Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért bunkóság szívességért...

Miért bunkóság szívességért cserébe pénzt elvenni?

Figyelt kérdés

Állandóan mindenhol kiskorom óta ezt látom, hogy ha valaki megtesz egy szívességet xy-nak és xy pénzt kívánkozik adni érte akkor azt vérlázítóan utasítják vissza. Szinte háború robban ki a két fél között emiatt. Sose értettem, hogy miért kell emiatt hadakozni. Ha adja had adja...hát ha gazdag.


A másik meg az, hogy a szüleim mikor megtudják, hogy elfogadtam a pénzt nagyszüleimtől, amiért elfurikáztam őket ide-oda még rámförmednek, hogy mert mit képzelek én magamról. Most én mégis mit csináljak? Próbáltam már elutasítani, de sose sikerült, meg igazából nem is akarok ezen összeveszni. Ha neki telik rá akkor hadd adja.

Ma is az volt a baj, hogy elvittem őket a 30km-re lévő Tescoba vásárolni és én elfogadtam érte a 20 ezer forint benzinpénzt.


Valaki elmagyarázhatná, hogy ettől miért vagyok bunkó. Én minden alkalommal szemléltetem vele, hogy szívességből viszem, semmit nem kérek érte, mégis ide adja. Én meg köszönöm szépen zsebre is tettem... Hát csak nem fogok neki esni, hogy nincs rá szükségem, nekem ne adjon.



2020. febr. 15. 13:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
Egyáltalán nem bunkóság elfogadni azt, amit adnak.
2020. febr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
Ellenkezőleg, az lenne a bunkóság, ha nem fogadod el azt, amit jó szívvel adnak.
2020. febr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem bunkosag de ekkora összeget nem kellene ,pl a bevásárlásnal max 5ezer de az nagyon max.
2020. febr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%

A benzinpénz csak kifogás volt, zsebpénzt akartak adni. 36 vagyok, de a nagymamám a mai napig küld nekem 10-20 ezer forintot születésnapomra, bármennyire is tiltakozom. Ilyenkor abból a pénzből valami olyasmit veszek, amire vágyom egy ideje, de sajnálom rá a pénzt, igy olyan, mintha tőle kaptam volna, mert ajándékként meg örülnék annak a dolognak.

Esetleg hogy megnyugodjanak a szuleid, tedd félre ezeket a "benzinpénzeket", és egyszer csinálj belőle egy kozos családi programot a nagyszülőkkel.

2020. febr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem sem bunkóság, sokkal gázabb az oda vissza dobálás, meg zsebbe tukmálás stb.

Ha szivesen adják akkor el kell tenni, függetlenül, hogy miért kaptad.

Ha adnák akkor szerintem adnák csak ugy alapon is, mert miért ne és a szivességért cserébe jó kifogásnak részükről.


Számtalanszor megéltem már ezt a szitut, hogy nem kértem, elleneztem, mégis adtak. Akkor meg már nem fogok cirkuszolni inkább elteszem.


Továbbmegyek, pl megjavítok valami apróságot nagyszülőnek, rokonnak, stb. Nem kérek érte semmit, de ő aztmondja inkább fizet nekem mint családtagnak, dupla árat is, mint hivna egy idegent.


ÉS ez szerintem teljesen érthető és elfogadható állapot.

persze van a másik véglet amikor a rokon/ barát kihasználja a helyzetet és folyton szivességet kér, és cserébe szivességet sem kapsz vissza.

2020. febr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A nagyszüleid zsebpénzt adtak az unokájuknak. Ennyi a történet, a benzinpénz csak a körítés részükről.
2020. febr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
82%

" elvittem őket a 30km-re lévő Tescoba vásárolni és én elfogadtam érte a 20 ezer forint benzinpénzt. "


Ezt mondjuk én se fogadtam volna el. Nem nagy távolság, max 2-3 ezret fogadtam volna el, vagy elengedtem volna.

Mondjuk az én nagyanyám nem is pénzes..


Amúgy meg vannak akik nem adnának egy forintot se, természetesnek veszik a dolgokat. Én inkább ilyeneket ismerek csak.

Pl nem rég jöttem össze a barátommal, anyám folyamatosan fuvaroztatná magát vele. Általában 40km-es körzetben, de néha több. Pl vigye le a rokonaihoz 150kmre és várja meg a kocsiban.

Vigye el Pestre, másnap menjen érte, hozza haza. 200km csak az oda út.

Persze ő egy forintot nem adna érte. Autópálya matricát, benzint, mindent álljunk mi. Szabadnapot is intézzünk ha úgy van. (Nem szoktuk elvállalni, 1x megtettük de még csak meg se köszönte)

Pár napja egy utcabeli öregasszony is követelte volna hogy vigye el a barátom őt fürdőbe, mert adott anyámnak nyáron epret. Nem vitte, ideje se lett volna mert ment dolgozni, és ő volt a köcs.g.


Szerintem illik szívességért cserébe pénzt adni, és nem is baj ha elfogadják azt a pénzt..persze arányos legyen a pénz a szívességgel.

2020. febr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
49%

Egyáltalán nem bunkóság, miért lenne az. Jó hogy a nagyidék inkább neked adnak többet, mint egy idegennek kevesebbet. És nem is igazán benzinpénz akart az lenni, hanem egy kis kedveskedés, mert velük töltötted az idődet. Mert mondhattad volna, hogy más dolgod van, de nem mondtad, hanem elvitted őket. Itt nemcsak a benzinről van szó, hanem ezzel beszállnak az autód kiadásaiba is. És szeretetből adták. Miért kellett volna visszautasítani? Normális családokban pont így megy.

Én is kaptam a nagyapámtól "plusz benzinpénzt" amikor kérte hogy vegyek neki ezt-azt. Hiába mondtam, hogy úgyis mennék hozzá, nem kell fizetni a benzint, de akkor is ideadta azzal, hogy lesz helye nálam a pénznek. Ez még a múlt században volt.


És én is bőven felfelé kerekítek ha a gyerekeimnek fizetek ki valamit.

Nincs ebben semmi rossz. Max az irigyeknek nem tetszik, akik sose kaptak semmit...

2021. okt. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!