Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Érzéketlen lennék?

Érzéketlen lennék?

Figyelt kérdés
Nagymamám mindenbe beleszólt, sértegetett, szókimondó volt, betelt a pohár, és úgy döntöttem nem beszélek vele többet. Természetesen mindenben segítek neki, bevásárolok, a kertjét gondozom, főzök, takarítok, neki nem kell csinálnia semmit, mindent megcsinálok helyette. Viszont neki ez sem elég, azt akarja, hogy jó legyen a viszonyunk, valamint nem érti miért segítek neki, mikor haragszom rá. Szerintem a kettő egyáltalán nem zárja ki egymást. Mivel a nagymamám, kötelességemnek érzem gondoskodni róla, viszont nem kötelességem beszélgetni vele. Gyakran sír, bocsánatot kér, könyörög, de ha elrontotta akkor nincs mit tenni. Sőt, semmit nem utálok jobban, mint amikor valaki kimutatja az érzéseit, én sem engedem el magam sosem, és ezt viszont is elvárom a többi embertől. Érzelmi zsarolásnak nálam nincs helye. Szóval egyáltalán nem hat meg. Úgy kell élni hogy ne kelljen bocsánatot kérni. Már több mint egy éve tart ez az állapot. 21/L

2016. szept. 13. 14:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Igen, szerintem érzéketlen vagy.
2016. szept. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%
Az vagy, de gyenge vagy ahoz hogy erzekeny legyel, szoval mas valasztas ugy sincs.
2016. szept. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%

Úgy kell élni, hogy ne kelljem bocsánatot kérni, ÉS tudni kell, mikor van szükség mégis a bocsánatkérésre ÉS tudni kell megbocsájtani is!


Te robot vagy, hogy sosem hibázol? Esélyt adhatnál a változásra, mibe kerülne? Max x idő múlva megint nem beszéltek. De így te sem vagy jobb ám a mamádnál!

2016. szept. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%

Nagyon érzéketlen vagy. Szívtelen.

Nagymamád nem fog örökké élni. Én kibékülnék vele, hogy normálisan teljesen a hátralévő idő.

Azért mert te érzéketlen vagy, nem várható el másoktól, hogy ők se mutassák ki soha az érzéseiket. Az élet pedig nem ilyen fekete-fehér, hogy úgy kell élni, hogy ne kelljen bocsánatot kérni. Nem gépek vagyunk. Te is hibáztál már eleget, ha nem is vetted észre vagy nem vetted tudomásul. És még rengeteget fogsz is. Úgyhogy ne ítélkezz így másokról.

2016. szept. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat és örülök hogy őszintén elmondtátok a véleményeteket. Személy szerint én nem gondolom magam rossznak emiatt, de pl. én olyan szinten senkit nem tudnék megbántani, mint ahogyan ő tette. Ha megbocsátanék, akkor azt kommunikálnám felé, hogy velem mindent meg lehet tenni, szóval ez teljességgel kizárt opció. 4es válaszoló, picit kifejtenéd, hogy miért ítélkezek felette? Ezt a részt nem teljesen értem, mert egy rossz szavam nincs hozzá.
2016. szept. 13. 14:28
 6/19 anonim ***** válasza:
43%
Nem vagy érzéketlen, csak védekezel, mert rádtelepedett. Ez tök normális. Senki se szereti, ha beleszólnak a dolgaiba, vagy érzelmeket csikarjon ki egy másik emberből. Sokan nem fogják fel, hogy ez nem így működik.
2016. szept. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

" Ha megbocsátanék, akkor azt kommunikálnám felé, hogy velem mindent meg lehet tenni, szóval ez teljességgel kizárt opció"


Ez egyaltalan nem igy van. Azt kommunikalnad fele (mar ha elmondod neki persze) hogy megbantott es a viselkedese nem elfogadhato, de ha hajando maskepp viselkedni akkor te is.

2016. szept. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
őő talán írd le mit tett veled, mert így csak kamasz hisztinek néz ki az egész.
2016. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
45%

"Ha megbocsátanék, akkor azt kommunikálnám felé, hogy velem mindent meg lehet tenni, szóval ez teljességgel kizárt opció"


Én ezt teljesen megértem. Hasonlóan vagyok vele. Egy esetben tudnék csak megbocsátani, ha a másik őszinte megbánást mutatna. Csakhogy ilyen nincs. Akiben van képesség az őszinte megbánásra, az alapból nem sértett volna meg.


Abban viszont hibázol, hogy csak mert te nem sírsz, mástól is elvárod, hogy robot legyen. Ez nem így megy, csak magadnak szabhatsz feltételeket.

2016. szept. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
NEm tudjuk, hogy mivel és mennyire bántott meg a mamád. Az én életemben egy unokatestvér van, aki olyat tett, amit megbocsáthatatlannak tartok. Azért egy magymama mégiscsak más, az unokatesóm alig idősebb nálam, a mamád pedig öreg lehet, akár az öregségének is lehet köze a rossz cselekedetéhez. Én ugy gondolom, hogy nagymamának meg kell bocsátani, de tudtára kell adni, hogy továbbra is fáj, amit veled tett. Feltéve ha nagymama szellemi képességeinek teljes birtokában van még...
2016. szept. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!