Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Egy nagyszülő, hány éves...

Egy nagyszülő, hány éves koráig bírhat játszani az unokáival?

Figyelt kérdés

2016. szept. 27. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs határ. vannak már 50 éves emberek, akiknek csak betegségből áll az élete. és vannak akár 80 évesek is, akik fittek.
2016. szept. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit. A 85 éves nagyanyám rendszeresen labdázik egy széken ülve a gyerekeimmel. Meg nézi, ahogy rajzolnak, és jókat vihognak közben.
2016. szept. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előttem szóló mondja. Nincs olyan szabály hogy pl egy nagyszülő mondjuk 60 éves koráig lehet el az unokájával és amint betöltötte a 61-et azt mondják neki hogy stop te már nem játszhatsz vele.
2016. szept. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A 83 éves nagymamámra néha még éjszakára is otthagyjuk az egy éves gyerekünket, ha dolgozunk.
2016. szept. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig bírja. Erre nincs törvény. Ez pont olyan, mintha azt kérdeznéd "meddig élhet egy ember?"

Van, aki akár 80-90 éves korában is bírja, de van aki már 50 évesen betegeskedik, fáj a dereka, ízületi problémái vannak és hasonlók, ő valószínűleg nem fog focizni menni az unokával.

Ez játékfüggő is. Nem mindegy, hogy tologatni a földön a játékautót vagy fogócskázni kell és lovacskásat játszani...

2016. szept. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én 84 éves nagymamám simán eljátszik a 6 éves dédunokájával. Társasoznak, kártyáznak, plüssökkel játszanak, báboznak... Mindketten élvezik. :D


Amikor én voltam 6 éves, velünk még focizott, tollasozott, biciklitúrákra mentünk, strandon labdáztunk, stb.


Velünk még másképp (is) tudott játszani, de hiába romlott meg az egészsége, szerintem a dédunokáival addig játszik, amíg él és tiszta a tudata. :)

2016. szept. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

De azért jobb egy fiatal nagymama, sőt dédnagymama!


Ezért kell korán szülni, nem mint most, negyven évesen.

2016. szept. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Velem egész gyerekkoromban játszottak a nagyszüleim. 50, illetve 60 évesek voltak a nagymamáim, amikor megszülettem, bőven belefért az energiájukba, hogy kirándulni vigyenek (mind a négy unokát egyszerre), nyaralni vigyenek, tollasozzunk, úszni menjünk, stb.

Az idősebbik nagyim most 89 éves, kb. másfél éve ágyhoz kötött, és olyan öt éve már nem nagyon aktív, de előtte a dédunokájával is játszott, persze nem olyan fürgén, mint velünk, de "szaladt" utána is, labdázott vele, leült mellé a földre játszani. A másik nagyim 79 éves, hát már ő is nehezen mozog, de ő még jön-megy, tesz-vesz a lakásban, csak nagyon lassú. A dédunokákkal sajnos nem játszik, fejben már nincs ott sajnos annyira :( Szomorú, mert amúgy világ életében egy nagyon éles eszű, önálló nő volt.

2016. szept. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A játék szó relatív. Nem csak fizikai kondíciótól függ, hanem attól hogy milyen a nagyszülő szociális beállítottsága. Vegyük példának cimborám 90 éves nagymamáját aki igaz nem játszik, de foglalkozik cimborámmal, süt-főz neki, mindig szeretettel várja, ellenben az én apám aki 57 éves nagyszülőként nem is látogatja az unokáját mert sérelme van felém.
2016. szept. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nincs konkrét korhatár. Ez az egészségi állapotától függ.
2016. szept. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!