Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek kinek van igaza? 14/L

Szerintetek kinek van igaza? 14/L

Figyelt kérdés

A történet röviden: az (anyai) nagymamámmal úgy 12 éves koromig 4-5x találkoztam (a másik unokatesóimmal hetente ennyit, egyébként), nem igazán keresett, így nincs meg köztünk az a fajta bizalom, mint a másik mamámnál (akivel kiskorom óta jóban vagyunk).

A lényeg, hogy otthon elég sok zűr van köztem és az apukám közt, most nyárra, ideküldött a nagyihoz. Tudom, idős de elég sok hülyeséget csinált, apukámnak SMS-eket küldött arról, hogyha így csinálja öngyilkos leszek, vagy, hogy egész életemben utálni fogom őt (őszintén csak annyit mondtam, hogy "van egy kis zűr köztünk", és pont mivel, tudom, hogy milyen, nem adtam ki többet).

Ő állandóan firtatta a témát, miért vagyunk rosszban, pedig megmondtam -még mindig normálisan-, hogy nem szeretnék erről beszélni, de persze ő tovább kérdezősködött (még olyan rokonaimnál is, akikkel szoros viszonyban vagyok, és tudja, hogy őket beavattam!).

Egy bizonyos SMS szám után (azt írta, hogy a nevelő anyám miatt rossz a viszonyunk, aminél nagyobb baromság nincs a földön!), én mondtam neki, hogy fejezze be, mert nekem ez nagyon kellemetlen (mivel ezért apukám nagyon leordít, és megver, bár ezt nem tettem hozzá szóban).

Volt egy vitánk, bár ő nagyon könnyedén vette az egészet, "ugyan drágám...nem kell ennyire zokon venni, mindezt...", mire én azt mondtam, hogy ehhez neki nem volt joga és máskor ne tegyen ilyeneket, mert nekem lesz rossz. És azt is mondtam, hogy hagyjon estére.

Na de, a vita után pedig kb. 1 órával mikor próbált beszélgetni (holnap akkor elmész a boltba? tehát teljesen semleges témákról, mintha mi sem történt volna), azt mondtam neki, hogy most nem szeretnék vele beszélni, mert nekem szükségem van még egy kis időre -normális hangnemben, nem bántó vagy sértő módon. Erre mondta a nővéremnek aki szintén ott ült, hogy "mond meg X-nek (nekem), hogy hozzon tejet is a boltból...", mire én sóhajtva elmentem a szobámba (nem csaptam magam után az ajtót vagy ilyenek, belül persze nem voltam túl jó állapotban).

Ezen teljesen kiborult, most ő nagyon megsértődött erre, egész nap nem szólt hozzám, és feltűnően megvan bántva -gondolkodom, azon, hogy elnézést kérek, bár igazából nem tartom ezt teljesen igazságosnak, mivel ő nemhogy bocsánatot vagy elnézést kért volna, még nem is vette problémának az enyémet, és jót kacagott az egészen! Értem, hogy jószándékú meg minden, de nekem akkoris nagyon sz.rul esett. Szerintetek, kérjek elnézést?



2016. aug. 10. 16:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Lemaradt: az "utálom a nevelő anyukám" eset onnét indult, hogy egyszer mikor már annyira erőszakoskodott, hogy annyit mondtam "nem kedvelem túlságosan őt, de nincs vele különösebb bajom" és éltemben először beszéltem vele róla, pld., hogy egyszer ő is megütött, egyébként tényleg jogtalanul, majd aztán letagadta a családom előtt (de ettől függetlenül, még az apámhoz képest, semmi). Ez volt életem első -és szerintem utolsó- bizalmas beszélgetése vele és ezért esett nagyon rosszul, hogy ő elküldte azt az SMS-t amiben azt írta, hogy a nevelő mamám miatt vagyunk abban a helyzetben, amiben, mert ezzel kiadta az egyetlen bizalmas titomat, amit tudot.
2016. aug. 10. 16:36
 2/10 A kérdező kommentje:
...méghozzá teljesen más kicsomagolásban, mert nem tehet arról a nevelő anyukám, hogy apa borzasztó szülő.
2016. aug. 10. 16:37
 3/10 anonim válasza:
Szerintem a nagyid csak jót akar, de feltétlenül beszélj anyukáddal, hogy ez így nem mehet tovább. Kérd meg, hogy beszéljen a nagymamáddal, rá biztosan hallgatni fog:)
2016. aug. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az anyukámmal nem tudok beszélni erről, mert már megtörtént, de ő gyáva és próbál kimaradni az egészből.
2016. aug. 10. 16:40
 5/10 anonim válasza:
Akkor mondjuk modd apukádnak hogy inkább a másik nagymamádnál szeretnél lenni, biztos meg fogja érteni
2016. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy az, hogy apukád megvert, az nem helyénvaló dolog. Ezt a nevelőanyukád tudja és elfogadja?? Sajnállak, nem vagy könnyű helyzetben.

