Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet tenni egy toxikus,...

Mit lehet tenni egy toxikus, mérgező családtag ellen?

Figyelt kérdés

Egyszerűen teljesen tanácstalan vagyok. Nem hat rá semmi... Többször próbáltam vele szépen leülni beszélni, de semmi. Sokszor ideges, hirtelen haragú, csúnyán beszél, káromkodik. Máskor dúl-fúl magában és hozzá sem lehet szólni, elvonul...

Egy ideig próbáltam szép-szavakkal, de semmi... Hosszú évek óta ez megy... Nekem ez meghaladja a képességeimet.. Ebből rajtam kívül nem érzékel senki semmit, de nem is érdekli őket. Teljesen magamra vagyok utalva, senkire sem számíthatok. A rokonaim felől akár meg is dögölhetnék. Önbizalmam 0 alatti lett.. Költözés opció lesz, ha lesz egy kis pénzem, de addig... Pocsék minden..

Nincsenek normális emberi kapcsolataim, akivel meg van, egy csomószor megbánt és vérig sért engem. Én sem vagyok egy ma született bárány, de sok ez a bántás, amit 3-4-5 éve már folyamatosan kapok... Barátaim nincsenek, mert mindenki otthagyott engem a bajban.

Gondoltam kérhetek segítségek, elvégre ez egy anonim oldal, teljesen névtelen, nem adok ki senkit, hiszen nem neveztem meg senkit. Nem is írtam gyűlölködő stílusban, ez inkább egyfajta segélykiáltás. Én tényleg ezt érdemlem? Ha valóban olyan gonosz vagyok, akkor hogyhogy még életben vagyok? Egy gonosz ember, mint én, miért van még életben? Miért ennyire szenvtelen mindenki velem?



2022. márc. 27. 13:31
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Nem mindig voltam ilyen, de sikerült nagyjából az összes életkedvet kiölni belőlem... Pl a 8-9 éves fiatal énem össze sem hasonlítható a mostanival, ég és föld a kettő.

Egy életvidám gyerekből lettem egy totál megkeseredett és kiégett ember. Nem mondom azt, hogy én nem vagyok ebben hibás, de minden reggel, amikor felkelek azt kérdezem magamtól, hogy miért és mikor lesz már vége ennek..

2022. márc. 27. 13:35
 2/31 A kérdező kommentje:

Fizikai szükségleteim vannak, mint az evés, meg az ivás, de igazából ezek szerintem csak meghosszabbítják a szenvedést.

Még hogyha a fizikai szükségleteim ki is lesznek mindig elégítve, sosem leszek már boldog ember.

Ha nem is szenvedek szükséget semmiben, boldog sosem leszek, mert a lelkem ripityára van törve, apró szilánkokra.

2022. márc. 27. 13:38
 3/31 A kérdező kommentje:
Tudom panaszkodásnak hangzik, de nem írtam csúnya szavakat, nem is mocskolódtam igazából, sértő szavakat meg pláne nem írtam.
2022. márc. 27. 13:41
 4/31 anonim ***** válasza:
90%
Mennyi idős vagy? Szüleiddel élsz? Az egyik szülő bántalmaz téged? Vagy testvér?
2022. márc. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
2%
Napi toxikus,nárcisztikus szülő???Neee....
2022. márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Egy családtaggal rossz a viszony eléggé, "csak" szavakkal szokott bántani. Nem vagyok idős, a középkort sem értem még meg.
2022. márc. 27. 13:45
 7/31 anonim ***** válasza:
95%
#5 Itt lehet hagyni a témát, ha nem érdekel.
2022. márc. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
21%
#6 De ez így kevés infó ahhoz, hogy érdemben tudjak tanácsot adni.
2022. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Nem is az a durva, hogy ezzel a családtaggal rossz a viszony. Hanem hogy ezt évek óta minden rokon szenvtelenül és ridegen nézi, vagy csak simán félrenéz. Ezt cinkosságnak hívják. Vagy csak simán úgy gondolják, hogy megérdemlem ezt.
2022. márc. 27. 13:48
 10/31 anonim ***** válasza:
98%
Az a helyzet, hogy a legtöbb felnőtt nem tudja, mit kell tenni, ha családon belüli bántalmazást lát. Ez nem a te hibád és nem is azért van ez, mert szerintük megérdemled. Nem mernek, vagy nem tudják, hogy kéne közbelépni.
2022. márc. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!