Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Örülnétek, ha az unokátok/dédu...

Örülnétek, ha az unokátok/dédunokátok minden héten meglátogatna, vagy soknak éreznétek?

Figyelt kérdés
A dédpapámról lenne szó. Tavaly vesztette el a feleségét (dédmamámat), és azóta egyedül él. Arra gondoltam, hogy rendszeresen meglátogatnám, de heti egy-másfél órát nem éreznétek soknak? Vagy kéthetente menjek? Nem akarok a terhére lenni. Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. szept. 18. 13:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon emberfüggő. Én is arra hajlok, hogy örülni fog, de van, aki szeret magában lenni vagy akinek ugyan lelkesen jön az unoka, de az fárasztja, idegesíti... Nem lehet tudni.

Kérdezd meg tőle vagy figyelj a jelekre, hogy örül-e, plusz nyilván szólj előre, ha mész, illetve beszéljétek meg, konkrétan mikor. Én ugyan nem vagyok öreg, de általában szeretem, ha senki nem jön hozzám, bizonyos napokon pedig főleg. Akármennyire is társas lény vagyok alapból.

2016. szept. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? A dédpapád hány éves? Fiú vagy lány vagy? Segiteni tudsz neki valamiben? A dédpapa egészséges? Alaphelyzetben azt gondolom, hogy nagyon örülne neked. De a körülményeket nem ismerjük- talán a szüleiddel kéne megbeszélned a dolgot.
2016. szept. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek dobtam egy zöld kezet!:)

Igazatok van, ezt vele kell megbeszélnem.

Utolsónak: Korához képest nagyon jól tartja magát:) Ház körüli munkákat megcsinálja maga, a múltkor is kérdeztem, hogy segítsek-e valamit, de nem akarta, mert szívesen csinálja.

2016. szept. 20. 20:09
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
12-es vagyok. Javasolok neked valamit. Ha a dédpapád ennyire jól van, akkor csináld meg a családfátokat. Nagyon ritka dolog, hogy valaki ki tudja kérdezni az őseiről a dédpapáját , mert a legtöbbünk nem is ismerhette meg, mert mire megszülettünk, a dédszüleink meghaltak. Én például még a nevét sem tudom mindegyiknek sajnos. Kérdezgesd meg tőle, milyen volt az ő fiatalkora, mivel foglalkozott, hogyan udvarolt a dédmamádnak, milyen volt az esküvőjük. Különleges lehetőséged van erre. Szerintem szivesen fog mesélni , megmutatja a régi fényképeket, számodra pedig örök élményt fognak adni ezek a beszélgetések, az is jó, ha feljegyezgeted a fontosabb adatokat. Szerintem télen lehet hogy unatkozni is fog a papád, örülni fog neked. Valami pici kis ajándékot vigyél mindig, egy narancsot, egy szelet csokit, valamit.
2016. szept. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az én mamán egy éve halt meg, kérdező, te el sem tudod képzelni, mekkora jót teszel a dédapádnak, ha rendszeresen látogatod és beszélgetsz vele. Hirtelen rátört a magány, főleg télen fogja magát egyedül érezni, ha sokáig lesz sötét, nem tud kimenni a kertbe dolgozgatni.
2016. szept. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!