Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elitista rokonotok nektek is van?

Elitista rokonotok nektek is van?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom aki oda meg vissza van a státusz szimbólumokért. Pl iphona, Pandora karkötő stb. nem a legdrágább luxi márkákat hordja, de csak azért mert azokat nem tudja megvenni.

A lényeg, hogy állandóan kihangsúlyozza, hogy neki innen-onnan vannak dolgai, ilyen-olyan márka stb.

Én ezeket nem veszem fel, megdicsérem, hogy szép, de tényleg nem érdekel az élet ezen része. Múltkor egy tök semmilyen beszélgetésben benyögi, hogy most néztek valamit és az sok százezerbe kerül. Szereti kihangsúlyozni, ha valami drága.

Ugyanakkor, ha valakin látja, hogy végignézi, pl milyen táskát hord akkor utána egyből irigynek titulálja és becsmérli az illetőt.

Egyfelől dicsekszik, elvárja, hogy emiatt magasabb polcra kerüljön egy társaságban, de imádja ha valakit irigynek állíthat be, mert a másiknak nincs olyan tárgya.


Nektek is van ilyen szerencsétlen rokonotok? Miért csinálja ezt? Szerintem ez tök kellemetlen.



2023. okt. 21. 18:25
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

Manapság Budapesten (azért mondom, mert csak itt éltem valaha életvitelszerűen) kb minden második ember Iphone-al járkál, mi a fsz ebben a nagy szám meg “elit”? 😂 Nekem is van, újonnan vettem új modellt, pedig nincs kiemelkedő bérem, de havi pár ezret ki tudok fizetni érte. Ellenben az 500-600 ezres összehajtogatható meg nem tudom milyen hiperszuper Samsungokért sajnálnám ennek a sokszorosát, egyben pedig nem tudnám kiadni az árát. Mert nem csak egy Iphone lehet ám drága. Amúgy csomó ember meg használtan veszi 50-100 ezrekért, ennél még az olcsóbb márkák új készülékei is többe kerülnek.


A Pandora meg egy ocsmány túlárazott szr, mikor nem tudtam, hogy ez az, esküdni mertem volna, hogy valami gagyi kínai bizsu. De amúgy egy arany, sőt ezüst jegygyűrű vagy nyaklánc is sokkal többe kerül, mégis sok embernek van, nekem is. A Pandora (is) max a tinédzserek körében elit meg a flexelős prolikéban.

Az elit az máshol kezdődik, bár nyilván attól még lehet valaki egy bunkó, hogy 1000 eurós Louis Vuitton táskával jár vagy 30 millás Mercivel. Arról nem is beszélve, hogy bármit meg lehet venni hitelre.

2023. okt. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!