Kérj elnézést a nagymamádtól, akkor is, ha nehezedre esik, és nem érzed igazságosnak. Nem is az. A nagymamád is nehéz helyzetben van, próbál megoldani kivülről egy családi problémát, és ez a próbálkozása egyáltalán nem tűnik sikeresnek. Én leginkább azt javasolnám, hogy a másik, a bizalmas kapcsolatú nagymamádtól próbálj meg segitséget kérni, ő talán rendelkezik annyi öregkori bölcsességgel, hogy segiteni tud neked valamilyen módon.

2016. aug. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Neked van igazad, nagymamád rettenetesen erőszakos. Viszont.

24 vagyok, a húgom 18, úgyhogy még át tudom érezni a helyzetet, és tényleg csak tanácsot szeretnék adni. Ennyi idősen erősen dolgozik az igazságérzet, meg a hasonlók - nem, nem vagy hülye, nem erre akarok kilyukadni, tök normálisan működsz. Ha a veszekedést és a kellemetlen légkört meg akarod szüntetni, akkor kérj bocsánatot te. Tudom, hogy nem könnyű lenyelni a békát, de így a legkönnyebb, ő biztos, hogy nem ismeri be ha hibázott, mert kis "taknyos" vagy hozzá képest (ez ilyen). Nagymamád (ha már egyszer nagymama) nem "mai gyerek", nem fog változni, szerintem már nem is tudna.

Ettől függetlenül, úgy tűnik erősen foglalkoztatja, hogy mi a baj (elképzelhető, hogy nem csak pletykálni akar, hanem tényleg TE érdekled, bár nem ismerem), miért nem mesélsz el neki mindent? Talán a sokéves kihagyás után szeretne újra a nagymamád lenni, adj neki esélyt. Elég "érdekes" módszerrel dolgozik, de ha egyszer ilyen... Senki sem lesz tökéletes attól, hogy felnőtt vagy öreg, nem fognak mindig helyesen cselekedni, de családon belül ezt el kell fogadni/ megemészteni (később meg úgyis te döntöd el, ki az akivel tartod a kapcsolatot).

Bár továbbra sem ismerem sem őt, sem az egész szituációt, ez az egyetlen amit javasolni tudok.

2016. aug. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Már elnézést kértem.

Azért nem beszélek vele, mert amint elmondok neki bármit, veszi is a telefont...vannak emberek, akikben nem szabad megbízni. Ő ilyen.

2016. aug. 10. 21:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire "reménytelen", akkor meg nem szabad vele foglalkozni. Mármint ezen ne rágódj, hadd puffogjon magában, ha neki ez kell. Te tudod, hogy igazad van, hagyd rá. Csinálj te is úgy, mintha mi sem történt volna (úgy tűnik, nála működik) ha meg megint kezd kérdezősködni, mondj valami hülyeséget, pl. Az a bajom, hogy apa nem hisz az egyszarvúakban, és én ezzel nem tudok egyetérteni (csak egy példa, használd a fantáziád). A sokadik hasonló után talán feladja :) Mindenképpen ott kell maradnod egy darabig ugye? Túlélő-üzemmód bekapcs.

(Utolsó)

2016. aug. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, sokáig.

Köszönöm a válaszodat.

2016. aug. 10. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!