Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy vegyem rá a nagyszüleimet...

Hogy vegyem rá a nagyszüleimet hogy változztassanak?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim 40 éve aktívan dohányoznak és most 60 évesek.Az egészségük tönkrement egész nap köhögnek és a papám már csak oxigénpalackkal tud aludni de még így is szívja a cigit. Nem mellesleg a házba cigiznek és az egész lakás olyan büdös és hiába nagyon szeretem őket már hányingerem van cigifüsttől.

Hogy vegyem rá őket hogy letegyék végre? A papám azt mondja neki már mindegy de ha csak pár évvel tovább él az is számít.



2018. nov. 14. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem szoktak le róla, akkor te garantáltan nem fogod tudni meggyözni öket.
2018. nov. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy Te rá tudnád venni őket, ha ilyen rég óta szívják. Esetleg azt kérheted tőlük, hogy amíg náluk vagy, ne gyújtsanak rá - talán megteszik, ha nem akarják, hogy elmenj.
2018. nov. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

igazából sehogy. vagyis nem az unokától fognak leszokni.

Talán, ha elmondod a háziorvosuknak, és ő tisztázza velük a következményeket az ő nyelvükön, amit a doki ismerni fog nyugi, attól talán beijedhetnek.

Dokinak tekintélye van alapból, főleg időseknél, de a te szavad semmi ebben a szituban

2018. nov. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyum is 17 éves kora óta cigizett. Csak akkor hagyta abba amikor megtudta, hogy terhes lett velem. De amint óvodába mentem újra cigizni kezdett. Szerencsére lakásban sosem gyújtott rá, de ettől függetlenül mindig lehetett érezni a bagószagot ami zavaró volt. Évekig könyörögtem, hogy ne dohányozzon. Amikor 36 éves volt (én meg 15) egy nap arra mentem haza, hogy anyum a földön fekszik, elájult, alig lélegzett. Kihívtam a mentőket. Majd a kórházban közölték vele, hogy súlyos asztmás rohamot kapott, és levegőhiány miatt ájult el. Kiderült, hogy cigitől súlyos asztmás lett. Soha többé nem gyújtott rá. Sajnos ma is asztmás, de már sokat enyhült neki. Ha ez nem történik meg, anyum ma is cigizne.
2018. nov. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
60 évesen oxigénpalackkal alszanak, de mégis szívják. Szerinted létezik BÁRMI, ami meg tudná győzni őket?
2018. nov. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A papam cigizett. O se akart leszokni, pedig mar olyan erszukuletes lett, hogy fajt a laba. A haziorvos, a sebesz, mindenki magyarazott neki es nagymamam es mi is folyamatosan.

Vegul amikor beharangoztak, hogy mar nem csak faj a laba, hanem lassan nem lesz benne keringes, akkor vegre lecsokkentette majd le is tette a cigit (70 sok evesen). Nyert vele ket evet. Utana levagtak a labat.

Na akkor mondta de hat o leszokott a cigirol es mégis. Vegul nagyon az utolso pillanatban egyszer beismerte hamarabb abba kellett volna hagyni.


Szoval a nagy raijesztes es sokszor elmondva talan er valamit. Nem egybol, de ha hozza egy tenyleges nagy rosszul let vagy egy orvosi na kovacs bacsi holnap lenysszantjuk, is hozzajon es az sajnos elobb utobb hozzajon, akkor igenis le tudnak szokni az emberek.


Tehat keresd ki az osszes karos hatasat a ciginek es hogy az milyen halalban vegzdik es abban mi a legszornyebb pl. erszukulet....vegul labujj/lab amputacio...es toloszekesseg, mozgaskeptelenseg, masokra utaltsag, akik nagyjabol utalni fogjak erte. Vagy o abbahagyhatja most es akkor csak 5 ev mulva lesz ez ujra kilatasba.

2018. nov. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az én magyszüleim is dohányoznak:( bent a házban..zsinórban hyújtanak rá egymás után. Ha esetleg több napra megyünk hozzájuk, a ruháimat a kocsiban hagyom, kb ott öltözök át, mert minden beveszi a cigiszagot. Én már elfogadtam őket így, de ha születne egy gyerekünk, nem tudom mennyire szívesen vinném pl oda, pedig tényleg imádom a nagyszüleimet. Próbáltunk mindent.. vettünk nekik e-cigit, gondoltuk kezdetnek szokjanak át arra, első lépèsnek bőven megelégedtünk volna azzal is...szerintem kétszer talán, ha kipróbálták. El sem tudom képzelnu, hogy nem gyújtanak rábtöbbet, hiába fuldokolnak a köhögéstől reggel, csak az a rohadt cigi az első :(
2018. nov. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!