Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen "trükkel" lehet elkerül...

Milyen "trükkel" lehet elkerülni az alkoholos ital fogyasztását?

Figyelt kérdés

Egy ideje sajnos több gyógyszert kell szednem, amelyekre egyáltalán nem ihatok alkoholt. A nagyon szűk családom tud a betegségemről, ugyanakkor tágabb körben nem szeretnék beszélni róla (kéretlen jótanácsok, beleszólás, "majd elmúlik magától", pletykák). Jön a karácsony, a nagy evések-ivások időszaka, amikor nehéz elkerülni a "mit iszol?" kérdést. Sajnos kerek-perec nem mondhatom azt, hogy nem kérek semmit, mert felnőtt nőként néhány hónapja tartó párkapcsolattal egyből a "terhes vagy!?" kérdések jönnek, amit a tágabb családom nagyon túl tud reagálni (ezt túlzás nélkül állíthatom, például régebben egyszer nem kívántam az alkoholt fáradtság miatt, utána hetekig hívogattak és elkezdtek összegyűjteni nekem a kismamaruhákat). Sajnos idén nem az én szüleimnél lesz az ünneplés, hanem az egyik rokonunknál, így például nem tud anyukám trükközni azzal, hogy vizet tölt a felespohárba nekem.

Egyik barátnőm azt ajánlotta, hogy mondjak egy másik betegséget és gyógyszert, amiből nem csinálnak ügyet, például valamilyen gyulladás és antibiotikum.


Esetleg tudtok valamilyen "trükköket" ajánlani?

Köszönöm a segítséget!


2022. dec. 11. 19:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
A nem iszom trükköt ajánlom.
2022. dec. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
"Sajnos kerek-perec nem mondhatom azt, hogy nem kérek semmit" De, mondhatod. A mellédumálással, kifogáskereséssel a saját életedet nehezíted meg.
2022. dec. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem mész el a rokonhoz.
2022. dec. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%

-Nem kérek,

-fejfájás csillapítót vettem be indulás elött,

-Vezetek

2022. dec. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos kerek-perec nem mondhatom azt, hogy nem kérek semmit"

. Ez sokkal nagyobb baj, mint hogy gyógyszert kell szedned. Ennyire azért hadd vállalja már fel az ember az igényeit egy "szerető családban"...


Nyugodtan mond meg, hogy nem kérsz, aztán ha kombinálnak, nyugodtan emlékeztesd őket arra, hogy legutóbb is hogy felsültek ezzel.

2022. dec. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
És kérdező a legközelebbi családii banzájon megint hazudsz, és utána is? Vagy hogy gondolod? Meg kell mondani hogy kösz, nem iszok alkoholt. Nem kötelességed indokolni.
2022. dec. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nőjj fel.

Köszönöm, nem kérek. Ennyi.

2022. dec. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem akarnék magyarázkodni én is annyit mondanék, hogy olyan fájdalomcsillapítót vettem be amire nem akarok inni. De az antibiotikum is jó ötlet, most úgy is egy csomó vírus van.


Kitartást a rokonokhoz! :-)

2022. dec. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
te vezetsz, vagy fájdalomcsillapítót ettél. ehhez is segítség kell?
2022. dec. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
9, felnőtt ember. Ne hazudozzon már...
2022. dec. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!