Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ilyenkor mit tegyek?

Ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, a mamánál élek az ikertesómmal. Az a problémám, hogy a mama mindig a testvérem pártját fogja, annak ellenére, hogy ő úgy beszél vele, mint a kutyával, lökdösi, pénzt kunyerál. Ha össze vesznek, akkor én is jó vagyok a mamának, nekem mondja el, hogy mit csinált, és utasít rá, hogy beszéljek vele. Mindig én vagyok a hibás, az elkényesztetett liba, pedig én kimosok magamra, segítek a házi munkába, csinálok magamnak kaját, az ikrem meg egy kenyeret nem tud magának megkenni. Mindenért én vagyok a hibás. Magánéletem nincs, mert a testóm mindig nézi a telefonom, a mama kutat a táskámba, a szekrényembe, a zsebeimbe, mindenbe. Próbáltam megbeszélni velük, de mintha a falnak beszélnék, közben én vagyok az a mamám szerint, akivel nem lehet beszélgetni. Gondolkoztam már azon is, hogy elvitetem magam intézetbe, de sajnos ott sem valami fényes a helyzet. Én nem tudom, hogy mit csináljak, ha tűröm, akkor az csak nekem lesz rossz. Még van egy évem általánosból, és utána mennék kollégiumba, viszont addig mit csináljak? (bocsánat a fogalmazás, illetve helyesírási hibákért.)

2016. aug. 18. 21:05
 1/4 anonim válasza:
hat szerintem bírd ki azt az egy évet,sajnos minden családba van egy kedvenc gyerek de fogd fel úgy hogy ez csak jó neked mert te magadról gondoskodsz és nem kell segitség ellentétbe a tesoddal
2016. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Védd le a telódat jelszóval!
2016. aug. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-es: Csak nehéz a család "fekete bárányának" lenni:)

2-es: Eddig mindig lezártam, csak egyszer elfelejtettem, azóta nem meremxdd:(

2016. aug. 18. 22:41
 4/4 anonim ***** válasza:

"Eddig mindig lezártam, csak egyszer elfelejtettem, azóta nem merem"


Nem valami értelmes, amit írsz...


Ha eddig mindig lezártad, akkor nagyon egyszerű, zárd le a továbbiakban is, hiszen pont abból lett a probléma ezek szerint, hogy egyszer elfelejtetted lezárni. De akkor meg miért írod azt, hogy "mindig nézi"? Most akkor egyszer nézte meg, vagy mindig nézi?

És mit nem mersz? Lezárni? Ha nem mered lezárni, akkor eddig miért zártad le? Illetve ha eddig mindig lezártad, akkor mitől félsz?


Ha meg a jelszót felejtetted el akkor egyszer, és azért félsz újra lezárni, akkor miért írod, hogy eddig "mindig" lezártad?


Mindenesetre kicsit erőltesd meg magad, és jegyezd meg a jelszót, és rendszeresen zárd le vele a telefont, ne csak egyszer-egyszer - vagy pedig tudjál róla, hogy más is nézegetni fogja, vagyis törölj ki belőle mindent, ami bizalmas.

2016. aug. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!