Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Van-e bármi jótékony hatása a...

Van-e bármi jótékony hatása a tonic fogyasztásának?

Figyelt kérdés
Egy ideje nagyon szeretem a tonicot simán ,bármi nélkül, de nem tudom hogy ez jó, vagy rossz a szervezetemnek, erre vagyok kíványcsi.

2022. aug. 17. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Se nem jó, se nem rossz, de finom.

Nagy mennyiségben a szénsav miatt TALÁN káros, de nem hizem, hogy napi 5 liter innál meg.

Urban legend, hogy ha iszod, a szúnyogok nem csípnek meg, de nálam nem jött be.

2022. aug. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagy mennyiségben nemcsak a szénsav miatt káros (már ha nem a kinley meg schweppes tonikról van szó), ugyanis a hosszú időn át, nagy mennyiségben bevitt kinin halláskárosodást okozhat, illetve nagyon ritka és extrém esetekben tüdőödéma általi halált. De ha az élvezeti értéke miatt iszogatja az ember, valószínűleg nem visz be naponta annyit belőle (nem literszámra vedeli a rendes tonikot, nem a tonik ízesítésű üdítőitalt), hogy évek múlva ebből problémája legyen, többet árt a cukortartalma. A tonik ízesítésű üdítőital (kinley, schweppes, társai) meg kb. annyira jótékonyak vagy károsak, mint bármelyik kóla, fanta, sprite.
2022. aug. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Finom? Ez ízlés kérdésen, én kifejezetten undorodom tőle. Sajnos a Gin sem a kedvencem, egy Gin-Toniccal ki lehet nyírni engem pl :D Nagymamám szereti nagyon a tonicot, sztem az ilyen öregek szeretik vagy nemtom. Keserű mint a rosszseb, mitől lenne finom?


Kérdező: nézd meg az összetevőket, ha vannak benne olyanok, amik károsak, akkor nem egészségesebb bármilyen más üdítőnél, de amúgy semmit nem jó túlzásba vinni. Na meg amiért ilyen maró hatású keserű, savas cucc, valszeg a gyomorsavat megdobja, szóval ha túltolod, refluxon azért gondolkozz el. Nem modndom, hogy lehet, mert nem vagyok se orvos, se dietetikus, de nézz utána guglin, ezt csak józan paraszti ésszel mondom, citromsav is megdobja, paradicsom, alma is pl.

2022. aug. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Malária ellen jó lehet, kinin van benne 😎
2022. aug. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
#3 ízlés kérdése, én nagyon szeretem a jó gint és a tonikot, ha vezetek, akkor is nagyon frissítő egy kétdecis minőségi tonikot szürcsölgetni, pedig még 30 sem vagyok. (Az viszont tény, hogy a keserű íz élvezete javarészt tanult ízlés, mert gyerekkorunk óta a gyógyszerekkel, betegséggel asszociáljuk. Az unikumot én sem szeretem, de amikor a bárszakmában dolgoztam, nagyon sok kesernyés koktélt megszerettem.)
2022. aug. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A benne lévő sok cukor lehet csak probléma.
2022. aug. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Becherovkával a legfinomabb a tinik. Káros mert cukros, de finom!
2023. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!