korabeliek?

2016. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gömbicica ***** válasza:
86%

én akkor értékeltem át a dolgokat,mikor Édesanyám meghalt :(:

sajnos tul későn. Nekem teli volt a tököm, mikor éjjel azzal ébresztett, hogy forr a kazánban a viz, menjek át pár háznyira, és zárjam le :( .......


most már értem :( mindent értek :( és mit mondjak? nem várom az öregséget :(


szóval valami feladat mindenképpen kellene.

2016. júl. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
77%

Személyes tapasztalatot nem tudok spec mondani de barátnőméknél ugyanez volt nagymuter változatban.

Ők felköltöztették pestre egy unalmas kisvárosból,kapott egy kutyust hogy ne legyen magányos és ha nem is a klisés bolond macskás hölgy, bolond kutyás hölgy legyen.Sétáltatás közben meg összehaverkodott a buszhely befoglaló és a piacos nénikkel így lett társasága is aminek hatására a néni leszarta a családot és a továbbiakban Boldizsárnak, a kutyinak és a squad-jának szidta a famíliát.Bájos történet ami neked nem segített sokban,tudom,bocsi, max annyiban hogy szerezzetek neki társaságot és elfoglaltságot. Elfogalt ember nem ér rá balhézni a semmin ha meg egomán típus akkor meg főleg. Egyedül lakni egy nagy helyen egy alapból keserű embernél...én úgy tudom elképzelni hogy ránéz az egyik üres szobára és egyből jönnek a már így is tetemes mennyiségűhöz a további önsajnáltató gondolatok.

2016. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, a nyugdíjas klub megér egy próbát, biztos van ilyen. Bár ha ott is ilyen mogorva lesz nem tudom mire megy vele :/ Amúgy rádió-tv műszerész volt anno, de azt szerintem már nem tudná csinálni, más elfoglaltság nagyon nem jut eszembe.
2016. júl. 29. 22:29
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Az én nagymamám anno akár az éjszaka közepén is felvert minket, hogy menjünk már, mert bogarak vannak mindenütt. Igaz, mi együtt laktunk vele 2 évig, mikor még gyerek voltam, de akkor se volt kellemes. Éjjel-nappal ment ez a bogár história, hiába magyarázta neki anya, hogy anyuka, itt nincsenek bogarak, ő csak mondta, és mondta, végül rendre sírva fakadt, kiabált hogy mi nem hiszünk neki. Miután meghalt, akkor derült ki, hogy tényleg látta a bogarakat, a gyógyszere mellékhatása volt, be is tiltották, mert sokan láttak mindenfélét... Utána anyu meg a testvére együtt sírtak, hogy milyen kemények voltak néha a nagyival... Ez csak azért írtam le, mert nem tudhatod, mi az oka annak, hogy ilyen. Nem gondolom, hogy rosszindulatú, szerintem simán magányos. Most még, hogy elég öreg is, még rosszabb a helyzet, mivel valószínűleg fél a haláltól. Itt nektek kell türelmesnek lenni. Amúgy neki már nem nagyon kéne egyedül lennie. Mi lesz, ha tényleg történik valami?
2016. júl. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valószinű, hogy neki már nem kéne egyedül laknia... szellemileg már nem tökéletesen ép, akkor se, ha a doki ezt mondja. Ő nem otthonba akar menni, hanem talán a szüleiddel együtt akarna lakni. Ami nem biztos, hogy jó lenne a szüleidnek persze... Mióta lakik a papa egyedül?
2016. júl. 30. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
5 éve lesz ősszel... Eleinte még úgy elvolt, kertészkedett stb az utolsó két évben lett egyre rosszabb.
2016. júl. 30. 10:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert érzi hogy azt várjátok hogy haljon meg és eladjátok a házát. Ahol egy idősödő ember eladja a házát és beköltözik egy luxus öregek otthonába, ahol egyedül van egy szobában és 4 csillagos szállodára emlékeztet az egész, ott nincs ilyen gond. Csak akkor a drága gyerekek meg unokák nem örökölnek semmit és ez nekik nem felel meg.
2016. aug. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!